Следната година Скопје добива нов Луна Парк

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ајде за арно за убаво нека е одамна требаше да се изгради ама ете му дојде време сега да биде ,ама како што прочитав и дискотекиве ќе ги фати багерот :)
Нема да ми пречи. Навистина нема да патам по местата од кои секој викенд наутро има депонија во паркот.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Нема да ми пречи. Навистина нема да патам по местата од кои секој викенд наутро има депонија во паркот.
Ниту пак мене ништо не ми значат :) Намерно напоменав ќе биде интересно сега како "градските фацки" ќе прават пародија пред камера како некој им квари бизнис ради некој парк таму за некој си деца што ќе скокале :pos:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ниту пак мене ништо не ми значат :) Намерно напоменав ќе биде интересно сега како "градските фацки" ќе прават пародија пред камера како некој им квари бизнис ради некој парк таму за некој си деца што ќе скокале :pos:
Не, ова е директен удар врз интегритетот на скопските шмизли, кај ќе се шмизлаат сега?! Може ќе им направат нови збирни место до летото... шмизлите ни се најголема градска одлика :)
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Да, да, пари никој нема, ама затоа кафани и кафулиња, дискотеки и продавници работат со полна пареа. Оти никој пари нема, попладнево едвај можеше да се најде место за кафе на ул.Македонија.....
И ПОСЛЕ НОРМАЛНО НАРОДОТ ''НЕМА ПАРИ" :) народов повеќе се жали него што ли работи.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
И ПОСЛЕ НОРМАЛНО НАРОДОТ ''НЕМА ПАРИ" :) народов повеќе се жали него што ли работи.
Интересна ми беше една девојка од внатрешноста. Цело време ми зборува како немала пари.
Гардеробата на неа, вреди повеќе од мој семестар на факултет.
Зборувам за секојдневна гардероба.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Не, ова е директен удар врз интегритетот на скопските шмизли, кај ќе се шмизлаат сега?! Може ќе им направат нови збирни место до летото... шмизлите ни се најголема градска одлика :)
Градските смизли се завршен одпад само незнам зашто уште има луѓе кои се замараат со нив.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Не, ова е директен удар врз интегритетот на скопските шмизли, кај ќе се шмизлаат сега?! Може ќе им направат нови збирни место до летото... шмизлите ни се најголема градска одлика :)
Имаат они каде не се секирај Ленинова е нивна сега Тодоровиќ едносмерна ќе им ја направи полесно ќе се снајдат низ неа ;)
Шала на страна едвај чекам да помине тендеров да го видам проектов како ќе изгледа ,градов од ден на ден добива некој преубав сјај.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Градските смизли се завршен одпад само незнам зашто уште има луѓе кои се замараат со нив.
Не се шегувај со такви работи. Опеани се во песните, споменици им се подигнати (Гоце нема толку споменици колку овие што имаат).
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
се’ е тоа ок,НО зошто мора на истото место да се гради- ??????
оставете малку празен простор(парк,зеленило...во градов)
глупост е ЗОО и луна парк да се во центар на градот- ај малку накај бардовци, усје, према драчево или петровец-накај катланово:cenzura:
кој ташак е ова се’ во центар?? стадион, зоолошка, луна парк, спортска сала.....
градот веќе не “диши’ почнува да наликува на село од збиен тип
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ko ќе размислиш исти курац..концесионерот ќе вложи пари , ама после дупло ќе се мрси..градот да има пари боље он да си го гради,инвестицијата ќе му се врати, ем и после ќар ќе си има.
Концесионерот ќе плаќа за концесијата која е со рок, по рокот градот има можност да „ужива“ во инвестицијата. Плус ќе има вработувања во овој Луна парк значи проект кој прави пари долгорочно. Затоа и се дава под концесија.
--- надополнето: Nov 5, 2011 7:48 AM ---
А кај се лапа највише пари....кај тендерите.....уа Леандраааа.....надвор 70% невробатени ти на луна парк ќе си вртиш....срамота.
Интересен си во оваа функција само напред :D
Секако дека ќе лапнат пари од каде финансии за следните избори.
--- надополнето: Nov 5, 2011 7:51 AM ---
Абе остај ти сеа нели глеаш дека јас и Citro иаме нерасчистени сметки со Леандра.....ептен неможеш да и ги најдеш мислењата(бидејќи и е заклучен профилот)...инаку ќе ти стане јасно ,зошто изрипавме овака на мауабетот на дотичната.(или накратко да ти преведам..она е тежок,закоравен опозиционер,и за секој проект прво нешто на памет и беше невработеноста):)
И сега ми е невработеноста на ум, нели се приметува.
Не сум јас како вас на позиција па да лапам парички и да урлам на секоја глупост од влада. Гледаш тоа ни е единствената разлика. Јас сум си вечен опозиционер без разлика кој е на власт.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Убава тема и сте ја посрале со вашите препирања. Да му се одмили на човек да чита и да коментира.

Инаку, за ова има поддршка и од мене првенствено оти сите тие „реквизити“ не се ни сигурни за користење. Се немам возено можеби добри 15 години, ама и тогаш со страв се качував да не случајно се откачи нешто и да летнам у неповрат.

За локацијата, местото сметам дека е ок, само што јас би ги урнал сите дискотеки наоколу, бидејќи не може и дискотеки и луна парк на исто место зошто се искористува просторот од стоките поднапиени за повраќање и фрлање отпад и со тоа се нарушува уште толку самиот луна парк.

Би сакал да ги дислоцираат дискотеките и да го прошират луна паркот на целиот нивни простор.

Ете така. ;)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ајде ерлија. Се надевам дека убаво ќе биде.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
се’ е тоа ок,НО зошто мора на истото место да се гради- ??????
оставете малку празен простор(парк,зеленило...во градов)
глупост е ЗОО и луна парк да се во центар на градот- ај малку накај бардовци, усје, према драчево или петровец-накај катланово:cenzura:
кој ташак е ова се’ во центар?? стадион, зоолошка, луна парк, спортска сала.....
градот веќе не “диши’ почнува да наликува на село од збиен тип
па најдобро е да е во центар за да им биде на сите поблиску, затоа што ако на пр. е во драчево тоа е далеку, треба некој од горче да оди 20км па да стигне
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
па најдобро е да е во центар за да им биде на сите поблиску, затоа што ако на пр. е во драчево тоа е далеку, треба некој од горче да оди 20км па да стигне
па и треба да биде на периферија заедно со зоолошката
Та не одиш секој ден во луна парк, нели ?
 
Член од
5 ноември 2011
Мислења
4
Поени од реакции
1
se zane mora da bide ubavo kaj rabotnicki salata za selodrom da ne zborime samo gradski park za tebe luduva sakame sto pobrgu nov luna park :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom