Следната година Скопје добива нов Луна Парк

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
јас ко шо знам таа касарна и комплет циганите од таму треба ги снема и токму на тоа место да се направи гоелма раскрсница или кружен ток кој ке вкрстува 3 4 или повеќe улици
лоша идеја- доколку е така
туку како ќе ги тргнат циганите? да не' им обезбедат станови?!!!!!!!?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
лоша идеја- доколку е така
туку како ќе ги тргнат циганите? да не' им обезбедат станови?!!!!!!!?
сигурно дека нема. може да им дадат некој денар оштета или евентуално да ги дислоцираат на друго место. П.С знаеш дека таму нема буквално ниеден објект легалнно направен? и друго. кога е прашање на експроприација никој не те прашува сакаш несакаш. ти го зема тоа државата и крај. нема ни кај да се буниш. и зашо мислиш дека е лоша идеа?
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
сигурно дека нема. може да им дадат некој денар оштета или евентуално да ги дислоцираат на друго место. П.С знаеш дека таму нема буквално ниеден објект легалнно направен? и друго. кога е прашање на експроприација никој не те прашува сакаш несакаш. ти го зема тоа државата и крај. нема ни кај да се буниш. и зашо мислиш дека е лоша идеа?
лоша реков - мислејќи на кружниот ток за кој пиша ти, а ова со дислоцирање - неверувам оти ќе им успее- неможе туку така да ги остават без покрив над глава- без разлика дали се ил не легално градени.ако гледаш така тогаш, што е со дивите населби-
поготово онаа карши Усје кога одиш према Лисиче- се' дифтар до дифтар , ни документи ни бутур, ни струја плаќаат, нит вода- па ни водомери немаат трошат брат - ко скопско поле да го поливаат, нит ТВ претлати......
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
јас ко шо знам таа касарна и комплет циганите од таму треба ги снема и токму на тоа место да се направи гоелма раскрсница или кружен ток кој ке вкрстува 3 4 или повеќe улици
Јас како што знам таму е предвидено градење на станови за припадниците на АРМ ,само што тешко се носи тој ДУП има некој пречки на релација Влада - Општина Карпош.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Ами сиромашниот народ што нема леб да јаде.....а невработеност 50%....ццц мореее морее двојни аршини.:)
Народот нема леб да јаде од Понеделник до Четврток, од Петок до Недела сите се низ дискотеки, кафани, кафулиња, концерти итн и на сите им тропаат по неколку Богородици во џебот... Ама не се важни овие три дена, важни се оние другите четири каде сите кукаат "Нема пари, нема пари..." Едно семејство со четири члена каде тројца се вработени и земаат по минимум 12.000 денари плата тоа се 36.000 денари ( 580 евра ) месечен income во семејството. Ако овие пари не се доволни за да се преживее еден месец во Македонија тогаш сите да земеме јаже и ајт на првата гранка....
--- надополнето: 18 декември 2011 во 05:15 ---
Народот нема леб да јаде од Понеделник до Четврток, од Петок до Недела сите се низ дискотеки, кафани, кафулиња, концерти итн и на сите им тропаат по неколку Богородици во џебот... Ама не се важни овие три дена, важни се оние другите четири каде сите кукаат "Нема пари, нема пари..." Едно семејство со четири члена каде тројца се вработени и земаат по минимум 12.000 денари плата тоа се 36.000 денари ( 580 евра ) месечен income во семејството, плус ако има еден или двајца пензионери кои земаат по минимум 5000 денари пензија тоа е уште еден плус. Ако овие пари не се доволни за да се преживее еден месец во Македонија тогаш сите да земеме јаже и ајт на првата гранка....
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Ми се чини или ова го слушам секоја година?Уште ми текиња од коа беше Пенов градоначалник се ветува ова.Знам за ова и за реконструкција на Универзална Сала.
и јас се запрашав за истово
КОЈА ГОДИНА?!пошто насловот е
Следната година Скопје добива нов Луна Парк

туку ај нек заебат нов луна парк- поарно нек стават над МТВ или над Континентал една ваква играчка и завршена работа(место панорамското тркало):pos:

 
P

PewDiePie

Гостин
Оваа година бе 2012. :icon_lol:

Инаку добро е што ќе ги рушат дискотеките и Луна Паркот ќе се простира на 40.000 м2 за разлика од првата замисла 25.000м2.

Инаку ако кажуваме желби и мојата е ЕДЕН ЈАК РОЛЕРКОСТЕР и ништо повеќе.

:D
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
....Скопје добил луна парк во 1973 година.:facepalm:
што читам, :( - и срамота би рекол
па до “73 каде ние децата на Скопје, одевме на лулање,вртење и возење.
Си имаше Скопје свој детски-забавен парк ( луна-поново) и пред овој од “73 година и тоа добар-убав уште многу одамна и пред земјотресот.
Прочитај,сега пишував за него во „ случки-настани од детството“
а и во темата за ЗОО.
 

koskar

Џон Клиз
Член од
27 август 2005
Мислења
566
Поени од реакции
359
уатевер, нема пари за луна парк... и шпанците се повлекоа...
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Ми се чини или ова го слушам секоја година?Уште ми текиња од коа беше Пенов градоначалник се ветува ова.Знам за ова и за реконструкција на Универзална Сала.
:pos: изгледа секоја година- се повторува истото„
Следната година Скопје добива нов Луна Парк

туку ај малку исплакнете очи- не оти е незнам колку јако , но сепак е подобро од нашево

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=12&pkid=63&nid=209&PHPSESSID=e96dcfb3228cf6d8526daba5e2d9d4df
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
Гледам на мапите, паркот (и музеи и голф паркот се ставени на страна, не во центарот. Ниту во главниот ниту во некој поголем град туку во село. Градоначалнику Коце, прошетај дотаму, види како рамномерно се развиваат регионите, како не се окупира центарот на главниот град (ни просторот меѓу зградите во гл. град) со рекреативни површини и тематски паркови. У ствари знам дека админ. шета ама ниедна идеја или искуство на подобро не ги применуваат од многу без везе причини (као видеото за зелен бран -тури таму натпис).
Просторот кај Словенечка или после Хиподром или Маџари кај бившо А1 плаче за вакви површини...ама сељаци кога планираат така ќе е ....
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
763
Поени од реакции
1.018
Изгледа ништо од ова нема да бидне за жал...
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
Татко ми се возел во истиот Луна парк, јас сум се возел во истиот луна парк и моето дете ке се вози во истиот луна парк. Патетика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom