Се' за воздушни пушки

Член од
10 јануари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
3
dali znae nekoj - vo policija dali baraat dokumenti od kade ti e kupen pistolot(gasen)......
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
dali znae nekoj - vo policija dali baraat dokumenti od kade ti e kupen pistolot(gasen)......
Па пишав поназад, а ако ме прашуваш мене пиштолот го купив во ДИ МАН КО во ГТЦ 2008 година истиот ден кога наполнив 18 години. Го купив 4000 ден и пријавен ми е во МВР.

gledam druze gi poznavas rabotite kazi mi sto kjorci koristis za plaslivecot. gledam ima poevitni poskapi. kaj se najevtini i sto e najdobro odnos cena kvalitet
Ееееееее па тоа највеќе ме интересира. Ќорци имаш два типа, послабите се 12 ден, еден, а појаките се 16 ден. Сеа квалитет се солидни, ги произведува фабриката за муниција ГОРАЖДЕ од Босна. Пред неколку месеци беа за два денари поскапи. Оваа цена ти ја кажувам од Про Спорт од ГТЦ бидејќи од таму купувам најчесто. Сега имаш и други цени во продавниците за оружје и појаки и послаби. Зависи
 
Член од
10 јануари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
3
prasav zatoa sto mozam da zemam eden pistol ama nema nikakvi dokumenti.......zatoa prasav dali baraat od kade e kupen........i dali ke mi go odzemat ako ne im dada dokumenti od kade e nabaven....
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Се што ве интересира за оружје прашајте ме. Ако не знаете ќе ви помогнам

prasav zatoa sto mozam da zemam eden pistol ama nema nikakvi dokumenti.......zatoa prasav dali baraat od kade e kupen........i dali ke mi go odzemat ako ne im dada dokumenti od kade e nabaven....
Ќе ти го одземат бидејќи ти е купен или набавен илегално, и ќе ти пишат кривична пријава. Само од легална продавница за оружје можеш да купиш оружје, бидејќи ти издаваат ливче со фискална, со цената на оружјето.
 
Член од
10 јануари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
3
Се што ве интересира за оружје прашајте ме. Ако не знаете ќе ви помогнам



Ќе ти го одземат бидејќи ти е купен или набавен илегално, и ќе ти пишат кривична пријава. Само од легална продавница за оружје можеш да купиш оружје, бидејќи ти издаваат ливче со фискална, со цената на оружјето.
pa ne bi trebalo da spaga vo oruzje ovoj pistol bidejki nema barutno polnenje a plus ne isfrla zrno.........pisi moze sum greska.......jas taka mislam
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
pa ne bi trebalo da spaga vo oruzje ovoj pistol bidejki nema barutno polnenje a plus ne isfrla zrno.........pisi moze sum greska.......jas taka mislam
Не не, спаѓа во сигнално оружје, бидејќи може да предизвика повреди, како што е, изгореници и не дај боже да ослепиш некого ако му пукаш во лице, бидејќи исфрла огнени искри. Имаат ќорците барутно полнење, само немаат зрно да убие. Баруното полнење служи за исфрлање на зрното од чаурата кај куршумите. Колку е поголема чаурата(барутното полнење) толку поголем е дометот на зрното. Ќорецот освен каписла за создавање звук, мора да има и барутно полнење бидејќи кога ќе купиш плашливец од продавница во кутијата ти доаѓа и упатство за употреба и додаток кој се навртува на врвот од цевката и служи за сигнални ракети, и барутното полнење ти ја активира ракетата, со помош на огнените искри.
 
Член од
10 јануари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
3
znaci da ne go zimam- oti lapam krivicna.......
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
e da zaboraiv isto da te prasam ima li kaj nas signalni raketi? i dali znaes koja cena se? inace jas imav od tie od 16denari bosanskite kjorci i stvarno se jaki
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
znaci da ne go zimam- oti lapam krivicna.......
Ти препорачувам да не го зимаш, зошто сам ќе се наместиш и заебеш Зошто на секое оружје на светот зборам за тоа што излага од сериско производство од легалните фабрики за производство на оружје во светот, надлежните го гравираат серискиот(фабричкиот) број. И тој број го пишуваат во полиција во регистрите за оружје на твое име.

Ќе ти пишат казна, а таа од 1000 е и нагоре, ќе ти го земат и ќе те гњават од каде си го земал. Ќе си направиш големи проблеми. Затоа ако сакаш да купиш најубаво купи си го од продавница и регистрирај си го. Ако не сакаш да го пријавиш купи го илегално ама затоа ќе бидеш на ризик ако те фатат.

e da zaboraiv isto da te prasam ima li kaj nas signalni raketi? i dali znaes koja cena se? inace jas imav od tie od 16denari bosanskite kjorci i stvarno se jaki
Па незнам не сум прашал, мислам дека се продаваат, ама многу се скапи. Прашај во Мирновец во Аеродром, во Три Бисери се наоѓа, дали таму имаат сигнални за плашливец.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
abe holy temple dobra li e hatsan 125 kata kazi nesto za nea dali e dobra ili kazi nekoja druga dobra do 15.000 iljadi denara
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
abe holy temple dobra li e hatsan 125 kata kazi nesto za nea dali e dobra ili kazi nekoja druga dobra do 15.000 iljadi denara
Турците прават добри пушки, ама не толку добри како Шпанците со Гамо. Хатсанот има добри перформанси, на далечина од 30 метри може да скрши странично стакло од кола, ако пушката ти е 4.5 милиметри. Има домет од 300 до 400 м. Еве ти линк со перформанси за неа
http://www.hatsan.com.tr/airguns_mod_125.asp

За цена од 15 000 можеш да купиш многу солидна пушка со оптички нишан.

Јас ти препорачувам да си купиш ГАМО. Најголем избор од нив имаш во Микеи.
 
A

ateist

Гостин
Се убива ли со воздушна? :D
da be !
vrapci , kosovi , skolovranci , grozdanci , stracki .Kokoski nemoze imaat debela kozha .
ja kao pomal gi pucav .
odamna ne sum upraznanjaval vodrusna puska
smesno posle otsluzen voen rok uste so raketa so nemav pucano da se vratam na vozdusna

Slavija 620 ceskoslovacka marka ali mnooogu dobra ....bese sea ja nemam odamna videno kuznae kolku e zargana (ako voopsto znam kade sum ja zafrlil )

abe holy temple dobra li e hatsan 125 kata kazi nesto za nea dali e dobra ili kazi nekoja druga dobra do 15.000 iljadi denara
aman be mnogu kako za vozdusna puska
pa do pred 5-10 god za 300-500 eura se kupuvase kalasnikov

sampioni za vozdusni puski ako sakas kvalitet glej ako ima nanovo da se kupi
Ceska ( oni se poznati po tie raboti ) ( ne sum siguren dali Slovacka proizveduva ali ako ne se Cesite togas sigurno se Slovacite )
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
da be !
vrapci , kosovi , skolovranci , grozdanci , stracki .Kokoski nemoze imaat debela kozha .
ja kao pomal gi pucav .
odamna ne sum upraznanjaval vodrusna puska
smesno posle otsluzen voen rok uste so raketa so nemav pucano da se vratam na vozdusna

Slavija 620 ceskoslovacka marka ali mnooogu dobra ....bese sea ja nemam odamna videno kuznae kolku e zargana (ako voopsto znam kade sum ja zafrlil )



aman be mnogu kako za vozdusna puska
pa do pred 5-10 god za 300-500 eura se kupuvase kalasnikov

sampioni za vozdusni puski ako sakas kvalitet glej ako ima nanovo da se kupi
Ceska ( oni se poznati po tie raboti ) ( ne sum siguren dali Slovacka proizveduva ali ako ne se Cesite togas sigurno se Slovacite )
Од тогаш многу се променило :) сега и 4 кокошки да ги ставиш една до една ќе ги убиеш :) многу јако испукување има зрното од новиве пушки. Ако имаш во близина некој кој дал пари за нова пробај ја да ја сетиш.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
дали е подобра 4,5 мм или 5,5 мм муниција за воздучна пушка и колку се движи цената на зрната (муницијата)?
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
246
Поени од реакции
3
Многу евтини се. Јас користам едни 4,5mm од мек метал шилест врв, 100 денари една пакетче со 200 дијаболи. И 5,5 ќе да се толку. Овие се најевтините, бидејќи тепам чавки на растојание 10м.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom