Сестрата/братот на другарот/ката

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Што би направиле ако дознаете дека вашиот другар/ка е заљубен/а во вашата сестра/брат?
И што ако вие се заљубите во сестрата/братот на вашиот/ата другар/ка? Ќе направите нешто во врска со тоа без оглед на секаков исход, или само ќе се тргнете на страна дека би се чувствувале непријатно?
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Sum bila vo vakva situacija koga moja drugarka(ne najdobra)bila zaljubena vo brat mi...duri i ja bev taa koja bese inicijator za nivnata vrska od kako doznav deka custvata se obostrani..se povlekov na strana..ne im tarese dolgo vrskata no nikogas ne se vmesav vo nea!
 

Bale82

Bwagojce
Член од
22 април 2005
Мислења
227
Поени од реакции
4
Mислам дека тоа е нормална работа и имаш поголем потенцијал да научиш нешо појќе за другиот ако му е другар/ка на брат/сестра ти па после тоа да се втурнеш во авантура.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
licno jas ne sum poglednala vo nekoj drugar na brat mi nitu pak imam takva namera!
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Pa oti da ne ako cuvstvata se obostrani.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас му ја турив на другар ми сестрата. Ама ја претурив (или она мене хехехехехе) навремето. Нема проблем меѓу нас. Ниту имало.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Јас така на времето се оженив, со сетра му на другар ми:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ako ne ti se najde drugar, koj? :):):):)
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Ептен ми се најде, к-смет шо видов, у п.м. :pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Брат брата не рани, тешко кој му ... сестра на другарот хехехехехехехЕ!
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Има разлика меѓу сестрата на другар ми, гледана како другарка(негова сестра) и сестрата на другар ми, гледана како потенцијална.
Ако ми е другарка како брат и ќе ја дружам, ако не ми е другарка како брат и него само познаничка ќе и дозволам да ме ”претури” ш`о би рекол колегата Гарфилд.
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Епа ми се има десено...на другарка ми братот шо ми изглеаше ептен далеку зашо секад коа го глеавме и зборевме...еее каков е овој брат ти,леле да не ти беше брат...зашто мислевме дека типот нема шанси да не погледне поинаку освен како на сестра му другарките ама после некоја година..у едно искачање..после малце заебанции завршив со него:pipi:Убаво беше не викам не...ама после тоа ми беше некако глупо од другарка ми не од него...не знам и сама зашо ама никому ништо беше и помина..и сеа коа идам кај неа на гости си праиме муабет најнормално..супер е бе...авантуричка..закон:icon_lol:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
па не сум се заљубил али ми се свиѓала онака бајаги , и незнам ништо не сум презел , не дека другарот ќе ми се наљути едноставно да не создаваам непријатни ситуации , значи сум оставил да течат работите како што се и ако се деси нешто ќе се деси.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
paa mi se ima deseno bratuced mi(kako brat mi e) da se fati so moja drugarka...za zal se sluci vo loso vreme,dvajcata me sfatija mnogu pogresno i im bev kako most,povekje izgledase kako jas da idam so dvajcata otkolku oni megjusebno i previse me meshaa vo nivnata vrska...jas bev inicijator na nivnata vrska,ali priznavam deka wese ziva utka...sega nikogas ne bi dozvolila takvo nesto bidejki znam kolku mi wese tesko koga morav vo nekoi momenti bukvalno da biram megju dve licnosti sto gi sakam premnogu...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom