Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Некој да не има семинарска за Емил Зола и неговата дејност? Благодарам однапред. :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.078
Поени од реакции
57.402
Чудна работа, никој не бара за себе :unsure:
 
Член од
4 јануари 2014
Мислења
11
Поени од реакции
2
Замисли стварно. И тоа во тема која се вика, како беше? Ваљда сте пособни сте сами да го прочитате насловот. Е истите вие што дремите на форумов дење ноќе чекајќи вакви примери за да "плескате у фаца" пошо у друштво сте толку гласни шо не ве приметуваат кога ве има кога не, кажете вака во лице на некој, тогаш ќе ви се важи. Бедно што еден форум ви е утеха во животот и место да лечите комплекси и фрустрации. Нареден пат кога ќе помислите каде е старата багра, нека не ве чуди. Сигурно е на подобро место од вас!
 
Член од
1 февруари 2013
Мислења
15
Поени од реакции
3
kje moze li nekoj da mi dade inspiracija t.s voveden del na tema "Mojot patopis". ve molam itno mi e
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
51
Поени од реакции
35
може ли некој да ми напише 2-3 реченици за хуманизмот и ренесансата во литеатурата за воведниот дел
 
Член од
26 март 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Некој да не знае да напише состави(главниот дел) на тема "Улица" - дело за тешкотиите при созревањето ; "Крпен живот"- мариовски летопис ; Ликовите во "Пустина“.
Ви благодарам однапред :D
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Ај некој ако може семинарска ,,Индустриско добивање на сулфурна киселина" барав ама слабо нема многу податоци ако знае некој да ми напише неколку реченици или линкови од некои страни ве молам хитно еее !!!
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Ми треба некој што ќе ми преведе текст од македонски на германски, текстот е околу 100 збора, ќе ми помогне некој?
 
Член од
17 мај 2014
Мислења
1
Поени од реакции
1
Да не му се наоѓаат на некој состави за:

1. "Печалбари"- Антон Панов
2. "Парите се отепувачка"- Ристо Крле
3. "Чорбаџи Теодос"- Васил Иљоски
4. "Крпен живот" - Стале Попов
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.476
Поени од реакции
4.634
Да ве замолам кајганџии дали некој има бизнис план поврзан со земјоделие, на тема земјоделие ?? Ако има многу ќе му бидам благодарен !!! :)
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Да ве замолам кајганџии дали некој има бизнис план поврзан со земјоделие, на тема земјоделие ?? Ако има многу ќе му бидам благодарен !!! :)
Ke sednes,ke go zagrees stolceto ;)


Sent from my HTC Desire X using Tapatalk
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Утре правам писмена! Дали можеби некои има писмени за Јоаким Крчовски, Кирил Пејчиновиќ, Теодосиј Синаетски, Јордан Х. Константинов-Џинот и општа тема за сите овие заедно.. Фала ви многу :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom