Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
18 август 2010
Мислења
45
Поени од реакции
7
Ми треба содржина за делото "Проклета авлија" од Иво Андриќ.Доколку нема барем краток цитат за што се работи во делото...позз
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
ми треба страна за техничко утостителско техничар македонски предмет ? за вондредно полагање фала
 
Член од
5 март 2011
Мислења
18
Поени од реакции
0
Ми треба есеј за во петок на тема: Влијанието на современото семејство врз развојот на личноста. Help?? :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
43
Поени од реакции
25
Ако има некој случајно некоја семинарска за Исклучоци (Exceptions ) во програмскиот јазик Јава, го молам ако сака нека ми ја прати. Ви Благодарам однапред.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
194
Поени од реакции
101
Стекнување,губење и задржување на државјанство ако има некој нешто за ова го молам да ми одговори многу ми е важно.
 
Член од
1 февруари 2013
Мислења
15
Поени од реакции
3
Ако има некој песничка на тема "Мојата омилена песна" (не да се напише текстот на некоја песна туку да се опише песната)
И песничка на тема "Осми март" (ве молам оценката ми зависи од тоа)
--- надополнето: 16 февруари 2013 во 17:03 ---
Ми треба содржина за делото "Проклета авлија" од Иво Андриќ.Доколку нема барем краток цитат за што се работи во делото...позз
Проклета двор е името на познатиот затвор на Цариград, во која
неоправдани причини отец Петар излезе од Босна кои беа испратени во Истанбул
за вршење на работите на манастирот. Тоа се случи дека турските власти заробени
писмо до австрискиот internunciju во Цариград, каде што беше
опишано прогонувањето на верниците од страна на турските власти и осомничениот падна на Отецот Петар
тоа беше само монах во таа област. Тоа е причината зошто тој беше уапсен и притворен во
притвор затворот познат како двор ѓаволот, каде што остана две
месеци додека тој беше испратен далеку. Дворот на ѓаволот отец Петар воведува повеќе
Луѓе кои се во оваа приказна претворена во галерија на интересни ликови.
Имаше гувернер двор Latifaga наречен Karađoz,
Хаим затвореник - Евреин во Смирна, а главниот лик на оваа приказна,
Camil затвореник Ефенди, богат Турчин mali од Смирна.
Младите Camil, син на богат Турчин и Грк, рано тој се посветил на науката и
осамени и аскетски начин на живот, кој е особено нагласи еден
nepreboljena и несреќни љубов. Камила е, всушност, се вљубил во ќерката на мала
Грчки трговци, но ова е националист-религиозни причини не сакаше да даде
Турк за една жена од таа беше насилно се венча со неа на Грците од Смирна.
(оваа нешто ако ти помогне)
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
129
Поени од реакции
23
Нудиме изработка на :
-Семинарски
-Магистерски
-Докторати
-Есеи
-Анализи
-Состави
-Елаборати
-Бизнис планови
-Деловни писма
-Преводи
и др услуги
Нашата цел е да понудиме на нашите клиенти пристап до услуги со прифатлива цена и беспрекорен квалитет .Исто така при изработка на Семинарски ,Магистерски и Докторати нудиме бесплатна изработка на анализа доколку тоа е потребно за целите на трудот ибесплатни презентации.
Цените се по договор ,а можете да добиете повеќе информации на и-мејл адреса :
-singinggrotesque@hotmail.com
и на мобилниот телефон : 076-528-757
Исто клиентот може да побара додатни услуги како:анализа ,изработка на проект ,изработка на презентација,PDF форма и сл сосема бесплатно .Сите овие додатоци се вклучени во цената на трудот.
Исто така нудиме доколку едно лице има потреба од два труда ,ги добива по цена од еден ,а за секоја наредна соработка добива 150 денари попуст од труд.
Однапред ви благодариме за вниманието и довербата
 
Член од
1 февруари 2013
Мислења
15
Поени од реакции
3
sto bidna nema li da mi pomognete....pa ne ste fer ako toa go napravite...kako jas eve na nekolku luge veke im pomagam...ve molam razberete me i mene...pa mi treba...zosto se pravete takvi!!!!:(
 
Член од
1 февруари 2013
Мислења
15
Поени од реакции
3
Може ли некој да ми каже што значи зборот "челавишет"- ве молам многу ми е итно (ве молам ве молам) ве чекам да ми помогнете ајде чекам и ве милам
--- надополнето: 18 февруари 2013 во 22:36 ---
http://www.youtube.com/watch?v=S7AFxKn2vg0
може текст на оваа песна итно ми е
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Ако има некој состави на овие теми нека ми прати во пп: (ми требат за во петок,за писмена)

1."Залудно не трчај,а тргни во прав час", врз основа на басната"Зајакот и желката" од Лафонтен.
2."Не го поминувај животот само во забава,работи за моментите кога ке немаш", врз основа на басната"Штурецот и мравката" од Лафонтен.
3."Лакомоста губи се,сакајќи се да земе", врз основа на басната"Кокошката со златни јајца" од Лафонтен.
 
Член од
22 октомври 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
ако некој ја има содржината на делото Сид од Пјер Корнеј нека прати !!
ИТНО Е!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom