Семинарски, состави, есеи, задачи

S

smart ass

Гостин
Ми треба семинарска те материјали за семинарска од област Филозофија на правото за Монтескје и Духот на законот и за Темис и Дике од правен аспект


Тука има материјали...има и линк,би требало да заврши работа.:)

http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=9669639
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Ми треба за писмена есеј ЕДЕН НАРОД СЕ ПРОСВЕТУВА САМО НА СОПСТВЕН ЈАЗИК
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Ми треба критички осврт за делото Странствувањата на Чајлд Харолд од Бајрон???Фала однапред:smir:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Ана Каренина некој да не ја има раскажано? Немора да е на ептен долго ама да не е и на пола лист=)

Сон на летната ноќ од Шекспир нешто некој да не има?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Ана Каренина некој да не ја има раскажано? Немора да е на ептен долго ама да не е и на пола лист=)

Сон на летната ноќ од Шекспир нешто некој да не има?

Провери пп:smir:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Ми треба критички осврт за делото Странствувањата на Чајлд Харолд од Бајрон???Фала однапред:smir:
Mислам оти имам,за кога ти треба ?
Не сум дома сеа,а таа книга ми е дома.Дури во петок,ако не ти е итно.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Ако има некој состави на Руски јазик ми требаат 2 кратки да имаат најмалце 80 збора..
1 тема - Спорт(општо за спортот и може да се спомене некоја наша репрезентација)
2 тема - Училиште(за училиштето општо)

ако некој има нека праќа по пп :wink:
 
S

smart ass

Гостин
Абе...ццц

Ма читајте литература ебаго...не ви требаат есеи,поентата на есејот е вие да дадете ваше гледиште за ликовите и нивното однесување.....па мајке му ви кажувам од искуство јас литература не читав(уметничка) и тој дел од мозокот ми е закржлавен:vozbud:

сакате ли ко мене да бидете а??

Сакате ли:toe:

Лошо е верујте....па да пропуштиш дела од достоевски е грев...цццц уште не можам да си простам.

АБЕ...ќе станете ТРОЛ...пред мене на зидот стои залепен периодниот систем на елементите по некој авион,ракета и една добра убава јапонка :toe:

Ако сакате да бидете ко мене бујруууммм...после ќе жалите што не сте читале....ете така.:tapp::tapp::tapp:
 

Hija de la luna

my life is the love
Член од
28 октомври 2009
Мислења
29
Поени од реакции
1
Ако некој знае каде можам да најдам материјал на тема м-граѓанин (m-citizen), нека кажи ве молам. Инаку се работи за семинарска по информатика

јас имам семинарска по информатика на тема интернет ако ти врше работа
 
Член од
22 септември 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
:kesa:Дали некој има да ми пишти раскажано делото Хамлет?

Однапред ви благодарам :smir:
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Значи вака ми треба семинарска по било кој предмет само да е семинарска со содржина, вовед, користена литература комплет. Пратете ми ја на овој маил software.igor@gmail.com Ми треба да биде во word.

Однапред Ви благодарим.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Одликите на романтизмот во делата на:
- Виктор Иго - Клетници
- Бајрон - Проштална песна
- Гете - Страдањата на младиот Вертер

Праам писмена утре, ако има некој некое составче или може било као да ми помогне, нека помага, пошо страшно ме мрзи а и мрзам ваков тип на теми за пишување -.-
 

Kajgana Shop

На врв Bottom