Семинарски, состави, есеи, задачи

Kiki Marie

скоро па магистар по правни науки! :)
Член од
3 март 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Изработувам семинарски, проектни задачи и есеи на било какви теми. Доколку ви треба помош обратете ми се преку пораче па ќе се договараме :)
 
Член од
19 октомври 2014
Мислења
7
Поени од реакции
1
Пишувам состави, есеи и семинарски по македонски јазик за основно и средно обазование. Информации на тел- 077 953 798 Elena
 
Член од
6 март 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
1,Детството заробено меѓу ѕидовите и сонот за големата вода (да се пишува според книгата Големата вода)
2,Островот на кој се кршат човечките души (да се пишува според Црно семе)

Мала помош околу овие теми ако може?
 

UniqueM

dreamer
Член од
30 јули 2014
Мислења
71
Поени од реакции
20
Ми требаат материјали за фармацевтска индустрија, што се работи кој е принципот на работа,ризици на кои се изложени вработените,и влијание на бензенот во производство и труења со бензен... Може.ли да ми посочите литература каде можам да најдам вакви материјали? Фалаа
 
Член од
9 март 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
1,Детството заробено меѓу ѕидовите и сонот за големата вода (да се пишува според книгата Големата вода)
2,Островот на кој се кршат човечките души (да се пишува според Црно семе)

Мала помош околу овие теми ако може?
исто и на мене ми треба помош околу овие теми
 
Член од
11 март 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
dali ke sakate da mi pomognete imam esei po pravna osnova na biznisot i pravo na drustva temi te se
1.Opsto za trgovskoto pravo: poim,predmet i izvori
2.javno trgovsko drustvo, posebno za obvrskite i odgovornosta na sodruznicite sprema doveritelite na jtd.
3.subjekti na trgovskoto pravo, trgovski drustva i vidovi so kratok opis na sekoj vid trgovsko drustvo.
4. Osnovanje na doo i prava, obvrski i odgovornost na sodruznikot.
5. Upravitel na doo: imenuvanje, ovlastuvanje i odgovonosti ,razresuvanja.
traba da bide edna ipol strana od a4 format ako moze nekoj ve molam ke mi zavrsite mnogu golema rabota 12 esea se
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
zdravo, mi treba seminarska po kazneno pravo na bilo koja tema i seminarska za genocid i etnichki chistenja vo sovremenite gragjanski konflikti i seminarska za bezbednost i poimovno opredeluvanje. ili pak nekoi materijali vo vrska so ovie temi, vi blagodaram odnapred :D
Imam seminarska za genocid, pisi mi ;)
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
11
Поени од реакции
3
ПИРЕЈ НЕКОЈ ДА МИ ПРАТИ ВЕЧЕРВА, утре имам писмена ? знам дека каснам :))
 
Член од
18 март 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Може есеј за сатирата иронијата и критиките во ревизор- гогољ :)
Ми треба итно.. :D
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2015
Мислења
4
Поени од реакции
1
Ке може ли некој да ми даде есеј на тема „Кога би го живееле своето “САКАМ“ „ ?
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
225
Поени од реакции
104
Некој дане има состави на теми Современа македонска поезија и за Големата вода од Живко Чинго?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom