Секси затегнато тело кај партнерот/ката...неопходно или не?

S

Stef Bachatero

Гостин
Вака е боље.
Ако така мислиш,така прави :)
--- надополнето: 12 септември 2013 во 16:08 ---
Ubavinata e prelazna, se se sveduva na seksot, razmisluvanjata i celite vo zivotot, zatoa ostavi toa tegovite i dosta gubis vreme na nesto prelazno, ke ti pomine vreme dodeka go postignes ona sto go sakas, za na kraj da stane toa istoto "prelazno" ?! I golem maz se stanuva so golemi "muda" ne so golema kilaza :D Fala,cao, sto bi rekol komentatorot Igorce :)
Дечки мене тоа ми е професија,ако тебе ти е професија да седиш на форум и да коментираш нека биде.
Јас сум се одлучил и тоа е мое право.
Прави што те прави среќен.
Прелазно е ако го правиш за некој,јас го правам за лична сатисфакција и лично за себе.
И ќе ти кажам нешто за убавината,ако некоја те има запознаето како екстра развиен и после си се запуштил,голема е шансата дека таа девојка ќе си отиде во твојот живот.
 
П

Пепси_

Гостин
прво мислев да,кога а видив неа си реков заеби.......и тоа беше гола. Ама ме сјеба со гласот и погледот не со телото :D


океј е салце,ама доколку е соодветно за висината и ширината :icon_lol:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.647
Поени од реакции
10.946
Како да не ти годи кога лежиш покрај газела и имаш снага за секс 24/7. Фак јее!
 
O

Orion.

Гостин
Ubavinata e prelazna, se se sveduva na seksot, razmisluvanjata i celite vo zivotot, zatoa ostavi toa tegovite i dosta gubis vreme na nesto prelazno, ke ti pomine vreme dodeka go postignes ona sto go sakas, za na kraj da stane toa istoto "prelazno" ?! I golem maz se stanuva so golemi "muda" ne so golema kilaza :D Fala,cao, sto bi rekol komentatorot Igorce :)
Превенција од некои видови на канцер, превенција од срцев удар(холестерол/триглицериди,висок крвен притисок), превенција од мозочен удар, превенција од тип 2 дијабетис, регулирање на хроничните болки ако си еден од помалку среќните и имаш неизлечлива автоимуна болест - артритис, превензија од дебелеење, превенција од алцхајмер, ја подобрува меморијата, те прави попаметен:), посреќен(се лачи ендорфин). Треба ли да го додадам фактот дека со тоа што здраво се храниш општо ти се подобрува здравјето. А да, и секундарен сајдефект - изгледаш hot as fuck.

http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/5371468/Men-with-big-muscles-cut-cancer-
risk-by-40-per-cent.html

http://www.forbes.com/sites/melaniehaiken/2012/04/26/can-exercise-make-you-smarter-new-research-says-yes/

http://www.nytimes.com/2012/04/22/magazine/how-exercise-could-lead-to-a-better-brain.html?pagewanted=all&_r=0



Luckily, a few recent studies suggest that resistance training actually promotes neurogenesis – the growth of new neurons in the brain
http://www.marksdailyapple.com/monday-musings-the-dumb-jocks-myth/#axzz2ZFsREMwX

Отидов јас да губам време
Fala 4ao
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Ако така мислиш,така прави :)
--- надополнето: 12 септември 2013 во 16:08 ---


Дечки мене тоа ми е професија,ако тебе ти е професија да седиш на форум и да коментираш нека биде.
Јас сум се одлучил и тоа е мое право.
Прави што те прави среќен.
Прелазно е ако го правиш за некој,јас го правам за лична сатисфакција и лично за себе.
И ќе ти кажам нешто за убавината,ако некоја те има запознаето како екстра развиен и после си се запуштил,голема е шансата дека таа девојка ќе си отиде во твојот живот.
Ha ha ha, ako vidime ti kolku mislenja imas na forum napisano i jas kolku imam napisano (JAS 656, TIS 4267) mnogu jasno ke stane koj sedi na forum i koj komentira, toa prvo, a vtoro, se kladam deka jas poise vreme trosam na trening od tebe... So 3 pati idenje u teretana se sprema li covek za natprevar ? Ne bidi smesen i prizemji se so vreme, se sto kazuvas ne ti e izdrzano so argumenti. I definitivno sekoj saka partner/ka so podobro telo, jas toa ne go osporiv, samo toa ti sto go kaza izgledase kako da teloto i izgledot se staveni vo vtor plan, pa zatoa taka ti pisav :) :) :)
--- надополнето: 12 септември 2013 во 20:13 ---
Превенција од некои видови на канцер, превенција од срцев удар(холестерол/триглицериди,висок крвен притисок), превенција од мозочен удар, превенција од тип 2 дијабетис, регулирање на хроничните болки ако си еден од помалку среќните и имаш неизлечлива автоимуна болест - артритис, превензија од дебелеење, превенција од алцхајмер, ја подобрува меморијата, те прави попаметен:), посреќен(се лачи ендорфин). Треба ли да го додадам фактот дека со тоа што здраво се храниш општо ти се подобрува здравјето. А да, и секундарен сајдефект - изгледаш hot as fuck.

http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/5371468/Men-with-big-muscles-cut-cancer-
risk-by-40-per-cent.html

http://www.forbes.com/sites/melaniehaiken/2012/04/26/can-exercise-make-you-smarter-new-research-says-yes/

http://www.nytimes.com/2012/04/22/magazine/how-exercise-could-lead-to-a-better-brain.html?pagewanted=all&_r=0



Luckily, a few recent studies suggest that resistance training actually promotes neurogenesis – the growth of new neurons in the brain
http://www.marksdailyapple.com/monday-musings-the-dumb-jocks-myth/#axzz2ZFsREMwX

Отидов јас да губам време
Fala 4ao
Nigde ne rekov deka ne e taka, pisav li negde deka NE E ZDRAVO ? Pisav li negde deka ne treba da se vezba, samo rekov deka toa sto toj go imase kazano e kontradiktorno vo odnos na toa sto toj go pravi, a ocigledno e deka vezba za izgled, ne za zdravje. I jas vezbam redovno, povekje od redovno, se trudam da se hranam kako sto treba, so meseci se nemam napieno gaziran sok, nitu pak tetrapak, skoro isto sranje se, blago samo pred ili posle trening, vo isklucitelni slucai, prosti jaglehidrati reducirani na minimum, ova cisto ti go kazuvam za da si znaes deka na pogresen covek mu gi prakjas linkovive i da go procitas moeto mislenje za da vidis deka jas nigde ne rekov nesto so sto go osporuvam sportot voopsto, toa sto go pisav vazese samo za nego. Aj cao sea :)
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Не е неопходно, но е пожелно.
Не толку за мешлакот, колку за јаката кондиција.
Мешле, ко мешле, не пречи, само да не е како пудинг од Др. Еткер.
Никој не сака после само 5-6 пути шлагне-пранге да му брефтаат во врат од изнемоштеност. :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Епа мене сите партнерки ми биле попунети и не сум го направил лошиот избор. Сите биле добри љубовници,не сум имал секс со слабичка девојка
Друже, респекат. Стварно знаеш да одбереш цура. Нека серат ова хејтериве.
Но како што кажав убавината е прелазна
Ќе морам да те исправам.Технички кажано, прелазни се болештини као сида, шуга, сипаници, такви работи. Лепота не.
се се сведува на сексот,размислувањата и целите во животот.
За ова си тотално во право. Еве баш денес нешо размислував околу целите у животот. Сексот послабо ми иде. Али не се давам -- цепам латино танци секоја втора вечер по кафаниве у Пинтија и Припор. Со умерено ектремно темпо. Мора да упали.
--- надополнето: 13 септември 2013 во 11:02 ---
Прелазно е ако го правиш за некој,јас го правам за лична сатисфакција и лично за себе.
Не бе Стеф. Прелазно е ако преаѓа на друг. Читај погоре.
И ќе ти кажам нешто за убавината,ако некоја те има запознаето како екстра развиен и после си се запуштил,голема е шансата дека таа девојка ќе си отиде во твојот живот.
Така е. Илјадниците цури од Кајгана (и пошироко) што те имаат запознаето како екстра развиен никад нема да си отидат во твојот живот. Прво, ти никад нема да се запуштиш од екстра развиеноста што автоматски ќе ги држи присутни во твојот живот. А второ, еве и да се запуштиш од екстра развиеноста (да спаднеш само на развиен), они секад ќе бидат живи во твоите сеќавања.
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Па досега не сум била со некој "дебел" дечко, ама од друга страна не сум била ни со некој набилдан, со плочкици, трицепси..
Ако збориме само за изгледот тогаш нека биде со нормална килажа за неговата висина и нека има бицепс. Друго не е потребно :)
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
185
Поени од реакции
222
Нормално тело- складно со висината и барем малку стомаче најдобра комбинација.
А додека за бицепс трицепс и било какви плочки, се знае плочките се за во купатило, мислам дека е не се толку пресудни мускулите колку што е карактерот и фацата
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Друже, респекат. Стварно знаеш да одбереш цура. Нека серат ова хејтериве.
Ќе морам да те исправам.Технички кажано, прелазни се болештини као сида, шуга, сипаници, такви работи. Лепота не.
За ова си тотално во право. Еве баш денес нешо размислував околу целите у животот. Сексот послабо ми иде. Али не се давам -- цепам латино танци секоја втора вечер по кафаниве у Пинтија и Припор. Со умерено ектремно темпо. Мора да упали.
--- надополнето: 13 септември 2013 во 11:02 ---
Не бе Стеф. Прелазно е ако преаѓа на друг. Читај погоре.
Така е. Илјадниците цури од Кајгана (и пошироко) што те имаат запознаето како екстра развиен никад нема да си отидат во твојот живот. Прво, ти никад нема да се запуштиш од екстра развиеноста што автоматски ќе ги држи присутни во твојот живот. А второ, еве и да се запуштиш од екстра развиеноста (да спаднеш само на развиен), они секад ќе бидат живи во твоите сеќавања.
Hahahaha so funny!!! :-D
Otkaj be vakva smisla za humor hahaha :-D
Ne mozam da se priberam od smeenje!
:-D :-D
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Иронија бре,човекот има некоја харизма да те зеза ама да не му се наљутиш :)
 

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
Чоекот ти ја кажува вистината.

Исто како што јас сакам мојата партнерка да биде доволно добра замене така е и обратно.

Не важат стеф измислените стандарди за лепота а најмногу не држи вода тврдењето дека жените свршуваат на мускули, напротив имаше една членка која јасно и децидно си кажа колку го љуби половиот орган на дечко и што е и нормално за жена па неможе маж да рече дека неќе вагина или дека приоритет ми е да е никако над 50кг и секако анорексична и да ја одржува анорексијата на секси нивоу.:eek:

Ова не е закон на физика или по твојата логика дека ако за 1сантим ти се намали обемот на трицепсот веројатноста да те остават пораснала за 25% и уште еден ако изгубиш од бицепс + 50%=75%

Што би значело дека толку е со вашата врска/брак и тоа самооо заради мускулите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom