Сакам да знам!

Член од
7 април 2022
Мислења
13
Поени од реакции
2
Има стари таблици со SK ќе треба да ставам нови или само лепенка за надвор од МК, и сообраќајната исто треба да се менува ?
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.188
Поени од реакции
3.167
Некој вели може да се возат старите со 3 бројки само лепенка нмк некој вели мора со 4 ?
 
Член од
7 април 2022
Мислења
13
Поени од реакции
2
Фала да видиме дали знае некој точно или да си прашам во технички преглед
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Кој КАМ маркет најблиску до центар има сопствен паркинг? Значи да одиш, да се паркираш како човек и да си пазаруваш на раат, а не да верглаш пола саат околу маркетот за да најдеш паркинг и на крајот да ти лупнат казна за погрешно паркирање...
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
832
Поени од реакции
1.457
Кој КАМ маркет најблиску до центар има сопствен паркинг? Значи да одиш, да се паркираш како човек и да си пазаруваш на раат, а не да верглаш пола саат околу маркетот за да најдеш паркинг и на крајот да ти лупнат казна за погрешно паркирање...
Кам Бизнис Центар... тој што е пред Diamond Mall, се влага отпозади лево за катнава гаража а десно имаш рампа за КАМ, бесплатно 1 саат ти е, прилично голем и снабден е тој КАМ. Имаш на 2 спрата паркинг со премин за колица, горниот е со мала нагорнина, на долниот надоле ја носиш. Ко во склоп на "мол" е ама многу близу до влезот е самиот влез на маркетот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.688
Поени од реакции
38.879
Кој КАМ маркет најблиску до центар има сопствен паркинг? Значи да одиш, да се паркираш како човек и да си пазаруваш на раат, а не да верглаш пола саат околу маркетот за да најдеш паркинг и на крајот да ти лупнат казна за погрешно паркирање...
ГТЦ имаш огромен паркинг во подрум и КАМ исто во подрум.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.622
Знае ли некој ако се одјавам од адресата во Македонија ќе можам ли да излезам од државата со стариот пасош?
 
Член од
9 јануари 2022
Мислења
140
Поени од реакции
123
Доколку не е спротиворечно на форумските правила, сакам да знам едно нешто, што ме чуди многу долго време - на форумот има Македонци, добиени Бугарско граѓанство по натурализација? Имате ЕГН? Секогаш ми било интересно какви цифри добиваат странците за 7 и 8 позиција? За пример: ЕГН ви е ГГММДДХХПК, тогаш каков број стои зад ХХ? Моjот е 67 (но јас сум си Бугарин). Ако има некој што сака да ми одговори - нека ми пишува преку лична порака.
 
Член од
16 август 2015
Мислења
229
Поени од реакции
286
Дали има некоја страна за гледање онлајн нашите национални канали во живо ? ( бесплатна )
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.698
Поени од реакции
5.742
Дали има некоја страна за гледање онлајн нашите национални канали во живо ? ( бесплатна )
Автоматски споено мислење:

Доколку не е спротиворечно на форумските правила, сакам да знам едно нешто, што ме чуди многу долго време - на форумот има Македонци, добиени Бугарско граѓанство по натурализација? Имате ЕГН? Секогаш ми било интересно какви цифри добиваат странците за 7 и 8 позиција? За пример: ЕГН ви е ГГММДДХХПК, тогаш каков број стои зад ХХ? Моjот е 67 (но јас сум си Бугарин). Ако има некој што сака да ми одговори - нека ми пишува преку лична порака.
Kaj niv stoi 69ka :pos:
 
Член од
9 јануари 2022
Мислења
140
Поени од реакции
123
...
Автоматски споено мислење:


Kaj niv stoi 69ka :pos:
Thank you! :)

Ова значи дека си регистриран во Софија. :) Бугарското ЕГН е слично на Југословенскиот ЕМБГ - содржи информации за година, месец, ден на раѓање, регион, пол и контролна цифра.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.698
Поени од реакции
5.742
Thank you! :)

Ова значи дека си регистриран во Софија. :) Бугарското ЕГН е слично на Југословенскиот ЕМБГ - содржи информации за година, месец, ден на раѓање, регион, пол и контролна цифра.
Ushte da razbereshe :tapp:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.698
Поени од реакции
5.742

Kajgana Shop

На врв Bottom