Сакам да знам!

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.072
Поени од реакции
13.582
температурата на печење....во пицерија ја печат на повисока температура, но пократко време...во домашни услови тешко да постигнеш повеќе од 250-300 степени[DOUBLEPOST=1404400378][/DOUBLEPOST]

На бензиската пред Рамстор има компресор (знам дека е со закаснување но кога повторно ќе бидеш во комшии да знаеш)
Дупната била, се дишеше побрзо отколку што се пумпаше :D
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
како да исплеглам кошула, на одмор сум а немам пегла,а треба да искачам.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.072
Поени од реакции
13.582
како да исплеглам кошула, на одмор сум а немам пегла,а треба да искачам.
Стај ја на закачалка во веце и пушти топла вода. Од пареата би требало да се среди, ако не целосно бар да не е ептен ко џвакана ;)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
како да исплеглам кошула, на одмор сум а немам пегла,а треба да искачам.
Можеш како што ти рече @коцка или пак уште по ефикасно земи свари вода во тенџере или во ѓезве и потоа поминувај по кошулата со тенџерето/ѓезвето.... тоа ти е еден вид стара пегла, металот го полниш со вела вода наместо со ќумур:)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Можеш како што ти рече @коцка или пак уште по ефикасно земи свари вода во тенџере или во ѓезве и потоа поминувај по кошулата со тенџерето/ѓезвето.... тоа ти е еден вид стара пегла, металот го полниш со вела вода наместо со ќумур:)
Браво Сунгерот Боб... камо да има повеќе вакви паметни дечки на форум.
Сосем случајно ова го открив денес,на викенд,па ај да прашам.Како што гледате на згужваниот чаршав само за момент го ставив ѓезвето со вруќа вода,додека да земам и ставам кафе и пак го вратив на плинското.И еве што видов на тоа место,
Округло испеглан дел од чаршавот, а колку е ова потребно некогаш на одмор кога си. Понатаму е објаснето што треба, Picture 1713.jpg
 
Член од
26 мај 2014
Мислења
29
Поени од реакции
18
Освен копија од лична , трансакциска и здравствена , за вработување ми побараа и лекарско уверение. Може да извадам кај матична бесплатно или која е процедурата?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.547
Поени од реакции
703
Освен копија од лична , трансакциска и здравствена , за вработување ми побараа и лекарско уверение. Може да извадам кај матична бесплатно или која е процедурата?
Неможеш да извадиш лекарско уверение кај матичен доктор.Има неколку специјални амбуланти кои издаваат лекарско ,а можеш да ја прашаш и твојата матична докторка со која од овие амбуланти соработува па да ти ја препорача.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Знае ли некој како одат цените во Аурора Берово или пак колку е приватен смештај во Берово летовo?)
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.321
Поени од реакции
17.764
Знае ли некој како одат цените во Аурора Берово или пак колку е приватен смештај во Берово летовo?)
Еве страна од Аурора. И ова можеби ќе ти помогне. И според ова би можел да се ориентираш за цената.
Е сеа у близина знам дека има уште едно хотелче, поевтинко е, али не знам како се вика. :D

Едит, да се надополнам: полупансион, за двајца за две вечери е 200 евра. За Аурора...
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Сакам да знам зошто на скопјаниве им се потреби 2 теми за да се договорат за фудбал ? Али ко ќе видам кој ја отворил втората се ми е јасно, али ај, можда грешам.
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
144
Поени од реакции
93
Знае ли некој како одат цените во Аурора Берово или пак колку е приватен смештај во Берово летовo?)
Во Аурора скапичко е од 3500 до 4500 мислам ноќевање појадок и корстење на тоа ап, базен дрн дрн дрн...
 
Член од
29 декември 2013
Мислења
147
Поени од реакции
197
Има ли некој регистриран член овде кој бил во директен контакт со Ѓорѓи Колозов и знае нешто за него повеќе? Се дружел приватно или пословно? Ве молам за помош. Ако има нека ми пиши веднаш. Итно е.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Зошто на 70% од луѓето највеќе им се јаде доцна навечер?:)
 

Kajgana Shop

На врв