Саи Баба

Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Ok slobodno od sega pa natamu sledi mi gi mislenjata i sekoe od niv citiraj go i vregjaj me pcuj me pravi me ulav i nenormalen nema da ti zameram. Ali ako toa te ispolnuva mislam stvarno nema poveke komentar... Ke ti go pisam ova kolku ke me razberesh i dali ke me razberesh ne mi e ni bitno. "Svetot e takov kakov sto jas go gledam ako ti go gledash poinaku togash i ti si vo pravo."
Срце тоа...
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Кажав и пак ќе кажам, Dynamo > сите останати луѓе-богови. Каков Крис Ангел какви глупости.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
@Црноризец Храбар

И јас сум религиозен, но очигледно е дека типот беше измамник. Изгледај го видото во првите постови убаво и ќе видиш. Тоа видео е старо колку и видео лентата (VHS) и нема тука видео трикови, а мислам дека и снимките беа забележани од NBC или некоја од попознатите ТВ куќи.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
@Црноризец Храбар

И јас сум религиозен, но очигледно е дека типот беше измамник. Изгледај го видото во првите постови убаво и ќе видиш. Тоа видео е старо колку и видео лентата (VHS) и нема тука видео трикови, а мислам дека и снимките беа забележани од NBC или некоја од попознатите ТВ куќи.
Vo red go prifakjam toa :) jas ne sum slepo zaglaven vo ucenjata na religiite zatoa sto mnogu raboti religiite gi krijat i uste mnogu raboti gi prikazuvaat taka kako za nivna korist. Moze da se kazhe deka uzivam vo vistinite na stvoritelot. :)
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Vo red go prifakjam toa :) jas ne sum slepo zaglaven vo ucenjata na religiite zatoa sto mnogu raboti religiite gi krijat i uste mnogu raboti gi prikazuvaat taka kako za nivna korist. Moze da se kazhe deka uzivam vo vistinite na stvoritelot. :)
А од кај знаеш ти шо е вистината на створителот, од толку голем избор? Како одбираш воопшто што е вистината на створителот твој? :D
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
А од кај знаеш ти шо е вистината на створителот, од толку голем избор? Како одбираш воопшто што е вистината на створителот твој? :D
Stvoritelot na se e samo eden ne e nitu moj nitu tvoj :) inache po stoti pak go pisuvam odgovorot na prasanjevo... Znaci covek sto ke dozvoli da protece duhovnost niz nego covek sto ke pocne da veruva i da prifakja se sto mu dal zivotot raste toj covek se poveke duhovno i sozreva i na odredena duhovna zrelost veke moze da oceni sto ima logika sto nema. :) Ova e moe objasnuvanje i viduvanje na bezobrazni komentari ne vrakjam poveke...
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
Саи Баба само во фризурата го тепа нашиот Иван Исцелител, за се друго вода во рибарска мрежа може да му носи

Додека постојат овци ќе има и овчари, мора да признаеме дека Саи Баба имаше талент и харизма, но камерите му го расипаа бизнисот.
Осим што Саи Баба беше бизнисмен што колку толку паметно ги моташе сите, Иван е грев со очигледен Aspergers синдром.
 
D

Daedalus

Гостин
Demonska duhovnost da ,zemi procitaj biblija i vidi sto pisuva za magionicarite
Тоа во библијата е напишано за магионичари кои прават вистинска магија, а не за илузионисти кои прават трикови за забава.
Јас познавав една баба која правеше вистинска магија, ослепе од своите магии.
Овие илузионистиве како Крис прават трикови, ама имам слушнато муабет дека и позади нивните трикови постојат некои необјасниви работи, некои моќи, само се плашам да барам повеќе, мислиш дека има вистина во ова?
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
Тоа во библијата е напишано за магионичари кои прават вистинска магија, а не за илузионисти кои прават трикови за забава.
Јас познавав една баба која правеше вистинска магија, ослепе од своите магии.
Овие илузионистиве како Крис прават трикови, ама имам слушнато муабет дека и позади нивните трикови постојат некои необјасниви работи, некои моќи, само се плашам да барам повеќе, мислиш дека има вистина во ова?
Ne se samo trikovi
 
D

Daedalus

Гостин
Се шалам бе, секако дека се само трикови. И ја сум магионичар, го работам тоа професионално и све се трикови, дури знам и како се прават. Не постојат магии, а не постои ниту твојот Бог. Цел живот живееш во илузија дека постојат такви работи, но јас сум тука да ти го отворам видикот кон нови хоризонти и да те сменам.

Постои заговор и се' што гледаш е лага. Библијата е создадена за да те запре и да те направи роб. Единствен начин за да се ослободиш и да станеш совршен е да го отелотвориш совршениот христијански ислам во себе којшто воедно е единствената Вистина, а совршен сенсеи за тоа е @spiros.
Сево ова е тајна и само ти можеш да го прочиташ постот (и тие кои ќе го лајкнат).

Но запомни, за да излезеш од цела таа илузија, мораш да разбереш дека живееме во 21 век и страшно е да мислиш дека Крис Ејнџл прави вистински чаролии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom