Саи Баба

Член од
14 февруари 2014
Мислења
181
Поени од реакции
155
Зарем со сегашниве можности за добивање информации има сеуште кои што веруваат во магионичари?
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.082
Поени од реакции
19.922
Demonska duhovnost da ,zemi procitaj biblija i vidi sto pisuva za magionicarite
Ја имам прочитано цела. И плус ја имам во аудио формат, во телефон ми е ставена. Секој ден кога ќе си одам дома, кога ќе се враќам од некаде, ја слушам. Омилен лик ми е апостол Павле. Го обожавам. И маичка планирам да испечатам со негов лик.
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
264
Поени од реакции
394
Ја имам прочитано цела. И плус ја имам во аудио формат, во телефон ми е ставена. Секој ден кога ќе си одам дома, кога ќе се враќам од некаде, ја слушам. Омилен лик ми е апостол Павле. Го обожавам. И маичка планирам да испечатам со негов лик.
:LOL::ROFLMAO::LOL::ROFLMAO:
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.082
Поени од реакции
19.922
Sekoj covek e reinkarnacija na nekoj covek od sto umrel od minatite vekovi ili decenii
Ако секој човек е реинкарнација на некој човек кој умрел во минатото, тогаш зошто популацијата на земјата расте за 75 милиони секоја година?
 
Член од
27 март 2011
Мислења
347
Поени од реакции
150
Zasto lugeto se reinkarniraat od pocetocite na covestvoto a seto toa dodeka se raga odnovo istovremeno e toa se mnooogu reinkarnacii mnogu luge za koi nema hitler i napoleon da pokosuvaat po 6 milioni vo godina
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.082
Поени од реакции
19.922
Zasto lugeto se reinkarniraat od pocetocite na covestvoto a seto toa dodeka se raga odnovo istovremeno e toa se mnooogu reinkarnacii mnogu luge za koi nema hitler i napoleon da pokosuvaat po 6 milioni vo godina
Od tolku mnogu luge ke izbuvne treta svetska vojna i posle pa ke se namalat na pet milijardi
За да постои реинкарнација треба да има ограничен број души на располагање. Хипотетичка ситуација: на почетокот, на земјава имало само 10 луѓе. Ако тројца од нив умрат, треба да се родат нови тројца, бидејќи за повеќе нема простор, нема доволно души на располагање, сите останати се живи. Сфаќаш?

Тоа значи дека реинкарнација не постои, туку постои (а не постои) печатница за души и секоја година се штампаат се повеќе и повеќе души/луѓе. Ни Хитлер, ни Наполеон, ни пичке си материне не е одговор на прашањето што ти го поставив.
 
Последно уредено:
Член од
27 март 2011
Мислења
347
Поени од реакции
150
Tvo
За да постои реинкарнација треба да има ограничен број души на располагање. Хипотетичка ситуација: на почетокот, на земјава имало само 10 луѓе. Ако тројца од нив умрат, треба да се родат нови тројца, бидејќи за повеќе нема простор, нема доволно души на располагање, сите останати се живи. Сфаќаш?

Тоа значи дека реинкарнација не постои, туку постои (а не постои) печатница за души и секоја година се штампаат се повеќе и повеќе души/луѓе. Ни Хитлер, ни Наполеон, ни пичке си материне не е одговор на прашањето што ти го поставив.
Tvoe e vo sto veruvas dali postoi tie sto umiraat od sega se reinkarniraat istovremeno so tie sto umrele pred deset veka zatoa tolku luge se ragaat nie ne birame koj vo koe vreme ke se reikarnira i togas tolku se reinkarnirale samo sto imalo diktatori koi gi melele lugeto i zatoa brojot na lugeto togas se drzel do odredeno nivo zasto vo minatoto imalo polno vojni, ubivanja a denes nema tolku kako porano zatoa brojot na lugeto denes raste i raste bez prestan i zatoa se tie eboli, svinski i pticji gripovi, samoubistva i drugi kurci palci kako zamena za vojnata!
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.082
Поени од реакции
19.922
Tvo

Tvoe e vo sto veruvas dali postoi tie sto umiraat od sega se reinkarniraat istovremeno so tie sto umrele pred deset veka zatoa tolku luge se ragaat nie ne birame koj vo koe vreme ke se reikarnira i togas tolku se reinkarnirale samo sto imalo diktatori koi gi melele lugeto i zatoa brojot na lugeto togas se drzel do odredeno nivo zasto vo minatoto imalo polno vojni, ubivanja a denes nema tolku kako porano zatoa brojot na lugeto denes raste i raste bez prestan i zatoa se tie eboli, svinski i pticji gripovi, samoubistva i drugi kurci palci kako zamena za vojnata!
Па и јас истото го зборам. На почеток, имало само 10 луѓе на земјава. Ако тројца од нив умрат, треба да се родат нови тројца, бидејќи за повеќе нема простор, нема доволно души на располагање, сите останати се живи.

А со 10 луѓе ќе правиш математики, а со 10 милијарди, исто ти е.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
За да постои реинкарнација треба да има ограничен број души на располагање. Хипотетичка ситуација: на почетокот, на земјава имало само 10 луѓе. Ако тројца од нив умрат, треба да се родат нови тројца, бидејќи за повеќе нема простор, нема доволно души на располагање, сите останати се живи. Сфаќаш?

Тоа значи дека реинкарнација не постои, туку постои (а не постои) печатница за души и секоја година се штампаат се повеќе и повеќе души/луѓе. Ни Хитлер, ни Наполеон, ни пичке си материне не е одговор на прашањето што ти го поставив.
Ako gledame eve od gledna tocka deka po nekoi objasnuvanja najprvo zivive sustestva sme bile minerali, pa rastenija, pa zivotni pa konecno lugje i eve vaka da gledame nie lugjeto sme so "odvrzan" um (pogolema svest) i poradi toa pravime katastrofalni greski... Znaci zivotnive 98% od niv si ja vrsat ulogata blagoslovena. Sluzat na lugjeto itn. Nekoi objasnuvanja sto ni gi dava duri i religijata tvrdat deka ako covek si ja pronajde i si ja izvrsi dolznosta vo ovoj zemski zivot ke mu bide podobro potocno ke dozivee poubava reinkarnacija ili ke mu bide polesno i podobro ponatamu. Epa racunaj deka "ima verojatnost" dusive sto postojat vo zivotinski tela da se reinkarniraat vo covecki tela i zivoti. Pa po ovaa logika da se zgolemuva brojot na lugje vo fizicki izgled. Teloto ni e samo omot pravo nie e nasata dusa. Ti ne gi veruvash i ne gi dozivuvash ovie raboti tamu ne se mesam ali pretpostavuvam deka ke se smeesh na ova a toa i ne me interesira nesto posebno. Pokraj moevo napisano se nadevam deka nekoj ke razbere i svati nesto poveke.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.082
Поени од реакции
19.922
Ti ne gi veruvash i ne gi dozivuvash ovie raboti tamu ne se mesam ali pretpostavuvam deka ke se smeesh na ova a toa i ne me interesira nesto posebno. Pokraj moevo napisano se nadevam deka nekoj ke razbere i svati nesto poveke.
Не бе другар, зошто да се смеам, твој став си е тоа. Баш напротив, почитувам сечие мислење. Не може сите исто да мислиме. Батали тоа што си јадам гомна и тролам понекогаш, онака, си тепам време, не ми се дискутира едноставно и си јадам гомна. :D


Epa racunaj deka "ima verojatnost" dusive sto postojat vo zivotinski tela da se reinkarniraat vo covecki tela i zivoti. Pa po ovaa logika da se zgolemuva brojot na lugje vo fizicki izgled.
Ајде вака:
на почетокот, на земјава имало само двајца луѓе и две животни. Ако умре било кој од нив, ќе се направи простор за нов човек/животно. Зошто сега има 7 милијарди луѓе и околу X милиони животни?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Не бе другар, зошто да се смеам, твој став си е тоа. Баш напротив, почитувам сечие мислење. Не може сите исто да мислиме. Батали тоа што си јадам гомна и тролам понекогаш, онака, си тепам време, не ми се дискутира едноставно и си јадам гомна. :D



Ајде вака:
на почетокот, на земјава имало само двајца луѓе и две животни. Ако умре било кој од нив, ќе се направи простор за нов човек/животно. Зошто сега има 7 милијарди луѓе и околу X милиони животни?
Ima teorija deka sozdatelot gi sozdal site dusi naednash. Isto taka deka site dusi se edno. Inache racunaj gi dusite vo astralniot svet i na niv im ide red za reinkarnacija. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom