СП 2014 - Група Б (Шпанија, Холандија, Чиле, Австралија)

  • Креатор на темата ob1
  • Време на започнување
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Пушете го бе гнаси едни цигански одвратни , они вовеле нов правец во фудбалот жими :) , одвратни цигани ајде сега бускец , педро , силва,чави кај сте пички едни мали , пуу што мерак ми се направи еј кој сака сега нека освои , сега фановите на барса и реал којзнае кај се кријат , како може за овакви лингури да навива некој
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Хм хм што да кажам за Шпанија ........ТЕШКА МИЗЕРИЈАААА


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
236
Поени од реакции
422
Каква циганарија и грдотија од народ се овие Чилеанциве тоа е едно чудо. Да ти ебам, поружни патуљци не сум видел. И, треба веќе да се забрани тоа просеравање и глумење повреди на 5 секунди кога им оди резултат во прилог. Сфатив дека секој спорт е поинтересен, подинамичен и поубав од фудбал.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.190
Поени од реакции
14.468
Каква циганарија и грдотија од народ се овие Чилеанциве тоа е едно чудо. Да ти ебам, поружни патуљци не сум видел. И, треба веќе да се забрани тоа просеравање и глумење повреди на 5 секунди кога им оди резултат во прилог. Сфатив дека секој спорт е поинтересен, подинамичен и поубав од фудбал.
butthurt? :icon_lol:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
А бе знаете што мислам шпански фудбалери го бива само Тореадори и друго ништо не бива


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Честитки за Чиле..знаев дека се предодредени за големи работи ова СП уште мигот кога видов на кој начин беа мотивирани пред почетокот..Како Спартанци се..За Шпанија имам да кажам дека ова е комбинација на истрошеност и немање на храборст за новини во тимот...Повеќе среќа во некои нови времиња..И да го пофалам Браво, одлично се покажа на голот на Чиле, од денес официјално новиот голман на Барса! (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom