СП Хрватска 2009 Македонија - Полска

Статус
Затворена за нови мислења.

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Кире и Македонија.... Браво за играта на дечките. Ова сакам да го гледам и кога ке играат со Германија.
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Леле значи МАКЕДОНИЈА не е МАКЕДОНИЈА ако не направи срцето да ти лупа 100 на саат у последна минута. Како и да е, ГО ПОБЕДИВМЕ СВЕТСКИОТ ВИЦЕШАМПИОН ААААА , КИРЕ ГИ ОТВОРИ, НАЈДОБАР Е НЕМА ШТО, ОВА СЕ БАРАШЕ ОД МАКЕДОНИЈА игра со СРЦЕ, ХРАБРО, па нели и СРЕЌАТА ги прати ХРАБРИТЕ, без респект кон Полска, така треба против сите и резлутатот ке биде неминовен!Судиите нешто пробуваа да ни наштетат дека ги исфрлифме португалците у квалификации ама го лапнаа и они.:helou: АЈДЕ СЕГА ДА УЖИВАМЕ ВО ПОБЕДАТА И СО СРЕЌА ЗА НАРЕДНИТЕ УТАКМИЦИ :smir:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Леле крв немав во мене!!!!!
Инфаркт ќе добиев!:)
Ја гледав дома со еден другар...како стампедо да имаше кај мене во соба, мислеа дека се тепаме...:vozbud:
Колку сум само горд, каква игра....Кире еееептен магаре го направи голманот.:) Знам една бајачка во Кавадарци, јас ќе му го платам третманот.:tv:
А Алушевски....:) Тој ја реши.:)
Каква смелост, какви цепелини, какви додавања...зад грб!:)Цепелините ги правеа Кире и Стевче...и на крајот, јагода на шлагот...гол за победа со лоб од Стевче...ух колку сум среќен!!!!!!!!!!
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:

Де бре де бре ќе се одмочаш брее Кавадаречки менталитет :pos2::pos2: туку шо викаш за Дивиот а :pipi:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Точно така они барем покажаа дека не почитуваат и настапуваме под уставното име :helou:
На првата утакмица на најавата само ја имаше референцата FYR, али нашиве се пожалиле и од тогаш не пишуваат со МАКЕДОНИЈА.:smir:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Момциве што и да направат до крај во моиве очи се херои. едностано на секоја утакмица срцето го даваат и тоа ми е мене доволно. Сега германија и Русија на ред.Осеќам уште една голема репрезентација ќе падне. на крај да им се заблагодарам на судиите кои си својата пристрасна арбитража ми го овозможија овој сладок , сладок момент. И да не беа ќе се радував , ама вака ги победивме и полјаците и судиите и делегатите.
Браво за секој поединец во репрезентацијата, победивме зашто сме јак тим , не заради поединци.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
42
Поени од реакции
3
Незнам колку слушнавте вчера на полувреме се пушташе Македонија навива за вас и уште една наша oд тие шо беа за избор на химна за репрезентацијата
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Вчера се пушташе Навивачка од Денитечува.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.924
Поени од реакции
483
Ali kakva igra da padnes u nesvest :pehar:. Toj cepelinot u prvo poluvreme bese nenormalen :party3:. Vo vtoro Kiromanija gi fati Poljacite i ne znaeja sto da napravat :je: i Stevco za kraj :bravo:. Se razbira mora da se spomne i Divi kako i cela reprezentacija. NAPRED MAKEDONIJA :oeoeoe:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.022
Поени од реакции
607
Слики да не можите да надјите од македонскиве групи што се хрватска??
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Што ти значи една победа. Цел ден си среќен и насмеан и се ти е рамно. Такви сме ние Македонците. Да живее Македонија:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Баш вчера зборувава со еден пријател дека имаме талентирани играчи кои играат страшно за нивните тимови, но за Македонија играт слабо. Но ова денес што се случуваше беше...... не знам како да се изразам. Тој Кире Лазаров е човек ипол бре, такво играње за Македонија, поздравување на навивачите абре немам зборови. И овој пат навивачите беа на највисоко ниво.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom