СЗО прогласи пандемија на свински грип! [Швајцарците пронајдоа вакцина!]

Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
од денес сите оние што имаат симптоми на грип ќе се третираат как ода имаат Ah1n1 бидејќи има над 300 потврдени случаи. колку повеќе се зголемува бројот толку е потешко да се праваат испитувања на сите пациенти.

ова кажаја на вестите на А1 .
 
Е

експерт

Гостин
Кој не се вакцинира нека не се вакцинира, ама да знаете дека ќе има тепачки за вакцините.
На кој му е мил животот нека оди прв да се вакцинира.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Минатиот викенд имав температура и делуваше како јака настинка .Во вторникот веќе бев здрав како дрен , и си бркам работа без проблем.Пред еден саат ми се јави докторот и ме извести дека сум прележал свински грип.Значи се дига паника само поради тоа да се купуваат вакцини за кои некој дебело се богати.Вакцината ниту е доволно испитана и почна да се забранува во све повеќе земји, затоа памет во глава пред да одлучите да се вакцинирате .Иначе за информација , никој од луѓето со кои сум во секојдневен контакт немаат никаков проблем со здравјето.
 
Е

експерт

Гостин
Минатиот викенд имав температура и делуваше како јака настинка .Во вторникот веќе бев здрав како дрен , и си бркам работа без проблем.Пред еден саат ми се јави докторот и ме извести дека сум прележал свински грип.Значи се дига паника само поради тоа да се купуваат вакцини за кои некој дебело се богати.Вакцината ниту е доволно испитана и почна да се забранува во све повеќе земји, затоа памет во глава пред да одлучите да се вакцинирате .Иначе за информација , никој од луѓето со кои сум во секојдневен контакт немаат никаков проблем со здравјето.
А ти направи испитување? Ти зедоа брис, крв?
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
Абсолутно никакви , повеќе течности , лесна храна .Антибиотици не препишуваат со објаснување дека не делуваат.

Па нормално доколку не си некој хроничен болен, нема да имаш поголеми проблеми т.е. ке ти пројде како обичен сезонски грип:smir:
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Прашање за Смарт АСС.Зошто Германија не ја дозволува вакцината а Полска не сака ни да чуе за таа вакцина или ние сме најпаметни во светот па сите мора да се вакцинираат само заради што викаат некои "доктори"?И дали има повеќе смртни случаи од вакцини од оваа?
 
Член од
22 септември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
26
На КОД преубаво објаснуваат зошто грипов нема везе, исто како со птичјиот грип, антраксот...Топ!
 
S

smart ass

Гостин
На КОД преубаво објаснуваат зошто грипов нема везе, исто како со птичјиот грип, антраксот...Топ!
ахххх...цццц

не знаеш што е антракс,а смртноста е над 80% ако е воздушно внесен бацилот.

Прашање за Смарт АСС.Зошто Германија не ја дозволува вакцината а Полска не сака ни да чуе за таа вакцина или ние сме најпаметни во светот па сите мора да се вакцинираат само заради што викаат некои "доктори"?И дали има повеќе смртни случаи од вакцини од оваа?
Јас објаснив добро што се случува,како се делува,која превентива е...Полска и германија...имаат Е-маил прашај слободно..инаку ќе набават наскоро.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Прашање за Смарт АСС.Зошто Германија не ја дозволува вакцината а Полска не сака ни да чуе за таа вакцина или ние сме најпаметни во светот па сите мора да се вакцинираат само заради што викаат некои "доктори"?И дали има повеќе смртни случаи од вакцини од оваа?
Cekaj cekaj kaj si cul ti deka vo Germanija ne ja dozvoluvaat vakcinata?Ima ovde luge koi si dobivaat vakcina po svoja volja nikoj ne im zabranil.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Минатиот викенд имав температура и делуваше како јака настинка .Во вторникот веќе бев здрав како дрен , и си бркам работа без проблем.Пред еден саат ми се јави докторот и ме извести дека сум прележал свински грип.Значи се дига паника само поради тоа да се купуваат вакцини за кои некој дебело се богати.Вакцината ниту е доволно испитана и почна да се забранува во све повеќе земји, затоа памет во глава пред да одлучите да се вакцинирате .Иначе за информација , никој од луѓето со кои сум во секојдневен контакт немаат никаков проблем со здравјето.
Апсолутно се согласувам со тебе.Не треба да се дига паника ама прост народ сме па не манипулираат како сакаат.Од овој вирус некој ке земе десетици милијарди долари како што се случи и со птичјиот грип за кој се зборуваше долго време и одеднаш исчезна.

Па нормално доколку не си некој хроничен болен, нема да имаш поголеми проблеми т.е. ке ти пројде како обичен сезонски грип:smir:
Погоре еден интелект пишал кој му е мил животот нека се вакцинира :pos2::pos2::pos2::tapp::tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom