СЗО прогласи пандемија на свински грип! [Швајцарците пронајдоа вакцина!]

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.247
Поени од реакции
4.900
Значи било кој грип е опасен за хронично болните. Мене само ме чуди и ме занима зашто страдаат децава ?
Brojot na naselenie sirum svetot moze da se namali samo dokolku umiraat mladi a ne stari lica sto e cel na onie sto upravuvaat so svetot.Inaku ovoj grip e daleku poneopasen od onoj obicniot sto site nie go prelezuvame so godini no za site neinformirani da znaat deka virusot e samo mamka za lugeto sami da pobaraat vakcina protiv istiot a koja e glavnata opasnost za zdravjeto na lugeto bidejki e biolosko oruzje za masovno unistuvanje na naselenieto.

Дај нека објасни некој кои се добрите карактеристики на тамифлуто аа кои лопите пошто гледам дека некој го практикува а некој не.Мислам ако сакате...
http://www.svinjskigrip.site11.com/
http://www.zakonizdravlja.com/
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
дали грипов може да се прележи дома и без примање на никакви вакцини и апчиња???
или мораш да примиш нешо за да не умреш???
 
S

smart ass

Гостин
Значи само би се осврнал на превентивата.

Препорачливо е Олигојак+селен(има витамин А Ц Е + Селен)

Понатаму витамин Д,а не е лошо и да купите витамин Е-токоферол ацетат.

Матичниот млеч го јакне имунитетот и тоа е неоспорливо.

И на крај краеви се разбира,обрнете внимание на хигиената,мене ме плаши ова со маскиве...тие треба да завршат во посебни контејнери,а со нашава култура....
 
S

smart ass

Гостин

Нема логика,првиот тенк бил замислен од да винчи...но како погон користел крава,не свиња-затоа кога ќе испадне шап и лигавка..пази да ги погодиш сликите:smir:

Јас би се осврнал на неколку други корисни информации..
http://manemoj.com/link_enc.php?id=20719
Маркус...и ти ли бруте:(:(

Ова не важи за сите вакцини...значи конкретно се ствара параноја за џабе,а оваа вакцина за свинскиов грип испадна набрзина,и недоволно тестирана баш поради стравот од ширење,а уствари најголемиот удар ќе биде тек февруари кога температурите ќе одговараат....за сите видови на грип,па и за овој:smir:
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
154
Поени од реакции
3
колкави се шансите да се умри од свински грип?
малце ме наболнува стомакот... па одма мислам на најлошото :vozbud::vozbud:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
А знае некој после колку време се јавуваат симптомите???
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Холандија е, и искрено, за таква земја, секој би очекувал третман на ниво. Али не. Терапија никаква не му дадоја. Ептен неодговорно се поставија, по иницијатива на родителите беше однесен на дополнителни испитувања, на кој се открија многу инфекции. Ајде, барем една инфузија со витамини да му даеа, да се кренит малце организмот. Ама како да се штеди на лекови, јас стварно не можам да разберам. Месец дена со температура над 38,5 е и еве денес конечно 37. Оди на подобро :)
Да,сево ова е точно.
Кога кажувам на другите ме гледаат со полуотворена уста.
Овде навистина се штеди на лекови.Таква и е политиката,ако можеш да преживееш,нема лекови,ако си ептен веке за никаде може да ти дадаст некое лекче...јас бев запрепастена кога го увидов ова првиот пат...моето дете се истури повракајќи а тие не ни примија,вирус било тоа,сам ке помине,само со течности да не дехидрира:tapp:

Македонија сиромашна,но плива во лекови,лугето се препиени со апчиња,а овде... болниците се како хотели,чисти,убави,раскошни,со кујна со 2000вработени,докторите на ниво,љубезни и културни но за џабе...
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Холандија е, и искрено, за таква земја, секој би очекувал третман на ниво. Али не. Терапија никаква не му дадоја. Ептен неодговорно се поставија, по иницијатива на родителите беше однесен на дополнителни испитувања, на кој се открија многу инфекции. Ајде, барем една инфузија со витамини да му даеа, да се кренит малце организмот. Ама како да се штеди на лекови, јас стварно не можам да разберам. Месец дена со температура над 38,5 е и еве денес конечно 37. Оди на подобро :)
Мило ми е што го слушам тоа.

Неодговорноста на докторите за жал, го има во сите земји, и западни и источни, и во Америка и во Европа.

Инаку, гледам дека по вестиве веќе не трубаат толку, не им се продава веста веќе.

Инаку вчера правев муабет со еден пријател, и случајно побаравме статистика за сезонскиот „немутиран“ грип. Годишно убива 100 000 луѓе, а заразува над 90 милиони.

Затоа, нека не јадат многу гомна овие „докториве“ од СЗО. И онака само гледаат да си го извадат ќарот од вакцини и слични глупости.
 
Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
Значи само би се осврнал на превентивата.

Препорачливо е Олигојак+селен(има витамин А Ц Е + Селен)

Понатаму витамин Д,а не е лошо и да купите витамин Е-токоферол ацетат.

Матичниот млеч го јакне имунитетот и тоа е неоспорливо.

И на крај краеви се разбира,обрнете внимание на хигиената,мене ме плаши ова со маскиве...тие треба да завршат во посебни контејнери,а со нашава култура....
Ќе може малку подетално за ова... Пример како/каде да најдам матичен млеч?Го има по аптекиве и ако да под кое име? И дали ако побарам во аптека Олигојак+Селен ќе знаат да ми дадат тоа што го барам? :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom