Ракомет - општа дискусија

Дали пратите ракомет?

  • Понекогаш

    Гласови: 142 33,2%
  • Да, обавезно

    Гласови: 268 62,6%
  • Неам Појма

    Гласови: 18 4,2%

  • Вкупно гласачи
    428
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.491
Поени од реакции
2.383
Ова нешто ново е сега?
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
304
Поени од реакции
214
Како не му текнало да дојди во Пелистер да клај некој денар, да напраевме една јака елипа и ние ...
 
B

BBlisto

Гостин
Луѓе, човекот нигде нема излезено со официјално соопштение за такво нешто...Пред некој месец на нашиве портали пишуваа и дека ќе давал пари и за РК Вардар, па излезе дека тоа нема врска...И тоа пријавување на мејл на заинтересирани и слободни ракометари во најмала рака изгледа несериозно, посебно ако земеме во предвид како работат во ЖРК Вардар...Може стварно има некои планови типот, ама додека не кажат официјално, не можеме да знаеме:)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.961
Поени од реакции
5.539
Мислам дека на официјална страна беше тоа со mail-от...
 
B

BBlisto

Гостин
Мислам дека на официјална страна беше тоа со mail-от...
На која страна? На ЖРК Вардар сигурно не било...Јас тоа го видов на фб страната на ракометни вести, а тоа е далеку од официјална страна:)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.961
Поени од реакции
5.539
На која страна? На ЖРК Вардар сигурно не било...Јас тоа го видов на фб страната на ракометни вести, а тоа е далеку од официјална страна:)
На страната од ЖРК, ама не сум сигурен.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Кој кретен ова русинов......:facepalm:
А може некоја будала од тука го има подизлажано...
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
РК СТРУГА - РК Битола 22-21
Победа во баражот која нема да значи ништо доколку не се најдат спонзори за да се игра во супер лигата
Да се надеваме дека Н.Мојсо, З.Мојсо, Јоноски, Велко Маркоски, Никола Маркоски, Ојлески, Кукоски, Даскалоски и не ми текнува уште кои други струшки играчи ќе фрлат бар по 50 евра колку да се плаќаат судиите :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
РК СТРУГА - РК Битола 22-21
Победа во баражот која нема да значи ништо доколку не се најдат спонзори за да се игра во супер лигата
Да се надеваме дека Н.Мојсо, З.Мојсо, Јоноски, Велко Маркоски, Никола Маркоски, Ојлески, Кукоски, Даскалоски и не ми текнува уште кои други струшки играчи ќе фрлат бар по 50 евра колку да се плаќаат судиите :)
Па ваљда ќе им побара некој или јавно да ги повика по 50 евра секој месец да одвојат колку да живурка клубот :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
РК СТРУГА - РК Битола 22-21
Победа во баражот која нема да значи ништо доколку не се најдат спонзори за да се игра во супер лигата
Да се надеваме дека Н.Мојсо, З.Мојсо, Јоноски, Велко Маркоски, Никола Маркоски, Ојлески, Кукоски, Даскалоски и не ми текнува уште кои други струшки играчи ќе фрлат бар по 50 евра колку да се плаќаат судиите :)
Честито пласман...(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom