Ракомет - општа дискусија

Дали пратите ракомет?

  • Понекогаш

    Гласови: 142 33,3%
  • Да, обавезно

    Гласови: 267 62,5%
  • Неам Појма

    Гласови: 18 4,2%

  • Вкупно гласачи
    427
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.851
На прва ко да беше поминато времето, не знам зошто не ја прегледаа слнимката. Ко делегатите да им сугерираа.
Али вчера каква утакмица Киелце - Магдебаруг, мерак за гледање. Од сенка Клар 8 им зачука у второ.
Монпење го рамонирал Кил. Уште Барса да извади добар резултат со ПСЖ и има шанса Ф4 со Магдебург, Монпење, Алборг и Барса.
Тоа би било победа на убав технички ракомент над снагатори. Ќеиф.
Магдебург последно време утакмиците ги играт со 8 играчи...тројца топ играчи седат на клупа ...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: and

and

Член од
21 октомври 2016
Мислења
44
Поени од реакции
108
Каква лекција им даде Барса, ги изгази во второ. Ама и лекција за нашите клубови како се прави играч.
Почеток на второ, на тесен резултат, 1/4 фин. Лига Шампиони, на гости, го пушта Цикуша со 18год и изигра до крај. Изгази.
Кај нас Павле, Емко и ред други цела сезона ја поминаа на клупа.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.851
Мелсунген подобар од Берлин.Одлична екипа имат Парондо,освен Мандиќ недисциплинираниот...добра ракометна престава, голманот Моравски играч на утакмицата.Судиите тапи .
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: and
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.757
Поени од реакции
2.689
Страшен голманот на Магдебург, Серхеј Ернандез, ги однесе во полуфинале.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.162
Поени од реакции
5.328
Има негде снимки од утакмициве во баражот? Ме интересира Србија Шпанија утакмицата, еден гол ги делел србите од продолжетоци
 
Член од
24 октомври 2023
Мислења
21
Поени од реакции
71
Има негде снимки од утакмициве во баражот? Ме интересира Србија Шпанија утакмицата, еден гол ги делел србите од продолжетоци
На ehftv.com направи си акаунт и можеш да ги гледаш сите и репризи и во живо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom