Работа од дома?

Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
http://freework.tk Ова е линк за работа од дома преку интернет. Зачленете се и јас работам тука.
И? Заработи нешто досега,по колку часа работиш онлајн дневно,како ги подигаш парите и дали си имал некакви проблеми досега,тоа напиши го тука,а не само тоа дека си "вработен"!
И јас бев член на Neobux.com и тотално се разочарав од ваквите PTC(click to pay) срања.Имено,кога се доближив до минималната сума за подигање на мојот чесно заработен износ на пари,тие ме банираа со образложение дека сум пробал "нелегално" да влезам во мојот акаунт?!?
Мислам,која глупост е ова,подобро и да не образложувам,а замисли,сајтот се рекламира самиот себе како најголем,најчесен и најдобар сајт за интернет-заработувачка!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Луѓе, цела тема и подтеми има во делот Интернет и мрежи -> Заработка на интернет, а вие тука сте се расплиниле :D
Никој до сега не слушнал за fiverr.com ?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Луѓе, цела тема и подтеми има во делот Интернет и мрежи -> Заработка на интернет, а вие тука сте се расплиниле :D
Никој до сега не слушнал за fiverr.com ?
Абе ајде фивер е скам сајт. Јас си кликам и добро ми оди на кликсенс.
 
Член од
28 мај 2014
Мислења
2
Поени од реакции
1
A kako se vadat parite preku kliksense, mislam deka treba od dzeb da platis za da mozes da stanes premium user i taka samo da gi izvadis parite.
Dali nekoj ima iskustvo so taa strana i dali nekoj izvadil pari od tamu?
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Поќето огласи на интернет за работа од дома се превари.
Сепак ако си внимателент можеби ќе најдеш нешто добро. Јас познавам луѓе кои работат програмирње, веб дизајн, графички дизајн, диспечинг за транспортни компании и слично.

Јас имам работено сметководство т.е пејрол процесинг за американска компнија од дома.. Супер беше..
 
Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
Имаше еден сајт ставаш слики и цена на сликата или текстови зависи што незнам као беше сајтот може некој да ми помогне дами го каже сајтот ако го знае?
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
294
Поени од реакции
249
Само



Со оние Mini jobs може и преку 20$ да се заработи :)
 
Член од
10 септември 2013
Мислења
4
Поени од реакции
2
Вака... :)

Гледам дека тука има некои луѓе кои имаат работено по нешто на интернет, а некои се во тотална заблуда околу работата од дома... Како и да е, работа од дома постои и во МАКЕДОНИЈА, јас имам блиски другари кои работат на пример на овој сајт https://www.odesk.com/ и што е најважно од се - заработуваат! Е сега јас лично имам пробано на овој сајт да работам, но поради добриот англиски јазик што го бараат се откажав.... Почнав да работам во www.neobux.com, и како и другите членови од форумов не бев задоволен, а работев нешто повеќе од 1 година редовно. По тоа направив мала пауза, разгледував некои други можности (затоа што сум уверен дека може да се најде работа од дома) и по некое време најдов одлична компанија за маркетинг, се работи за SFI - Srong Future International. Првите месец дена имате бесплатна обука како треба да работите во компанијата, потребно е средно ниво на англиски јазик и што е најважно од се нетреба да вложувате никакви пари. Само треба малку повеќе труд, трпение и работа и може да се успее. Има и цел тим од Македонија, здружени се на една група не Фејсбук, и ако нешто не ти е јасно ти помагаат, екстра се. Исто така една од најважните работи е да доведеш луѓе кои исто како тебе ќе работат. Само за разлика од NeoBux каде ти треба преку 1000 луѓе да доведеш, овде ти треба не повеќе од 5 луѓе кои ке се активни и ке работат за да успееш доста добро...
Јас направив и сопствена страна еве ви можете да разгледате, да пробате и секако да успеете (ако скате) :) .

http://internet-zarabotka.weebly.com/

Поздрав!
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Вака... :)

Гледам дека тука има некои луѓе кои имаат работено по нешто на интернет, а некои се во тотална заблуда околу работата од дома... Како и да е, работа од дома постои и во МАКЕДОНИЈА, јас имам блиски другари кои работат на пример на овој сајт https://www.odesk.com/ и што е најважно од се - заработуваат! Е сега јас лично имам пробано на овој сајт да работам, но поради добриот англиски јазик што го бараат се откажав.... Почнав да работам во www.neobux.com, и како и другите членови од форумов не бев задоволен, а работев нешто повеќе од 1 година редовно. По тоа направив мала пауза, разгледував некои други можности (затоа што сум уверен дека може да се најде работа од дома) и по некое време најдов одлична компанија за маркетинг, се работи за SFI - Srong Future International. Првите месец дена имате бесплатна обука како треба да работите во компанијата, потребно е средно ниво на англиски јазик и што е најважно од се нетреба да вложувате никакви пари. Само треба малку повеќе труд, трпение и работа и може да се успее. Има и цел тим од Македонија, здружени се на една група не Фејсбук, и ако нешто не ти е јасно ти помагаат, екстра се. Исто така една од најважните работи е да доведеш луѓе кои исто како тебе ќе работат. Само за разлика од NeoBux каде ти треба преку 1000 луѓе да доведеш, овде ти треба не повеќе од 5 луѓе кои ке се активни и ке работат за да успееш доста добро...
Јас направив и сопствена страна еве ви можете да разгледате, да пробате и секако да успеете (ако скате) :) .

http://internet-zarabotka.weebly.com/

Поздрав!
Чек чек, зависи што сметаш за заработка (поточно сума), дај кажи која сума може да се направи со 4 саати на ден активни?[DOUBLEPOST=1409917430][/DOUBLEPOST]BTW ме интересира идеја некоја за работа од дома но каде ќе можам да работам после оваа работа и за некои 3-4 саати на ден да може да се заработат мин 100тина долари.
 
Последно уредено:
Член од
5 септември 2014
Мислења
10
Поени од реакции
1


PTCircle до сега најдобриот сајт од кој може многу да се заработи.
Се зачленуваш и ти требаат еден час работа да кликаш до 92 реклами за кои добиваш во првото ниво $1.22 и плус заработката од директни и изнајмени реферали(овие можат да се купат со пари што ги добиваш од страната поточно од BuxBonus за кои не треба ти од заработените пари да даваш).Условот за вадење пари и за надоградување е да вложите $7 само еднаш преку емаилот што планирате да вадите пари.Парите можат да се вадат преку Skrill,PerfectMoney,EgoPay и BitCoin.
И не е измама јас работам два месеци и навистина може да се заработи
Кој би сакал да работи може да се зачлени: http://www.ptcircle.com/?ref=kika38
 

Kajgana Shop

На врв Bottom