Работа од дома?

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Имаат преводи, дата ентри(хорор), пишување на статии, прогграмирање сите категории. Обично клинетите....

Zosto date entry e horor??? Jas ilicno ne sum go rabotel toa ama kolku sto sum videl ima mnogu ponudi za taa oblast, i cisto od ljubopitnost prasuvam
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Мое искуство, само на оваа страна... http://www.AWSurveys.com?R=VipGirl* Значи се работи за пишување коментари за страни, има они одредено, пишуваш као Beautiful site,бла бла... И за секој коментар добиваш по 1 долар, само финтата е што неможеш додека не направиш 50 долари да ги повлечеш парите, а после тоа, само со едноставно префрлање доколку имате Пејпл или Алертпеј... Јас преку алертпеј сум пробала, кратко време сум на странава, но имам добри впечатоци, еднаш си ги имам префрлено парите без проблем... Пробајте, ништо не губите, и ве молам преку мојот линк погоре бидејќи на секој регитриран се добиваат плус 1,25 долари, па вреди да се проба нели? :)
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
578
Поени од реакции
365
знаев еден куп страни за работа преку нет,со дополнување пополнување некакви информации,формулари глупости...ама едноставно немам живци да почнувам да се умарам со прашања кои вредат по 30 центи,па се откажав:)
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Jas sum slusnala za takva "rabota od doma", no nikogas ne sum veruvala na takvite oglasi...zatoa sto vo mnogu od niv prvo treba da vlozis odredena suma pa da ti pratat materijal za rabota ili sto i da e, pa posle toa da pocnes da zarabotuvas... Neli e malku apsurdno da vlozis pari vo nesto a i sam da ne znaes sto e toa? Koj garantira za tie pari?
Кога некаде на некој сајт ќе ти побараат прво да вложиш сопствени пари во нешто,на пр. во купување на реферали на PTC-сајт,или било што друго,тогаш веднаш знај дека се работи за измамнички сајт.Мене тоа ми се случи со еден од најпознатите и "најценетите" PTC(pay-to-click) сајтови NeoBux.com,кога почнав да правам некоја пара(којашто е виртуелна),за да напредувам понатаму почнаа прво да ми праќаат пораки демек ако сум сакал да напреднам повеќе требало да вложам сопствени с-ва за да добијам 100% успешни "совети" за успех и после успехот сам ќе си дојдел! Откако успешно ги одбивав и си продолжував со кликање,хоштаплерите увидоа дека мене не можат да ме прелажат и ме банираа со образложение дека сум хакер кој пробал да влезе неовластено во сопствениот акаунт?!?:pos: Затоа,во иднина немој да им веруваш на вакви "најценети" и "најпоштени" веб-сајтови,поздрав!
 
Член од
12 јануари 2011
Мислења
11
Поени од реакции
0
Мое искуство, само на оваа страна... http://www.AWSurveys.com?R=VipGirl* Значи се работи за пишување коментари за страни, има они одредено, пишуваш као Beautiful site,бла бла... И за секој коментар добиваш по 1 долар, само финтата е што неможеш додека не направиш 50 долари да ги повлечеш парите, а после тоа, само со едноставно префрлање доколку имате Пејпл или Алертпеј... Јас преку алертпеј сум пробала, кратко време сум на странава, но имам добри впечатоци, еднаш си ги имам префрлено парите без проблем... Пробајте, ништо не губите, и ве молам преку мојот линк погоре бидејќи на секој регитриран се добиваат плус 1,25 долари, па вреди да се проба нели? :)
баш ме заинтересира ова да видамо што како е и се регистрирав преку твојот линк пишував коментари на одредените страни арно ама беа само 5 6 surveys и сеа нема веќе па сакам да те прашам дали секој ден излегуваат surveys или ?
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
баш ме заинтересира ова да видамо што како е и се регистрирав преку твојот линк пишував коментари на одредените страни арно ама беа само 5 6 surveys и сеа нема веќе па сакам да те прашам дали секој ден излегуваат surveys или ?
Епа не секој ден, периодично на пример на 3-4-5 дена излагаат, можеш да прочиташ во Support пишува се убаво... А можеш секако да добиваш плус долари доколку некој се зачлени од твојот линк :) Ао ништо не праиш седиш по дома ништо неможеш да изгубиш, само да добиеш... :)
 
Член од
12 јануари 2011
Мислења
11
Поени од реакции
0
Епа не секој ден, периодично на пример на 3-4-5 дена излагаат, можеш да прочиташ во Support пишува се убаво... А можеш секако да добиваш плус долари доколку некој се зачлени од твојот линк :) Ао ништо не праиш седиш по дома ништо неможеш да изгубиш, само да добиеш... :)
да да прочитав и дека по e-mail ќе ти испраќаат нотификации кога ќе има (y)
 
Член од
9 јули 2009
Мислења
41
Поени од реакции
16
Мое искуство, само на оваа страна... http://www.AWSurveys.com?R=VipGirl* Значи се работи за пишување коментари за страни, има они одредено, пишуваш као Beautiful site,бла бла... И за секој коментар добиваш по 1 долар, само финтата е што неможеш додека не направиш 50 долари да ги повлечеш парите, а после тоа, само со едноставно префрлање доколку имате Пејпл или Алертпеј... Јас преку алертпеј сум пробала, кратко време сум на странава, но имам добри впечатоци, еднаш си ги имам префрлено парите без проблем... Пробајте, ништо не губите, и ве молам преку мојот линк погоре бидејќи на секој регитриран се добиваат плус 1,25 долари, па вреди да се проба нели? :)
Код:
http://www.AWSurveys.com?R=riba
Еве се рег. јас, и да те прашам нешто сега на пример собирам 50 долари како што велиш, и бидејќи имам 16 год., дали може само да ги собирам на пример ги собирам една година или 2 и потоа да ги извадам ? А не ми е јасно со тоа Пејпл и Алертпеј што е тоа ? Преку тоа се префрлат ако имаш картичка ?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Овде ни р нема од работа на темава.
 
Член од
12 јануари 2011
Мислења
11
Поени од реакции
0

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812

Еве уште еден солиден сајт со кликање. Имате мој реферал горе ако немој сака да се зачлени ќе му бидам благодарен ако не здравје :)
За да не си губиш време прочитај си тука http://ptc-investigation.com/twodollarclick.aspx.....но сепак од друга страна, твое си е времето...терај си по свое.:)
 

PsycLogic

Junk'n'roller
Член од
21 јуни 2010
Мислења
67
Поени од реакции
15
Член од
9 јули 2009
Мислења
41
Поени од реакции
16
Кажете ми вие кој има повлечено пари и веќе од тоа малку од малку вади за леб.. а не што сте чуле од другите..
 
Член од
24 август 2012
Мислења
19
Поени од реакции
1
http://freework.tk Ова е линк за работа од дома преку интернет. Зачленете се и јас работам тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom