Работа на брод

Член од
24 ноември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
5
Zdravo dechki pozzzzzzzzzzzzdrav do site

Jas sum nova na forumot i najprvo sakam da vi se zablagodaram na site shto delite svoi lichni iskustva okolu rabotata na brod veruvajte za nas shto sega aplicirame za rabota se od ogromna pomosh.
Mene vo Majomi mi ponudija dve pozicii prvata za Ass Waitress (najbarani i najbrzo se zaminuvalo) a vtorata za rabota so deca poshto vekje imam iskustvo so toa. Vo Kouzon ushte ne sum otishla pa se mislam dali da igram na dve karti i vo dvete agencii da apliciram ili samo Majomi.

Ima li nekoj shto vekje raboti so deca na brod da spodeli povekje informacii na primer za intervjuto shto obichno prashuvaat ima li nekoi specifichni prashanja ili lesno se pominuva.

pozzz do site i mirno more :);)
Избери youth staff . Најмногу затоа што ке бидеш пред се staff a не crew а тоа е ОГРОМНА предност барем ако се работи за Carnival бидејки имам искуство со нив.Мој совет е дури и да почекаш ако нема одма интервју ама сепак ти си одлучуваш. Аss waitress e многу потешко и физички и психички и помалку слободно време имаш .
 
Член од
23 јуни 2014
Мислења
21
Поени од реакции
11
Zdravo na site temeva ja proceslav od prva pa do posledna strana i sekoja cest za Tonchie The goddes i Kazanski BRAVO za pomosta sto ja pruzate na site koi sakaat da kidnat od tuka i da odat da napravat nesto za sebe i svojata idnina :)E sega dojde redot da mi se pomogne i na mene :) bev vo kouzon zadutre ke odam i vo majomi ke apliciram i na dvete mesta da vidam koi ke ispadnat bolje RABOTAM 3 godini kako snimatel / kamerman i na strana cepkam i fotografija imam napraveno nekolku sesii portreti itn. sakam da se kacam na brod ili kako fotograf ili kako kamerman kolku sto primetiv nikoj nema spodeleno iskustvo ili pak da znae nesto okolu kamermani ako znae neka kaze.imam gledano i za image i vikaat deka vrabotuvaat i bez iskustvo sto ne mi e problem MOJOT PROBLEM e sto nemam nitu diploma nitu svoja oprema dokumentite za kreditce se spremni pasosot e spremen familijata ja ostavam i odam na pecalba :) Tonchie ili Kazanski daj kazete tesko li e da se mesti studio posto nikat nemam mesteno od svetlo se razbiram i nikat nemam vlezeno vo photo lab treba i toa da go znam ili toa se se uci tamu. klikerot brzo mi fakja taka da mislam deka nema da imam problem okolu toa samo bitno mi e da mi kazete dali toa ke mi preci okolu intervjuto i sto treba da imam vo portfolioto za da pominam bez problem odnosno kazete podetalno okolu intervjuto za foto ili kamera sto tocno prasuvaat itn. Epa dosta e od mene na vas e redot :) pozz[DOUBLEPOST=1403599062][/DOUBLEPOST]I pametno li e da apliciram direktno na IMAGE.COM ili da odam preku agenciive
 
Последно уредено:

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
462
Поени од реакции
491
Ајде дел по дел :)

Zdravo na site temeva ja proceslav od prva pa do posledna strana i sekoja cest za Tonchie The goddes i Kazanski BRAVO za pomosta sto ja pruzate na site koi sakaat da kidnat od tuka i da odat da napravat nesto za sebe i svojata idnina :)E sega dojde redot da mi se pomogne i na mene :) bev vo kouzon zadutre ke odam i vo majomi ke apliciram i na dvete mesta da vidam koi ke ispadnat bolje RABOTAM 3 godini kako snimatel / kamerman i na strana cepkam i fotografija imam napraveno nekolku sesii portreti itn. sakam da se kacam na brod ili kako fotograf ili kako kamerman kolku sto primetiv nikoj nema spodeleno iskustvo ili pak da znae nesto okolu kamermani ako znae neka kaze.imam gledano i za image i vikaat deka vrabotuvaat i bez iskustvo sto ne mi e problem MOJOT PROBLEM e sto nemam nitu diploma nitu svoja oprema dokumentite za kreditce se spremni pasosot e spremen familijata ja ostavam i odam na pecalba :)
Broadcast Technician е фина работа во тим од 2-3 (помалите бродови), и работата е прилично фина, снимаш определени случувања на бродот, ги снимаш и вработените (нешто како интервју) за после се тоа да го средиш во која програма и да работат за на крај да го пуштиш на некој од локалните канали. Опремата е нивна и со тоа не се замарај. Мој совет е да сите твои проекти/дела/снимки на кои си работел да ги спакуваш фино на едно DVD и да го имаш во случај да ти го побараат, евентуално да ги закачиш на интермец, па нека си ги гледаат.

Tonchie ili Kazanski daj kazete tesko li e da se mesti studio posto nikat nemam mesteno od svetlo se razbiram i nikat nemam vlezeno vo photo lab treba i toa da go znam ili toa se se uci tamu. klikerot brzo mi fakja taka da mislam deka nema da imam problem okolu toa samo bitno mi e da mi kazete dali toa ke mi preci okolu intervjuto i sto treba da imam vo portfolioto za da pominam bez problem odnosno kazete podetalno okolu intervjuto za foto ili kamera sto tocno prasuvaat itn.
Ќе имаш тренинг, да речеме, кога ќе ти почне договорот, светло како се мести се учи лесно, принципот е ист за секоја позадина, со мали измени. Дали ќе имаш 2 или 4 светла, екстра светло во средина, софтбокс и сите тие ситници ќе ги научиш таму и тоа брзо. Ќе почнеш на тивки ноќи каде што ќе имаш време да фоткаш, и полека како ќе се убрзуваш со сликањето ќе те преместуваат на пофреквентните позадини. Исто ќе биде и за рестораните, а за надвор прво ќе бидеш маскота, подолг период, па после ќе почнеш и да фоткаш. Биди си на време, порано некои пет минути, не губиш ништо. Работата е боранија, прифати си дека ќе ти биде монотоно и полесно ќе истераш.

Среќно :)
(пробај да улеташ како Broadcast)
 
Член од
14 јуни 2014
Мислења
11
Поени од реакции
6
Избери youth staff . Најмногу затоа што ке бидеш пред се staff a не crew а тоа е ОГРОМНА предност барем ако се работи за Carnival бидејки имам искуство со нив.Мој совет е дури и да почекаш ако нема одма интервју ама сепак ти си одлучуваш. Аss waitress e многу потешко и физички и психички и помалку слободно време имаш .
Tnxxx DoZeR
Da taka i kje napravam od toa shto do sega sobirav informacii i citav po forumi stavrno imalo golema razlika staff-crew, za ass witress polesno i pobrzo se vleguvalo plus vo Majomi mi kazhaa deka se se nosi na ramo site poracki nema kolici i sli poshto nekoj spomna deka devojkite demek ne mora se da nosat tuku imaat kolicka na raspolaganje, ama izglea ne bilo taka......
vo Majomi Carnival go ispofalija do nebo deka bila naj kompanija (po forumi citav i neg.iskustva za istiot)
ma da ja od rabota ne se plasham nit se zalam samo da se bega od ovde sto poskoro.....
sega samo ostanuva da chekam da me viknat za intervju :))))))
 
Член од
23 јуни 2014
Мислења
21
Поени од реакции
11
Ајде дел по дел :)



Broadcast Technician е фина работа во тим од 2-3 (помалите бродови), и работата е прилично фина, снимаш определени случувања на бродот, ги снимаш и вработените (нешто како интервју) за после се тоа да го средиш во која програма и да работат за на крај да го пуштиш на некој од локалните канали. Опремата е нивна и со тоа не се замарај. Мој совет е да сите твои проекти/дела/снимки на кои си работел да ги спакуваш фино на едно DVD и да го имаш во случај да ти го побараат, евентуално да ги закачиш на интермец, па нека си ги гледаат.



Ќе имаш тренинг, да речеме, кога ќе ти почне договорот, светло како се мести се учи лесно, принципот е ист за секоја позадина, со мали измени. Дали ќе имаш 2 или 4 светла, екстра светло во средина, софтбокс и сите тие ситници ќе ги научиш таму и тоа брзо. Ќе почнеш на тивки ноќи каде што ќе имаш време да фоткаш, и полека како ќе се убрзуваш со сликањето ќе те преместуваат на пофреквентните позадини. Исто ќе биде и за рестораните, а за надвор прво ќе бидеш маскота, подолг период, па после ќе почнеш и да фоткаш. Биди си на време, порано некои пет минути, не губиш ништо. Работата е боранија, прифати си дека ќе ти биде монотоно и полесно ќе истераш.

Среќно :)
(пробај да улеташ како Broadcast)
fala Kazanski e sea imas li prestava kolku se zima na pocetok i do koja suma se stiga posto neli i kesot e biten i za toa sme otideni
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
462
Поени од реакции
491
Broadcast би требало да зема од 2000 па нагоре, точно колку незнам.
 
Ф

Флеш

Гостин
zdravo decki a da ne znae nekoj koga majomi ke imaat intervju za maski poso poslednoto intervju im bese lani vo juli od togas navaka samo sobiraat kandidati i lazat deka sledniot mesec ke bide intervjuto sledniot sledniot eve juli dojde niso od toa
Ако мислиш за келнер,на иста мака и јас сум,чекам доста време неколку месеци,претходната недела бев до кај нив,истиот одговор засега,нема ништо,чекаме побарувачка ако имаат потреба,следи на фејсбук страната,во мај месец станаа нешо поактивни,има огласи за жени келнери,бартендер,за негувател и фотограф мислам .... :) нестрплив сум,те јаде шо побрзо да одиш хеххе :D
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
5
Tnxxx DoZeR
Da taka i kje napravam od toa shto do sega sobirav informacii i citav po forumi stavrno imalo golema razlika staff-crew, za ass witress polesno i pobrzo se vleguvalo plus vo Majomi mi kazhaa deka se se nosi na ramo site poracki nema kolici i sli poshto nekoj spomna deka devojkite demek ne mora se da nosat tuku imaat kolicka na raspolaganje, ama izglea ne bilo taka......
vo Majomi Carnival go ispofalija do nebo deka bila naj kompanija (po forumi citav i neg.iskustva za istiot)
ma da ja od rabota ne se plasham nit se zalam samo da se bega od ovde sto poskoro.....
sega samo ostanuva da chekam da me viknat za intervju :))))))
Нормално е Мајоми да ја фалат Carnival 80 % од тие што заминуват одат да работат за нив мегутоа тие се најлоша компанија во поглед на организација при работењето , таму владее rambo style :) .Исто така на Carnival платите се најниски ,ако си решила да ствараш кариера мој совет е избегнувај F&B и HSKP департменти , знам дека за нив има најмногу побарувачка и интервјуа ама тоа е од причина што ретко некој останува да работи повеке од 2-3 договори.Сите што работат имаат после проблем со рамо или грб и затоа напуштат и се бараат нови кандидати на нивно место.Иначе за youth staff на Carnival платата е негде околу 1400 колку што се секавам не ме факај за збор:)
 
Член од
5 ноември 2013
Мислења
33
Поени од реакции
8
Ако мислиш за келнер,на иста мака и јас сум,чекам доста време неколку месеци,претходната недела бев до кај нив,истиот одговор засега,нема ништо,чекаме побарувачка ако имаат потреба,следи на фејсбук страната,во мај месец станаа нешо поактивни,има огласи за жени келнери,бартендер,за негувател и фотограф мислам .... :) нестрплив сум,те јаде шо побрзо да одиш хеххе :D
brat cela godina cekam u pm onaka neznam so da pravam so sebe se ide mn sporo :/
 
Член од
23 јуни 2014
Мислења
21
Поени од реакции
11
fala brat utre odam vo majomi imale potreba od video editor itno pa ke vidime sto ke ispadne ke pisam utre :)
 
Член од
5 ноември 2013
Мислења
33
Поени од реакции
8
Ако мислиш за келнер,на иста мака и јас сум,чекам доста време неколку месеци,претходната недела бев до кај нив,истиот одговор засега,нема ништо,чекаме побарувачка ако имаат потреба,следи на фејсбук страната,во мај месец станаа нешо поактивни,има огласи за жени келнери,бартендер,за негувател и фотограф мислам .... :) нестрплив сум,те јаде шо побрзо да одиш хеххе :D
lele ej kako ne sum go videl toa za vo usa ccc so iskustvo vo usa mozev za toa da apliciram imam iskustvo vo usa ccccc :mad::mad::mad:
 
Ф

Флеш

Гостин
brat cela godina cekam u pm onaka neznam so da pravam so sebe se ide mn sporo :/
Епа јас доста досаден сум на оваа тема и доста се запознаени членовите,Коузон од септември ако не рачунам од јуни шо ме утнаа демек заборавиле и го изгубиле портфолиото од Коузон,а додека Мајоми,декември,некако како тебе,бавно,но позитивно кај нив шо се далелу пољубезни од Коузон и поотворени .... како и да е ,шо побрзо нека биде само :D, веќе тикови на око имам од зборот крузер.
 
Член од
23 јуни 2014
Мислења
21
Поени од реакции
11
Епа јас доста досаден сум на оваа тема и доста се запознаени членовите,Коузон од септември ако не рачунам од јуни шо ме утнаа демек заборавиле и го изгубиле портфолиото од Коузон,а додека Мајоми,декември,некако како тебе,бавно,но позитивно кај нив шо се далелу пољубезни од Коузон и поотворени .... како и да е ,шо побрзо нека биде само :D, веќе тикови на око имам од зборот крузер.
Lugje jas iskreno vi kazuvam ne znaev deka e volku tesko za da se kacis na brod.Jas si mislev deka e apliciraj i za mesec dva otide.Sega kako citam taka me fakja strav da ne me snajde i mene istoto da cekam godina dena posto tuka nemozam da izdrzam nitu minuta poise.Prvo probav so kanada za iselenicka me odbija 2 pati, sega probuvam brod ako i tuka ne ispadne kako sto treba harikiri na plostad pravam :) Jas Jelena od Majomi slucajno ja zapoznav vo eden kafic dodeka fotkav edna promocija lani i ona uste togas mi ponudi ali cekav da se porodi zena mi i bataliv pa aj cekav barem godinka da napuni malovo da mu se iznagledam i sega se resiv krajno vreme e i se nadevam deka brzo ke zavrsam rabota ako ne ispadne za toa sto sakam se mislam dali da idam prviov dogovor za bilo sto
 
Член од
5 ноември 2013
Мислења
33
Поени од реакции
8
Lugje jas iskreno vi kazuvam ne znaev deka e volku tesko za da se kacis na brod.Jas si mislev deka e apliciraj i za mesec dva otide.Sega kako citam taka me fakja strav da ne me snajde i mene istoto da cekam godina dena posto tuka nemozam da izdrzam nitu minuta poise.Prvo probav so kanada za iselenicka me odbija 2 pati, sega probuvam brod ako i tuka ne ispadne kako sto treba harikiri na plostad pravam :) Jas Jelena od Majomi slucajno ja zapoznav vo eden kafic dodeka fotkav edna promocija lani i ona uste togas mi ponudi ali cekav da se porodi zena mi i bataliv pa aj cekav barem godinka da napuni malovo da mu se iznagledam i sega se resiv krajno vreme e i se nadevam deka brzo ke zavrsam rabota ako ne ispadne za toa sto sakam se mislam dali da idam prviov dogovor za bilo sto
hahaha bratce i jas taka mislev kako tebe :) no podocna svakjas kolku samo e tesko da se kacis na prv dogovor posle prviot sve e lesno no do prviot ke si pocekash malce :)))) cekas dolgo za intervju aj toa ok no posle toa pa cekas da im trebas za da te viknat ima lugje cekaat godina dena za datum za kacuvanje i sea godina dena do intervju plus godina dena za datum i otidoa dve godini hahaha pa da bides baksuz i da te odbijat za viza zemi i zapali sve zivo :D:D:D no ima i srekjnici koi mn brgu idat :D
 
Член од
23 јуни 2014
Мислења
21
Поени од реакции
11
hahaha bratce i jas taka mislev kako tebe :) no podocna svakjas kolku samo e tesko da se kacis na prv dogovor posle prviot sve e lesno no do prviot ke si pocekash malce :)))) cekas dolgo za intervju aj toa ok no posle toa pa cekas da im trebas za da te viknat ima lugje cekaat godina dena za datum za kacuvanje i sea godina dena do intervju plus godina dena za datum i otidoa dve godini hahaha pa da bides baksuz i da te odbijat za viza zemi i zapali sve zivo :D:D:D no ima i srekjnici koi mn brgu idat :D
ubavo rekov jas harikiri na plostad :)[DOUBLEPOST=1403705244][/DOUBLEPOST]"Patuvanjeto od 10000 km zapocnuva samo so eden mal cekor" i toj e napraven !!! Jelena - Majomi Rulezzzzz. Mnogu fino se slozuvam so site sto ja pisaa razlikata pomegju Majomi i Kouzon.Majomi ti prodava usluga gleda da ti pomogne na naj covecki i naj fin nacin sto moze da postoi dodeka od drugata strana ti prodavaat birokratija i nekakva si usluga na distanca sto ne mi se svigjase.Too bad for them. E sea ima li nekoj iskustvo ili da znae nekoj sto imal iskustvo okolu broadcast technician mi treba sovet okolu toa
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom