Работа на брод

Член од
3 јуни 2014
Мислења
79
Поени од реакции
49
"пензионери" и "бакшиш" не одат заедно. Ран, ран уајл ју стил кен!

Мајоми, минатиот вторник по вторпат потврдив дека Мајоми мене лично повеќе ми одговара.
Не се ова пензионерите со кромиди од ЈСП
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Не се ова пензионерите со кромиди од ЈСП
Ја го делам истото мислење со @kazanski , особено не даj боже да си имаш работа со пензионери од Европа (особено Англија), тешко дека ќе видиш и долар од нив :icon_lol:.

Ама ако ништо друго ќе се изнашета сестра ти, убави дестинации имаат, јас лани ги имав истите тие крузеви.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.490
Дечки не споредувајте Карнивал и НЦЛ од една страна со Кристал од друга. Сосема се различни пензионерите што ги има на двете круз компании.
Додуша да чекаме сестра му на @boko96 да отиде па ќе пише рецензија (се надевам) :)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Дечки не споредувајте Карнивал и НЦЛ од една страна со Кристал од друга. Сосема се различни пензионерите што ги има на двете круз компании.
Додуша да чекаме сестра му на @boko96 да отиде па ќе пише рецензија (се надевам) :)
Без разлика, муабетот е дека повеќе tips се зема од помлади (средовечни) отколку пензионери.
Ма да за Англичаните не верувам, мислам дека тоа повеќе им е до менталитет да не даваат отколку до статус.
 
Член од
3 јуни 2014
Мислења
79
Поени од реакции
49
Јас се надевам дека ќе биде така како што реков, не за друго и мене ми одговара со повеќе пари да се врати :P А за Нова година знам дека ќе ги носеле во Бали.....:cool: А на прошетката низ бродот на интервјуто, некој заминал на другиот свет на крстарењето, и тоа била честа гледка :pos:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Јас се надевам дека ќе биде така како што реков, не за друго и мене ми одговара со повеќе пари да се врати :P А за Нова година знам дека ќе ги носеле во Бали.....:cool: А на прошетката низ бродот на интервјуто, некој заминал на другиот свет на крстарењето, и тоа била честа гледка :pos:
И ние се надеваме дека ќе биде така како што рече ти :D.
Нема врска, само си прајме тука муабет на тема :). Поздрав и пиши понатака искуство на сестра ти :).
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
462
Поени од реакции
382
za Cabin Steward na cristal e loso za pari i za rabota edinstveno imaat dobro slobodno vreme i dobri portovi, t.e. prosek plata 1 400$ a sloboden si okolu 5 saati sekoj den od 12 do 5
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Јас сакам да прашам дали некоја од банките дава кредит за работа на брод исто како што дават за work and travel програмата?
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
A kolku sretstva se od prilika potrebni dodeka se kachish na brod? Znam deka zvisi od mnogu raboti, no prosechno eve.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.490
Се на се помеѓу 1000$ и 2000$.

Me мрзи да барам наназад по страните на темава ама од аплицирање во Мајоми до прва плата на брод имав потрошено околу 1500$.

p.s. Топли поздрави од Орландо. Утре го почнувам четвртиот договор на Disney Fantasy.
 
Член од
14 јуни 2014
Мислења
11
Поени од реакции
6
Zdravo dechki pozzzzzzzzzzzzdrav do site

Jas sum nova na forumot i najprvo sakam da vi se zablagodaram na site shto delite svoi lichni iskustva okolu rabotata na brod veruvajte za nas shto sega aplicirame za rabota se od ogromna pomosh.
Mene vo Majomi mi ponudija dve pozicii prvata za Ass Waitress (najbarani i najbrzo se zaminuvalo) a vtorata za rabota so deca poshto vekje imam iskustvo so toa. Vo Kouzon ushte ne sum otishla pa se mislam dali da igram na dve karti i vo dvete agencii da apliciram ili samo Majomi.

Ima li nekoj shto vekje raboti so deca na brod da spodeli povekje informacii na primer za intervjuto shto obichno prashuvaat ima li nekoi specifichni prashanja ili lesno se pominuva.

pozzz do site i mirno more :);)
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Dali mora da si student za da rabotis na brod ili ne mora?I od prilika kolku e platena rabotata na brod(izvinete za font od tel sum).
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Zdravo dechki pozzzzzzzzzzzzdrav do site

Jas sum nova na forumot i najprvo sakam da vi se zablagodaram na site shto delite svoi lichni iskustva okolu rabotata na brod veruvajte za nas shto sega aplicirame za rabota se od ogromna pomosh.
Mene vo Majomi mi ponudija dve pozicii prvata za Ass Waitress (najbarani i najbrzo se zaminuvalo) a vtorata za rabota so deca poshto vekje imam iskustvo so toa. Vo Kouzon ushte ne sum otishla pa se mislam dali da igram na dve karti i vo dvete agencii da apliciram ili samo Majomi.

Ima li nekoj shto vekje raboti so deca na brod da spodeli povekje informacii na primer za intervjuto shto obichno prashuvaat ima li nekoi specifichni prashanja ili lesno se pominuva.

pozzz do site i mirno more :);)
Мој совет немој да се двоумиш иди за youth staff. Прашај ги Мајоми за прашањата ќе ти кажат што се бара на интервју.[DOUBLEPOST=1403374333][/DOUBLEPOST]
Dali mora da si student za da rabotis na brod ili ne mora?I od prilika kolku e platena rabotata na brod(izvinete za font od tel sum).
Не мора да си студент.
 
Член од
5 ноември 2013
Мислења
33
Поени од реакции
8
zdravo decki a da ne znae nekoj koga majomi ke imaat intervju za maski poso poslednoto intervju im bese lani vo juli od togas navaka samo sobiraat kandidati i lazat deka sledniot mesec ke bide intervjuto sledniot sledniot eve juli dojde niso od toa
 
Член од
14 јуни 2014
Мислења
11
Поени од реакции
6
Мој совет немој да се двоумиш иди за youth staff. Прашај ги Мајоми за прашањата ќе ти кажат што се бара на интервју.[DOUBLEPOST=1403374333][/DOUBLEPOST]

Не мора да си студент.
Tnxxxxxxx "The Goddess" jas vekje dadov CV sega chekam da me viknat koga kje ima intervju, konkretno prashanja ne mi kazhaa samo kao kje se snajdesh ne e strashno i tooo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom