Работа во Црна Гора 2013

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562

jassum.mk

ИМАМ ПОЛОВА БОЛЕС БОЛЕМЕ К*УРО ЗА СЕ
Член од
23 јуни 2012
Мислења
25
Поени од реакции
3
Има повеќе огласи за посредување за работа во Црна Гора.
Бараат 100Е предвреме како за сигурност дека си сериозен во намерата за барање работа.Со обезбен престој и осигуран.
Од документи батаат потврда за неосудуван.
Ако има некој искуство со вакви посредници нека каже нешто колку се сигурни или е само измама.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
od poveke luge imam slustato deka koga im kazis od kade si za tebe nema rabota toa e zatoa sto si od mk ili i tamu rabota nem ane znam?
koj znae povekeneka pisi kazi ako e zapoznat so temava.
врска нема муабетов... напротив баш не сакаат.. навистина се фини и гостољубиви луѓето и секогаш ќе ти помогнат.. Многу ги сакаат македонците,дали е тоа поради тоа што се закачаат со србите и хрватите не знам,важно знам дека србите,хрватите и црногорците дефинитивно не сакаат.
--- надополнето: 25 јули 2013 во 08:50 ---
Има повеќе огласи за посредување за работа во Црна Гора.
Бараат 100Е предвреме како за сигурност дека си сериозен во намерата за барање работа.Со обезбен престој и осигуран.
Од документи батаат потврда за неосудуван.
Ако има некој искуство со вакви посредници нека каже нешто колку се сигурни или е само измама.
Не ти треба ни агенција ни ништо,а и каква е таа агенција ако е сигурна дека ќе ти обезбеди работа што ти бара 100е унапред:pos: ,ако немаш храброст да отидеш таму чисто онака и да бараш работа каде ќе стигнеш(а работа навистина има и лесно се наоѓа) тогаш следна опција ти е да седнеш пред ком и да бараш огласи во МНЕ...си аплицираш на секој оглас што ќе те заинтересира,можеш комотно и да им напишеш нешто како мотивационо писмо на меилот..пр се одлучив на овој чекор поради тоа и тоа..бла бла... сеедно .. Па ваљда од 100 пратени меила некој ќе ти одговори.Мене барем ми одговорија.Е сега Будва не би ви ја препорачала баш,затоа што последно време повеќето се преваранти таму и се сличува да не им платат на вработените,затоа фино лепо кога ќе се договараш за плата ќе се договараш или на дневница или неделно,ако те заебе барем разликата ќе биде многу помала.
 
Член од
22 септември 2011
Мислења
41
Поени од реакции
10
Има повеќе огласи за посредување за работа во Црна Гора.
Бараат 100Е предвреме како за сигурност дека си сериозен во намерата за барање работа.Со обезбен престој и осигуран.
Од документи батаат потврда за неосудуван.
Ако има некој искуство со вакви посредници нека каже нешто колку се сигурни или е само измама.
koj be kazi eden dvajca ili si slusnal nesto nekade i aj na forum. daj nesto konkretno
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
koj be kazi eden dvajca ili si slusnal nesto nekade i aj na forum. daj nesto konkretno
За машки има работа во ЦГ едино градежно моментално, барем јас колку што знам. Ако ти се работи тоа слободно кажи, можеби ќе успеам да ти помогнам да отидеш да работиш.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
За машки има работа во ЦГ едино градежно моментално, барем јас колку што знам. Ако ти се работи тоа слободно кажи, можеби ќе успеам да ти помогнам да отидеш да работиш.
Јас сум за, ако имаш подетални инфо за работата можеш да пишеш...позз
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Знаете ли нешто како е годинава? Ние сме две сакаме да одиме од 10-15 Јуни ама да најдеме од тука работа, бараме по огласиве ама пола ни се сомнителни. Ке одили некој од вас годинава?
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Знаете ли нешто како е годинава? Ние сме две сакаме да одиме од 10-15 Јуни ама да најдеме од тука работа, бараме по огласиве ама пола ни се сомнителни. Ке одили некој од вас годинава?
Јас сакам да одам и барам, дури и некој роднини ми бараат таму директно ама тешко оди годинава. Наводно барале многу докоументи и 400 евра да имаш на твоја сметка отворена во ЦГ. Иначе, дај да видам линк каде има огласи, тие што ти се сумљиви :)
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Најдовте нешто за годинава?
 
Член од
30 ноември 2008
Мислења
40
Поени од реакции
9
Има некој што отиде сезонава?
 
Член од
13 февруари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
161
Знаете ли некој што посредува за работа во Црна Гора ?
 
Член од
10 април 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Знаете ли некој што посредува за работа во Црна Гора ?[DOUBLEPOST=1428670270][/DOUBLEPOST]Знаете ли некој што посредува за работа во Црна Гора или Грција?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom