Работа во Црна Гора 2013

Член од
25 февруари 2012
Мислења
18
Поени од реакции
2
IMA LI NEKOJ BILA KAKVA INFORMACIJA VO VRSKA SO RABOTA VO CRNA GORA ZA OVA LETO...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Не, кажувај ако знаеш заедно идеме!
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
od poveke luge imam slustato deka koga im kazis od kade si za tebe nema rabota toa e zatoa sto si od mk ili i tamu rabota nem ane znam?
koj znae povekeneka pisi kazi ako e zapoznat so temava.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ако знаеш Руски и те бива за коктели имаш загарантирана работа и заработувачка
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
od poveke luge imam slustato deka koga im kazis od kade si za tebe nema rabota toa e zatoa sto si od mk ili i tamu rabota nem ane znam?
koj znae povekeneka pisi kazi ako e zapoznat so temava.
Два пати бев лани во Будва....вон сезона. Во пицерија не служеше девојка од Велес, пицата ја напраи мајстор од Прилеп, бев на градилиште кое го водеше пријател од Скопје со работници од цела Македонија и возев по патот кон Скадар, кој беше во изработка, а го градеа - ај погоди од каде работници....така да, кој ти го кажал тоа не е многу за верување...
Ок, немав прилика да седам со директори Македонци....ама мислам дека таква работа и овде нема одма да ти дадат пошто баш си од некаде...
Ова со познавањето на рускиот јазик е точно...предност е да имате некакво познавање...
 
J

Jonathan

Гостин
Два пати бев лани во Будва....вон сезона. Во пицерија не служеше девојка од Велес, пицата ја напраи мајстор од Прилеп, бев на градилиште кое го водеше пријател од Скопје со работници од цела Македонија и возев по патот кон Скадар, кој беше во изработка, а го градеа - ај погоди од каде работници
Од Битола?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Ај бе помагајте нешто за Црна Гора, кажете агенција како идат работите аман ќе се отрујам ако останам и ова лето без работа и во Македонија.! :mad:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ај бе помагајте нешто за Црна Гора, кажете агенција како идат работите аман ќе се отрујам ако останам и ова лето без работа и во Македонија.! :mad:
Земи во џеб 200 евра, пасош и облека во ранец. Со првиот автобус замини во Будва. Иди од место во место и прашувај за работа. Ете ти агенција за вработување. Малку храброст покажете младино и одлучност!
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Два пати бев лани во Будва....вон сезона. Во пицерија не служеше девојка од Велес, пицата ја напраи мајстор од Прилеп, бев на градилиште кое го водеше пријател од Скопје со работници од цела Македонија и возев по патот кон Скадар, кој беше во изработка, а го градеа - ај погоди од каде работници....така да, кој ти го кажал тоа не е многу за верување...
Ок, немав прилика да седам со директори Македонци....ама мислам дека таква работа и овде нема одма да ти дадат пошто баш си од некаде...
Ова со познавањето на рускиот јазик е точно...предност е да имате некакво познавање...
па ако градеа црногорци после 5-10 км ќе ставеа знак ИТН :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom