Работа во Германија

Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Денеска ќе аплицирам во Венера, одам само со скениран пасош зошто CV-то не ми е готово, ми рекоа дека најкасно до понеделник можам да поднесам документи, па ќе кажам искуства. Германски допрва ќе учам, немам позитивни очекувања но ќе видиме. :)
 

viktordojran

пссwd
Член од
11 септември 2007
Мислења
351
Поени од реакции
30
DRUgar vo venera koga se javuvav mi baraa da znam germanski kako ti projde bez germanski?
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Дечки здраво... дали за работа во МекДоналдс и Бургер Кинг е задолжително да си студент??? Ако не е која е возразната граница???
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
56
Поени од реакции
42
Дечки здраво... дали за работа во МекДоналдс и Бургер Кинг е задолжително да си студент??? Ако не е која е возразната граница???
За било каде ти треба документ кој го праќаш во ZAV со печат од факултет. Старосната граница мислам дека е 35 год. Ако не си студент, лесно се фалсификува документот
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
На кое ниво треба да биде германскиот за да се замине на лето Германија?
Како е најсигурно за студенти кои слабо зборуваат германски, да аплицираат преку агенција (и која), или преку ZAV директива?
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Појдов и ми рекоа да појдам после нова година, зошто тогаш ќе биди отворена апликацијата. Со учење на јазикот почнувам наскоро и се надевам дека ќе имам солидно познавање на јазикот, не ми треба да раскажувам филозофија, ми требаат основни работи за работење во МекДоналдс како добар ден, повелете, пријатно итн... Фебруари некаде ќе ми биди интервјуто кое кошта 1500 денари и уште 15 илјади немам појма зошто си ги зема Венера, веројатно за услугата и посредувањето. Престој имам кај роднини.
 
Член од
15 ноември 2014
Мислења
324
Поени од реакции
314
За било каде ти треба документ кој го праќаш во ZAV со печат од факултет. Старосната граница мислам дека е 35 год. Ако не си студент, лесно се фалсификува документот
Do 35 god. ako si na Masterstudium, inaku bi te torerilale do 30-tata god. Tie so po 22-23 god. sigurno bi bile pointeresni pri selekcijata.

Inaku konkursot za 2017 se zatvara zakluchno so 31.01.2017. Prashanja i potrebni formulari kaj germanskoto biro za vrabotuvanje, direktnata aplikacija e besplatna.
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
За било каде ти треба документ кој го праќаш во ZAV со печат од факултет. Старосната граница мислам дека е 35 год. Ако не си студент, лесно се фалсификува документот
Do 35 god. ako si na Masterstudium, inaku bi te torerilale do 30-tata god. Tie so po 22-23 god. sigurno bi bile pointeresni pri selekcijata.

Inaku konkursot za 2017 se zatvara zakluchno so 31.01.2017. Prashanja i potrebni formulari kaj germanskoto biro za vrabotuvanje, direktnata aplikacija e besplatna.
а ние со по 30 год чаре има или потешко Ч)
 

viktordojran

пссwd
Член од
11 септември 2007
Мислења
351
Поени од реакции
30
молба се преијавив на огласот пред 5 дена вчера ми стигна повик од р.бугарија дека сум повикан о софија да однесам документи и дека апликацијата ми е прифатена .колку ви стои во ред овој оглас и што мислите за него
http://www.pazar3.mk/Оглас/Се-нуди-работа/Скопjе/Скопје/БИЗНИС-И-РАБОТА/Работа/Работа-во-странство/Rabota-vo-Germanija-so-Makedonski-i-EU-pasosi/2530298
 
Член од
12 декември 2014
Мислења
99
Поени од реакции
43
молба се преијавив на огласот пред 5 дена вчера ми стигна повик од р.бугарија дека сум повикан о софија да однесам документи и дека апликацијата ми е прифатена .колку ви стои во ред овој оглас и што мислите за него
http://www.pazar3.mk/Оглас/Се-нуди-работа/Скопjе/Скопје/БИЗНИС-И-РАБОТА/Работа/Работа-во-странство/Rabota-vo-Germanija-so-Makedonski-i-EU-pasosi/2530298
A povikot ti e od istiot covek ovaj Ivan Hristov ili sosema drug mejl?
 

viktordojran

пссwd
Член од
11 септември 2007
Мислења
351
Поени од реакции
30
поздрав само што се вратив од софија се сретнав со човекот потписвме договор на 6 месеци.бригаден договор ,каде што со тој договор он ти вади виза а со таа виза можеш да работиш само во неговата фирма.значи работно место не можеш да мењаш.платив 40е ми зеде фотокопија од пассвордот и две слики.се заминува на 7 декември.се работи во дрезден во долче густо.е сега колку ке е така не знам...9е саатнина ти плака и ке бидеш сместен во стан со уште 1.становите се нивна сопственост занчи смештај не се плака ..тоа е се..ако има нешто прашајте
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
56
Поени од реакции
42
поздрав само што се вратив од софија се сретнав со човекот потписвме договор на 6 месеци.бригаден договор ,каде што со тој договор он ти вади виза а со таа виза можеш да работиш само во неговата фирма.значи работно место не можеш да мењаш.платив 40е ми зеде фотокопија од пассвордот и две слики.се заминува на 7 декември.се работи во дрезден во долче густо.е сега колку ке е така не знам...9е саатнина ти плака и ке бидеш сместен во стан со уште 1.становите се нивна сопственост занчи смештај не се плака ..тоа е се..ако има нешто прашајте
Вака звучи супер, само шо ти го копирал пасвордот :D
Обавезно пиши какво искуство си имал
 

Kajgana Shop

На врв Bottom