Професори кои не си ја вршат својата работа

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
имам професорка по англиски, од која што имам 4, а со глава можам да тврдам дека јас заедно со повеќе од пола клас знаеме повеќе од неа!
цитат: oh no, I'm gona take my head of, because the tests forgot I at home..(сакајќи да каѓе, ќе си ја извадам главата бидејќи ги заборавив тестовите дома):tapp:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
32
Поени од реакции
2
Кај мене на факултет имам професори што фомално стои дека ми предаваат, ама што не дошле на ниту едно предавање па фала богу не ни знам како изгледаат. А професори што идат на работа колку само да се рече дека предаваат ги има премногу. Ке дојдат на предавање, ќе си седнат и цело предавање ќе се зверат по колешките :pos2:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Половината и повеќето се такви, ама не се замарам со нив само доколку ми стават пониска оценка од потребното тогаш знам што треба да направам за да ја поправам оценката :)
 
Член од
3 јануари 2009
Мислења
190
Поени од реакции
1
Еден пијаница,пред да дојде на час ке се изначука со тој еден служител :cug: и после цела училница мириса на ракија...а тиа шо седат на прва клупа па...:nesvest:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Дали имате професор кој ви предава некои предмет, но сепак не се грижи доволно за да си ја сврши работата која му е предвидена. Нема дисциплина на часот, а поради тоа и тоја самиот неможе да предава, а камоли да испрашува(сите тогаш ке избегаат во WC - се разбира без прашање). Можеби и намерно не му се предава лекција - го мрзи, а сепак зима иста плата како и професор, кој ке те научи многу, а и дома се спрема за да ти презентира тоа......Пишете мислење во врска со ваа тема....
Океј... Реалноста е таа. Зошто молчиме? под а)Затоа што ни` одговара. под б) Затоа што се` чувствуваме немоќни. Точниот одговор е а. Ви честитаме, добивте 500 денари и надеж дека со вакво образование, ќе станете милионер некогаш. Имам професорка со точно наведените карактерно-"професионални" малформации, која милува себеси да се испрати во бурекчилницата близу школото 20 минути пред крајот на часот(доколку некогаш не удостои со нејзиното присуство на истиот). Затоа немам никакво знаење по предметот, но мене не ми пречи. Истиот го сметам како "наука за мртвите"и мене лично не ме интересира. Заради таквите професори, не се оформуваат паралелки за одредени подрачја. Пример, во моето училиште, немаме смер со кој ќе може некој да се запише на медицински ,заради соодветниот кадар кој вклучуваше супер бабичка во прва година, видно возбудена поради наскорешното заминување во пензија, па си го претвори часот во кампинг. Да имаше вакви професори по предметите кои мене ми се омилени и кои ги сметам за круцијални за моето понатамошно школство и професија, видно ќе се возбудев. Но среќата колку толку проработе и за мене.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
moze da zamislite sto se slucuva, vleva profesor vo predavalna i ja prasuva ass dali moze studentive nadvor sto cekaat da polagaat. I ass vika NE. E sea videte koj ne vodi koj im dozvoluva da se zezzat so nas:baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom