Професори кои не си ја вршат својата работа

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
...Кај мене скоро сите се такви...Не гледаат да си ја сработат добро работата ( да ги научат нешто ново учениците), гледаат да ги истурат своите комплекси на нас...Што сме им ние криви ако они застанале на лева нога?...:toe:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Ах, ич не се замарам со ваквите ама само ако ме оштетат за некоја оценка е тогаш лошо е...
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
a, па веќе ништо не ме чуди... кај не предава то шо треба и како шо треба па и педофил тежок, буквално... мислам... се навикнав више, само ѓи жалам девојчињата....
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Абе кај нас на факултет има професори кои што на предавање палат цигари.Зборуваат безобразни работи од типот јади г...а, кажуваат сексуални вицови, абе све манијаци.Ама никој ништо не им може иако има камери во предавалните :D
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
секаде е така никаде не е посјајно. Али ти ако сакаш земи снимај со сктиена камера па пушти ги на јутуб. Е сеа после тоа со како ке заврсис тоа никој не знае :tapp: само да не се најдеш у ваква позиција
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
67
Поени од реакции
3
што да кажам јас
90% од професорите што ми предаваат само ми цитираат и ние пишиме цел час
неписмени се сите
јас незнам каква е оваа држава :nesum:
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
што да кажам јас
90% од професорите што ми предаваат само ми цитираат и ние пишиме цел час
неписмени се сите
јас незнам каква е оваа држава :nesum:
Eпа... ние дозволивме да си иживаат со нас, не е проблемот у државата у народот е:toe:
 
А

Александра Д.

Гостин
Има такви професори, посебно професорите по Ликовна култура, што само ке ти каже што да црташ и ке си оде ке си чите весник. Има и други професори сега зависи во какви школа во Струмица има си такви посебно професорот по Ликовно и Физичко, а исто така во 1ва година имав еден стручен предмед кој професорот само ке издиктира лекција ни да ја раскаже да објасне ке ја издиктире и толку после седиме другото време од часот.
Mene za zhal po likovno mi e i klasen...samo kazhe tema i posle Cao...a za po Fizichko...uzhas! Samo ni kazhe zemete topka i ajde.....sedi si i chita vesnici....+ zamenik direktor e..:toe:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
а бе во коце сите предаваат поточно обаснуваат тоа што е ново и после тоа ако треба ке пишеме некој ред. И пак КОЦЕ е ЗАКОН
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Има некои што навистина се коректни и си доаѓаат на време си предаваат лекција, ѕвони си завршуваат и си одат... ама има и такви шо си доаѓаат на час пола сат покасно и си седат и си зборуваат само и тоа ти се вика час
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Професори такви да ги ринеш со лопата...Насекаде ги има и тоа е трагедијата..што баш на такви неодговорни луѓе и максимално незаинтересирани и непедагошки настроени им се дале деца кои треба да бидат научени на нешто.Всушност да они се учат на стого почитување на професорите кои треба да бидат репер за децата... а со што?Со навреди до учениците,со каснење,со зборување на телефон..Ете тоа учат децата..А за тие што се исклучок малкуте свака им част!!
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Еее, многу ги има! Пример мојата професорка по македонски јазик и литература. Значи, за домашна ни задава да си ја научиме лекцијата дома, а следниот час да ја предаваме. Кога ќе ја прашаме нешто во врска со лекцијата, она ни вика „размислете“ и не ни кажува после ништо.
Морам да го спомнам и мојот професор по математика кој само си предава, сам си поставува задачи сам си ги решава и воопшто не го интересира кој следи а кој не, а кецови пишува како луд:vozbud:
А професорката по социологија редовно си пие кафе на час...
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
E jas od fakultetot nemozam da se pozalam, mozebi kasnat po 15 minuti(sepak site se lugje od elitata) no nadopolnuvame i koga se predava se predava a koga ima 6alenje togas se salime i taka. Dosea nemame poplaki od nikoj.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
E jas od fakultetot nemozam da se pozalam, mozebi kasnat po 15 minuti(sepak site se lugje od elitata) no nadopolnuvame i koga se predava se predava a koga ima 6alenje togas se salime i taka. Dosea nemame poplaki od nikoj.
за кои луѓе и која елита зборуваш?
ЕЛИТА??!:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Stanuva zbor za Megjunarodni odnosi na Yuridi4eski fakultet( Sofijski univerzitet) Lugjeto se pratenici u parlament, ministri, zamenik ministri, glavni sudii , pravnici so sopstven biznis, so sopstveni firmi ima nekoi itn koi definitivno imaat red na odnesuvanje i gi cenat svoite kolegi ( nas studentite), go cenat sopstvenoto a i naseto vreme i sto e najvazno sekoj profesor ima priemno vreme barem dvapati vo nedelata i toa sto e kazano i e napraveno a ne da trckas za potpis nekoj profesor i nikade da ne go najdes.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom