Продавам - Купувам

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Планирам да купам Златен Ретривер... ќе може некој да ме упати? Читав на форумот www.milenici.com.mk дека има доста измами во врска со потеклото на кучињата... да не знае некој некоја квалитетна одгледувачница на Златни Ретривери кај нас? Благодарам
 
H

Hercules

Гостин
Od kade mozam da kupam kameleon ako:smir::smir: moze nekoj da mi dade informacii...?
 
Член од
25 март 2009
Мислења
22
Поени од реакции
0
Sakam kuce,ako ima nekoj da podaruva neka pise. Ne mora da e nekoe rasno bitno e da e nekoe malo,mislam da ne raste mnogu golemo. Moze ako ima nekoj i da prodava ,neka pise samo da ne e mnogu skapo :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Sakam kuce,ako ima nekoj da podaruva neka pise. Ne mora da e nekoe rasno bitno e da e nekoe malo,mislam da ne raste mnogu golemo. Moze ako ima nekoj i da prodava ,neka pise samo da ne e mnogu skapo :)
А на пример да отидеш до стационар и да си одбереш?:smir:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.101
Ако некој сака да земе куче на поклон, нека ми пушти порака, ќе му дадам мејл од особата со која треба да контактира (ако во меѓувреме не се смени нешто). Еве слики од нив.









Кучињата се мешанци од мајка лабрадор и непознат татко (најверојатно ја пуштиле на малку да прошета-сама :) ).

Кучињата не се мои, само посредувам да се згрижат, да не завршат како другите на улица или отруени.

Имало уште 3, едно е беж боја, а другите две се црни. Стари биле 1 месец.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Lurtrz, приватни пораки непримаш, коментари на профил такоѓе. Дај маил, ако има мушко ја зимам едно.:pipi:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.101
Lurtrz, приватни пораки непримаш, коментари на профил такоѓе. Дај маил, ако има мушко ја зимам едно.:pipi:
Немогуќе, се во приватност на профил ми е на дозволено за сите. Грешка, сум ограничил, абе не знам да работам со тие опции, штиклирам и за боравам кај сум штиклирал :)
Него, еве ќе ти пратам мејл на профил од жената, договорете се.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Немогуќе, се во приватност на профил ми е на дозволено за сите. Грешка, сум ограничил, абе не знам да работам со тие опции, штиклирам и за боравам кај сум штиклирал :)
Него, еве ќе ти пратам мејл на профил од жената, договорете се.
Ај те молам и на мене, во ПП пиши ми нешто емаил или уште подобро број. Јас сум доста заинтересиран-многу си јаки малечкиве.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.101
Ај те молам и на мене, во ПП пиши ми нешто емаил или уште подобро број. Јас сум доста заинтересиран-многу си јаки малечкиве.
Ти пратив и телефон од жената, мислам дека само претпладне работи.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Некој да не сака да чува Германски Офчар ?!?! :)
Ако има заинтересирани нека ми пишат ПП да им кажам шо е како е со кучево(сеа ни јас незнам, така да поубаво нека ми пишат заинтересираните). Само знам дека е одприлика година дена старо :D
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Jas imam malteska pudla (masko),sakam da mu najdam zenka za malecki,no seuste ne sum nasla,taka da koga ke ima malecki,poveli vo sekoj moment....ili ako znaes nekoja zenka za parenje... pozz

A nekoj da znae vo drzavava dali prodava bordoska doga? mi treba za poklon....
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Некој дане подарува лабрадор бел?? Стар околу месец да е
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Некој да ме информира за Хаска колку цена,да не подарува некој (по некоја случајност) колку е старо кучето и сл. информаци :helou::smir:

На ПП ако можете да ме информирате...
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Колкава е цената на мал лабрадор ? Околу 2-3 месеца ?
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
Некој да не сака да чува Германски Офчар ?!?! :)
Ако има заинтересирани нека ми пишат ПП да им кажам шо е како е со кучево(сеа ни јас незнам, така да поубаво нека ми пишат заинтересираните). Само знам дека е одприлика година дена старо :D
DAVAJ MSN ODMA PLS ili eve ti moj sekulovskibt@hotmail.com addni odmaa piozzz

Некој да ме информира за Хаска колку цена,да не подарува некој (по некоја случајност) колку е старо кучето и сл. информаци :helou::smir:

На ПП ако можете да ме информирате...
Zdraavo addni go mojot msn sekulovskibt@hotmail.com imam sea haska ja davam 2000 denari da ti dadam slikada ja vides pozz

намести си контанјер во дворот пред куќа сами ќе ти дојдам мачките:)



комшите имаат хаска ја даваат,пиши порака,ако си заинтересиран дојди видија:toe:
Addni msn sekulovskibt@hotmail.com da te pitam neshtoo pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom