Продавам - Купувам

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Дали знаете некој што одгледува бернардинци и по која цена ги дава малите ако ги има?
јАС СИТЕ ГИ СОВЕТУВАМ ДА КУПУВААТ КВАЛИТЕТНИ КУЧИЊА,ТАКА СЕ ЗАЧУВУВААТ РАСИТЕ И ГЕНИТЕ.Воопшто не е скапо да набавиш куче од србија,по договор ти го носат до граница,што не ти е далеку ако си од Ск,било од каде да си уствари.А и убаво е да ти биде отценето со добра оценка,при парење има улога.Зачлени се на некој форум од српските,напите се само подлизнувачи,лелеле колку е мило,па леле колку е слатко,србија има огромна кинолошка историја,таму се можеш да најдеш.Остај што цените овде се надувани како незнам да купуваш шампион со којзнае колку титули,а само овде ги носат на изложби без никаква конкуренција.Овде разгледај имаше скоро оглас за бернандинци,и оди во 2 ра група на молоси и ке најдес одгледувачници.
Ова ми е фаворит и е момна продазба ама не писа цена,околу 200 еур ти е со документи плус 20 еур пат до граница.
Кај бернардите е важна главата да биде правилно оформена,на невидено не земај.
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
Има ли некој на форумов што се бави со тераристика, сакам да купам змија - кукурузни смок. имам терариум се е средено само да го пуштам малечкото. Ме интересира колку пари се продаваат змиите и од кај да набавам храна. кај мене во продавница за животни ги продаваат малечките црвени смокчиња 80 евра, за никаде ги чуваат за греота треба да им се одземат змиите, не би сакала од продавница да купам Змија бидејки можеби се болни или нешто слично.
 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Има ли некој на форумов што се бави со тераристика, сакам да купам змија - кукурузни смок. имам терариум се е средено само да го пуштам малечкото. Ме интересира колку пари се продаваат змиите и од кај да набавам храна. кај мене во продавница за животни ги продаваат малечките црвени смокчиња 80 евра, за никаде ги чуваат за греота треба да им се одземат змиите, не би сакала од продавница да купам Змија бидејки можеби се болни или нешто слично.
Ај ако не ти е тешко наброј што имаш во терариум од опрема,комплет.Јас сакам геко гуштер,имам сад од стакло,минимум треба да биде 40 на 20см,кај мене е поголем.Како што кажа малечко,кај Војо во Вивариум,имаш се од рептили.Ама треба посебна опрема,која прочитав била поскапа.Го има на златна книга инаку за контакт.Он е најквалитетен и се разбира многу во рептили,може и литература да ти предложи,незнам дали има форум кај нас рептили посебно и колку се застапени.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Ај ако не ти е тешко наброј што имаш во терариум од опрема,комплет.Јас сакам геко гуштер,имам сад од стакло,минимум треба да биде 40 на 20см,кај мене е поголем.Како што кажа малечко,кај Војо во Вивариум,имаш се од рептили.Ама треба посебна опрема,која прочитав била поскапа.Го има на златна книга инаку за контакт.Он е најквалитетен и се разбира многу во рептили,може и литература да ти предложи,незнам дали има форум кај нас рептили посебно и колку се застапени.
Ај ако идеш да прашаш шо пари се пиши тука, баш ме интересира ако не е многу скапо би си земал еден....
 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Ај ако идеш да прашаш шо пари се пиши тука, баш ме интересира ако не е многу скапо би си земал еден....
Се очекува легло на геко,во моментот нема во вивариум.Станува збор за најживописните леопард гекони,исто како куче имаат реакции.Потребно е стаклен сад,кој се продава таму или може сам да си направиш со најмали димензии мора да му бидат 40 на 20 см.Има специјален пустински песок,вреќа ти е 600 ден,која трае може и година зависи како планираш да го уредиш.Бидејќи е ноќно не му треба светло,сепак постои ламбичка која емитира посебни сончеви зраци и е евтина.Од храна ти треба живи скакулци,црви ...кои можеш сам да ги пдгледуваш дома или исто има во вивариум секогаш на располагање.Живеат накај 15 год,цената им е 3000 ден на младо геконче,само сега нема во мом,за месец ипол се очекува да се изведат од јајца,Војо сам си ги множи.Пиши му на маил,ако сакаш детално да ти се опише,можам на пп да ти оставам контакт.Е да треба да има и нешто како замок да се крие преку ден.Абе ме освоија и мене овие животини,особено кога прочитав дека испуштаат звуци и мавтаат со опашка.Пиши на гоогле геко лизардс леопардс да разгледаш какови се.


 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
Како да контактирам со Војо, кај ги одгледува рептилите и отприлике како се движат цените
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Како да контактирам со Војо, кај ги одгледува рептилите и отприлике како се движат цените
Зоо-Вивариум е кај Руска амбасада (блиску до Соборен Храм). 02/3232-133. овај бројов е од пет шопот негов.
 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Средено е батка.Веќе пратив маил со контакт.
 

LovedGirl

M`agapas? S`agapw polu!
Член од
17 септември 2008
Мислења
127
Поени од реакции
11
Некој да не подарува маче случајно?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Леле колку е убаво :icon_eek: Има „среќна„ фарба :pipi:
Има раса мачето?
Улично е. Нерасно. :D Го нашле заедно со братче и сестриче ко што разбрав и им останало уште ова.
Многу е слатко. :)
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Улично е. Нерасно. :D Го нашле заедно со братче и сестриче ко што разбрав и им останало уште ова.
Многу е слатко. :)
Душичка колку е само мало :) Има убаво влакно и ќе стане многу убаво маче со убава фарба :pipi:
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
Јас имам мачиња кој сака нека пише. Немам слики моментално од нив ќе ги фотнам . Со едно девојче божем ке се договоревме да земе ама не е од Скопје и ништо не излезе.

Јави се на овој број: 076 44 70 52

Еве го маченцето
Кукла малечка :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.160
Мачиња (две) чисти, црни со бела дамка на вратоти на стомакот, со хигиенски навики, се подаруваат. Контакт телефон 02/ 3178 694.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom