Пробиштип

Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Имам многу роднини таму, другарки и многу често одам таму и многу ми е убаво.Прекрасно е во Пробиштип.:pipi:
 

LordCalipso

Староседелец
Член од
10 септември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
54
AUuf dosta zatepano mesto bez kaciga na glava vo kafic ne vleguvajte,zenski nema nesto posebno ali seks obavezno dobivas.Sum odel nekolku pati ako ne bev so PANKERITE pozz do niv ne veruvav deka dobro ke si pominev.Stom se vidi nekoj od strana cel grad mu se sprema za kotek vi preporacuvam bez vas covek od tamu da ne odite
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
AUuf dosta zatepano mesto bez kaciga na glava vo kafic ne vleguvajte,zenski nema nesto posebno ali seks obavezno dobivas.Sum odel nekolku pati ako ne bev so PANKERITE pozz do niv ne veruvav deka dobro ke si pominev.Stom se vidi nekoj od strana cel grad mu se sprema za kotek vi preporacuvam bez vas covek od tamu da ne odite
:pos::pos:
Toa takov precek ima samo za maskite, bidejki probistipci nesakaat da im gi cackaat devojkite nekoj od strana.A inace vo prethodnite postovi go imam kazano misleneto za ovoj grad.Iako vo posledno vreme mladinata tamu se vivnala vo oblaci.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Ej сношти у Струмица у една кафана пеа едно дете од Пробиштип , Милан се вика. Ного јака свирка направи. Ного убаво пее, алал да му е:smir::smir:
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Не сум бил во Пробиштип ама етнички најчист град е.98,9% Македонци...тоа ми се допаѓа.
нема ни еден албанец !!!! има само еден шо праи бурек и го викаат албанец дека личи на албанец :pos2:
Прпиштип најубаво гратче...посебно у лето!!!! у cool најдобри журки се праат, на споменикот најлуди пијанки сум имала :kesa:, а за паркот неам зборови... поздрав до сите пробиштипјани :wink:
 

alkos

Швалер!
Член од
8 август 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
:pos2:luge?gazdata na cool e od kratovo:pos2:treba uste da zboram,tamu porasnav radi toa sto takvi bea okolnostie"morav"inaku po seljacki grad nema u svetot ne u mk,da se gostoljubivi SE ,ama poveke od prostoka ,tamu koga ke otides lugeto se potepuvaat da te isprecekaat,:pos2:eek:d sto se dobri se PROSTI izvinete me probistipjani ama vie koga se zbori za gradovi ste suvisni tuka,zatoa sto jas nikogas ne pomtam PROBISTIP GRAD DA BIL.......:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
немора да помтиш очигледно е дека деца како тебе со пречки во развојот не помнат ич и незнаат да разликуваат што е добро а што е лошо!!!

AUuf dosta zatepano mesto bez kaciga na glava vo kafic ne vleguvajte,zenski nema nesto posebno ali seks obavezno dobivas.Sum odel nekolku pati ako ne bev so PANKERITE pozz do niv ne veruvav deka dobro ke si pominev.Stom se vidi nekoj od strana cel grad mu se sprema za kotek vi preporacuvam bez vas covek od tamu da ne odite
за кој ПАНКЕРИ збориш?
браќата што ги викаат само на прекар "панкери" или за локалните панкери (ваљда знаеш за кој зборам:wink:)
 

zakaculko

skinhead '03
Член од
24 март 2009
Мислења
201
Поени од реакции
33
ja pa struga jakiot grad, siptarana do sija ebate:tapp::tapp:

А да ве прашам нешто, Пробиштип град ли е ?

Чекам одговори....... Благодарам.
da ve e..m u smotanite deca
od vaste gradovi podaleko ne ste mrdnale be seljaci glupavi, dojdi vidi pa komentiraj be, a ako si sede tamu od de3ka si nikogas nema da znaes za drugite,
i takvi komentari od tipot na vregjanje na gradot Probistip zadrzi si gi za svoeto selo,
a koga ke dojdes vo Probistip togas imas poravo da komentiras
seljaci glupavi so od doma od pred kompjuterot nemat mrdnato nasle da komentirat za gradovite vo Makedonija
:tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.405
Поени од реакции
7.621
da ve e..m u smotanite deca
od vaste gradovi podaleko ne ste mrdnale be seljaci glupavi, dojdi vidi pa komentiraj be, a ako si sede tamu od de3ka si nikogas nema da znaes za drugite,
i takvi komentari od tipot na vregjanje na gradot Probistip zadrzi si gi za svoeto selo,
a koga ke dojdes vo Probistip togas imas poravo da komentiras
seljaci glupavi so od doma od pred kompjuterot nemat mrdnato nasle da komentirat za gradovite vo Makedonija
:tapp::tapp::tapp::tapp:

Сум бил во Пробиштип и затоа прашувам дали е град? Пошто мене не ми изгледаше за така.
Плоштадот е целиот послан со тули и во средина има една фонтаничка :toe:
Иначе јас не го навредив "градот", ама тебе очигледно те има навредено мојот пост, зошто е тоа така ?????
Доколку беше град ќе ми кажеше дека е, а ти почна да вреѓаш како попарен!

Но не те обвинувам, таму си израснал и ова напишаново од твоја страна е само еден доказ за твоето "граѓанско однесување" и ми помогна да ми се разјасни за степенот на култура кој е присутен кај вас.
Се надевам дека повеќето жители на Пробиштип не се како тебе.

На крај на краиштата нема ништо срамно човек да е од село!
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Сум бил во Пробиштип и затоа прашувам дали е град? Пошто мене не ми изгледаше за така.
Плоштадот е целиот послан со тули и во средина има една фонтаничка :toe:
Иначе јас не го навредив "градот", ама тебе очигледно те има навредено мојот пост, зошто е тоа така ?????
Доколку беше град ќе ми кажеше дека е, а ти почна да вреѓаш како попарен!

Но не те обвинувам, таму си израснал и ова напишаново од твоја страна е само еден доказ за твоето "граѓанско однесување" и ми помогна да ми се разјасни за степенот на култура кој е присутен кај вас.
Се надевам дека повеќето жители на Пробиштип не се како тебе.

На крај на краиштата нема ништо срамно човек да е од село!
Море граѓанину де читни малце....

Probi{tip e malo rudarsko grat~e, smesteno vo jugozapadnoto podno`je na Osogovskite Planini.
Imeto na gradot poteknuva od imeto na feudalecot Ivanko Probi{tipovi} koj, vo sredniot vek, bil sopstvenik na imot vo ovoj kraj.

Bidej}i stanuva zbor za kraj {to izobiluva so rudno bogatstvo, negovoto naseluvawe mo`e da se sledi dlaboko nanazad vo istorijata. Tuka `iveelo staroto makedonsko pleme Peoni, Rimjanite izgradile svoi rudarski naselbi, a potoa zaedno so Makedonci prostorot go naseluvale Vlasi i rudarskite plemiwa Sasi.
Istorijata na Probi{tip i negovata okolina vo svoi ramki go opfa}a gradeweto i postoeweto na Lesnovskiot manastir, denes eden od najzna~ajnite i najvrednite spomenici na kulturata i duhovni centri vo zemjava.
http://www.culture.org.mk/gradovi%20frames.htm

 

zakaculko

skinhead '03
Член од
24 март 2009
Мислења
201
Поени од реакции
33
Сум бил во Пробиштип и затоа прашувам дали е град? Пошто мене не ми изгледаше за така.
Плоштадот е целиот послан со тули и во средина има една фонтаничка :toe:
Иначе јас не го навредив "градот", ама тебе очигледно те има навредено мојот пост, зошто е тоа така ?????
Доколку беше град ќе ми кажеше дека е, а ти почна да вреѓаш како попарен!

Но не те обвинувам, таму си израснал и ова напишаново од твоја страна е само еден доказ за твоето "граѓанско однесување" и ми помогна да ми се разјасни за степенот на култура кој е присутен кај вас.
Се надевам дека повеќето жители на Пробиштип не се како тебе.

На крај на краиштата нема ништо срамно човек да е од село!
aа плоштадот шо викаш ти само тули и фонтана на средина епа друже во некој градови и тоа го немат, а за култура не ми збори бидејќе и ти си ја покажа својата со своето прашање
:tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.405
Поени од реакции
7.621
aа плоштадот шо викаш ти само тули и фонтана на средина епа друже во некој градови и тоа го немат, а за култура не ми збори бидејќе и ти си ја покажа својата со своето прашање
:tapp::tapp::tapp::tapp:
Јас културно прашав, без да навредувам никого, плус имаше и културни пробиштипјани кој ми одговорија!
 

zakaculko

skinhead '03
Член од
24 март 2009
Мислења
201
Поени од реакции
33
Јас културно прашав, без да навредувам никого, плус имаше и културни пробиштипјани кој ми одговорија!
se gleda tvojata obrazovanost i kultura,
probistip grad li e?
toa moze da go prasa samo dete od 1 oddelenie
 

alkos

Швалер!
Член од
8 август 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
Сум бил во Пробиштип и затоа прашувам дали е град? Пошто мене не ми изгледаше за така.
Плоштадот е целиот послан со тули и во средина има една фонтаничка :toe:
Иначе јас не го навредив "градот", ама тебе очигледно те има навредено мојот пост, зошто е тоа така ?????
Доколку беше град ќе ми кажеше дека е, а ти почна да вреѓаш како попарен!

Но не те обвинувам, таму си израснал и ова напишаново од твоја страна е само еден доказ за твоето "граѓанско однесување" и ми помогна да ми се разјасни за степенот на култура кој е присутен кај вас.
Се надевам дека повеќето жители на Пробиштип не се како тебе.

На крај на краиштата нема ништо срамно човек да е од село!
само слеп или глупав човек што бил во ПРОБИШТИП нема да примети дека е град а ти штом пишуваш на форум значи не си слеп, значи ти преостанува она другото !!!

:tapp:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.405
Поени од реакции
7.621
само слеп или глупав човек што бил во ПРОБИШТИП нема да примети дека е град а ти штом пишуваш на форум значи не си слеп, значи ти преостанува она другото !!!

:tapp:
se gleda tvojata obrazovanost i kultura,
probistip grad li e?
toa moze da go prasa samo dete od 1 oddelenie
Немојте вака бе луѓе , ќе ви се смее цел форум :pos::pos::pos::pos::pos:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Ајде смирете страсти Пробиштип си е Пробиштип кој е е бил во него нека дојде па нека види каков е !Оние кои биле пак нека дојдат ако им се свига а ако не .....
Секој си има вкус и замисла за идеален град,За вкусови не се дебатира:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom