Принудна работа за сите невработени !

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Е сега може и песна да си пуштиме раз два три и....................
Хајмо радничка класо .
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Е тоа нема да го видат, ни за 100 години.
Коа со рамковен можеш да си зимаш 25 000 и да си легаш и јас да сум на твое место неби одел.

Он топик нека ми дадат 8 000 додека сум на распуст од факс ќе одам ќе градим патишта. За студент 8 000 е сума.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Се плашите од физичка работа тоа е целата прича.
Затоа и сме куртон од земја, затоа инвеститорите бегаат од проклетијава, имате превисоко мислење за себе затоа се запишувате на бош факултети, затоа сме на ова дереџе да имаме +30% невработеност највисоко во Европа !

п.с од постот ги исклучувам ликовите кои имаат +30 години они се воспитувани во некој друг систем, јас говорам за денешната, дебилна багра која по цел ден Дотува и држи предавања како ништо не фунционирало во државава.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Да и плаќаме оштета на државата... Боже Петра! Нека учи од нас Грција како се покриваат буџетски дупки.
Ако платата ми биде како државниот посек нема проблем, ќе градам патишта и мостови. :)
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Аха.Се други ви се криви на вас.
Прво Бранко, сега младите.
Законов е ископиран од Норвешка или тоа беше диктаторска земја ?
Македонија има хипер невработеност затоа и платите се ниски, истото било случај и за време на Југославија, еден човек ранел тројца.

Не може да функционира систем каде помале од 1/3 од луѓето работат, пример:
-во Македонија работат 600 илјади луѓе од 2 милиони народ
-за разлика од Америка каде 200 милиони се во работен однос во однос на 300 милионската популација

За да се смени состојбава потребна е иницијатива, Америка за време на Големата Депресија 1929 спроведуваше слични мерки.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Се плашите од физичка работа тоа е целата прича.
Затоа и сме куртон од земја, затоа инвеститорите бегаат од проклетијава, имате превисоко мислење за себе затоа се запишувате на бош факултети, затоа сме на ова дереџе да имаме +30% невработеност највисоко во Европа !

п.с од постот ги исклучувам ликовите кои имаат +30 години они се воспитувани во некој друг систем, јас говорам за денешната, дебилна багра која по цел ден Дотува и држи предавања како ништо не фунционирало во државава.
Изгледа само ти си во таа група. Не гледам други
 
Член од
5 април 2011
Мислења
334
Поени од реакции
142
Се плашите од физичка работа тоа е целата прича.
Затоа и сме куртон од земја, затоа инвеститорите бегаат од проклетијава, имате превисоко мислење за себе затоа се запишувате на бош факултети, затоа сме на ова дереџе да имаме +30% невработеност највисоко во Европа !

п.с од постот ги исклучувам ликовите кои имаат +30 години они се воспитувани во некој друг систем, јас говорам за денешната, дебилна багра која по цел ден Дотува и држи предавања како ништо не фунционирало во државава.
Какво плашење бре не ли разбираш дека ова е проект без никаква перспектива и многу малку придобивки на подолг период. На државава и требаат инвестиции и создавање на нови работни места, кредити за бизниси, ова се џабе фрлени пари.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Законов е ископиран од Норвешка или тоа беше диктаторска земја ?
Македонија има хипер невработеност затоа и платите се ниски, истото било случај и за време на Југославија, еден човек ранел тројца.
За да се смени состојбава потребна е иницијатива, Америка за време на Големата Депресија 1929 спроведуваше слични мерки.
Што и да прават касно е

многу млади од 1991 до сега се иселени надвор по светот,

Во македонија има хипер превработеност таму каде што нема потреба или економски Побарувачка ,

А таму кај шо има Побарувачка има и Потрошувачка тука се парите.

Платите се ниски нема закон за минимална плата или што е тоа плата 8000ден неможеш ни на доктор да отидеш срамоте е тоа ,

нема везе дали си фризер или водоводџија секоја работа треба добро да се плати и точка
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Па ова и порано го имаше бе шупаци,мрзи едни.. кој беше на биро можеше да работи сезонски,било што дали од собирање ѓубре покрај автопат, или гасење пожар или нешто слично.. дневница мислам беше 500 ден.. ако одбиеш те бришат од евиденција..јасно, па после вие само кукајте и лигавете се колку сте јадни и сиромашни по цел ден пред компјутер..мрзи !
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Се плашите од физичка работа тоа е целата прича.
Затоа и сме куртон од земја, затоа инвеститорите бегаат од проклетијава, имате превисоко мислење за себе затоа се запишувате на бош факултети, затоа сме на ова дереџе да имаме +30% невработеност највисоко во Европа !
Кај има одговорност за тоа колку инвестиции имаат донесено тоа промоторите што се испратени да трошат пари по светот а?
Кој ќе одговара за тешките кампањи по странски медиуми од кои што нема резултат?
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Па ова и порано го имаше бе шупаци,мрзи едни.. кој беше на биро можеше да работи сезонски,било што дали од собирање ѓубре покрај автопат, или гасење пожар или нешто слично.. дневница мислам беше 500 ден.. ако одбиеш те бришат од евиденција..јасно, па после вие само кукајте и лигавете се колку сте јадни и сиромашни по цел ден пред компјутер..мрзи !
Ајде законот јас го поздравувам е сега да те прашам или кажи ми како можеш да ги поебеш тие 8000денари и за што

дали ќе тераш цел месец со нив или ќе одиш на берза да ги инвестираш

Ја би отворил јавна куќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom