Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    673
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Едо, човек да те чита вака без да ги следи работите абе ќе си помисли дека Украина држи 20% руска територија, не обратно.
оф ова ви е веќе catch phrase станато заедно со иди зима мада тоа didnt age well :icon_lol: башка 20% во јуни беше сега е помалце, секој ден се намалува, треба да ги ви ги апдејтира бројкиве јамајка
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
абе како така директоре какви се овие нато вредности на среде руска армија? Ами ако разберат браќата иранци после од каде дроној?
Vo ljubovta i vo vojnata nema pravila :toe: .
Ete da ve zemime vas zapadoljubcite za reper.
Znaci istiot toj zapad koj celo vreme ne blokirase, ne uslovi da smenime ime, zname, ustav,da se otkazeme od nasite malcinstva koi ziveat nadvor od nasite granici, ni poddrzuvase i obucuvase teroristi itn itn itn vie tuka go glorificirate do nemajkade. I Bugarija e vo toj zapad, istata taa Bugarija koja ne negira kako narod, ni negira istorija, licnosti, ni nametnuva raznorazni istoriski komisii, promena na ucebnici itn itn , istite vie pak ste ramo do ramo so niv tuka. Za siptаranata forumska ne treba ni da zboruvam no ete i so niv ste ramo do ramo, sploteni protiv zaednickiot neprijatel. A do vcera nekoj od vas so drva i kamenja frlaa i po ednite i po drugite i po site.
Namerno naglasiv nekoj a ne site posto nekoi od vas i pred toa si bevte ramo do ramo so niv.
Pa ti se kurcese tuka deka prilepcani i bugarite ne ste se mirisale bas bas, piss ljuge ste bile, a tuka so Roden uste so se nemate zalapano.
Ali kako so rekov, vo ljubovta i vojnata nema pravila, vie ste ziv primer i za ednoto i za drugoto. Pa ko mozite vie, so se Rusite i Irancite pomalce od vas ;).
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.357
Поени од реакции
29.830
оф ова ви е веќе catch phrase станато заедно со иди зима мада тоа didnt age well :icon_lol:
Имаш право, сега се само 19.8% од украинската територија. Не се 20%.
Give credit where credit is due, америте така велат. :unsure:
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Vo ljubovta i vo vojnata nema pravila :toe: .
Ete da ve zemime vas zapadoljubcite za reper.
Znaci istiot toj zapad koj celo vreme ne blokirase, ne uslovi da smenime ime, zname, ustav,da se otkazeme od nasite malcinstva koi ziveat nadvor od nasite granici, ni poddrzuvase i obucuvase teroristi itn itn itn vie tuka go glorificirate do nemajkade. I Bugarija e vo toj zapad, istata taa Bugarija koja ne negira kako narod, ni negira istorija, licnosti, ni nametnuva raznorazni istoriski komisii, promena na ucebnici itn itn , istite vie pak ste ramo do ramo so niv tuka. Za siptаranata forumska ne treba ni da zboruvam no ete i so niv ste ramo do ramo, sploteni protiv zaednickiot neprijatel. A do vcera nekoj od vas so drva i kamenja frlaa i po ednite i po drugite i po site.
Namerno naglasiv nekoj a ne site posto nekoi od vas i pred toa si bevte ramo do ramo so niv.
земаш еден пост и си фаќаш муабет сосема рандом што нема тотално никаква врска со постот и си го вртиш едно те исто како расипана лента, буквално истиов овај муабет ги имаш напишано во темава можда 50 пати. Не знам ни целта што ти е, или можда се матуфиш како старееш :toe:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
оф ова ви е веќе catch phrase станато заедно со иди зима мада тоа didnt age well :icon_lol: башка 20% во јуни беше сега е помалце, секој ден се намалува, треба да ги ви ги апдејтира бројкиве јамајка
Абе многу е за ажурирање секој ден. На почеток лесно беше, за две недели 20% и тоа е тоа. Сега рака на срце не се толку спретни Украинците напред назад идат 9 месеци.Кога ќе се заокружи на 19% тогаш ќе прибележам.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Имаш право, сега се само 19.8% од украинската територија. Не се 20%.
Give credit where credit is due, америте така велат. :unsure:
можи точно пресметка како го изваде процентов, или на @Lester Freamon речиму тој математичко учеше :icon_lol:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.357
Поени од реакции
29.830
можи точно пресметка како го изваде процентов, или на @Lester Freamon речиму тој математичко учеше :icon_lol:
Кој кажа дека го пресметав?
Од ракав го извадив, пак доволно точно е за да ја направи поентата - на Украина им држат петтина територија под окупација која најверојатно никогаш нема да ја добијат назад... И сето тоа додека ти се радуваш на гејлорд видеа.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Кој кажа дека го пресметав?
Од ракав го извадив, пак доволно точно е за да ја направи поентата - на Украина им држат петтина територија под окупација која најверојатно никогаш нема да ја добијат назад... И сето тоа додека ти се радуваш на гејлорд видеа.
абе тебе и јамајка да ве прашавме и херсон сигурно немаше никогаш да го вратат, ама еде ги сега на крим дупки копаат ;) со јамајка думаш кога ни објаснувавте дека цел северен фронт феинт беше за да се земе херсон пошто е од страшна стратешка важност, или кога ни објаснувавте дека цела армија украинска во котел на исток ќе ја обиколат, или дека кога ќе паднат силните утврдувања на исток кои ги правеле 8 години готово ќе биде, не ви се добројуваат бисерите :icon_lol: така да тврдења од вас ќе земам со резерва :icon_lol:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.197
Поени од реакции
18.009
Демократите останаа нечепнати на изборите, дури можи и да имаат мнозинство во Сенатот.

Сега кога Неоконзервативиците ја консолидираа моќта во САД, најверојатно ќе гледаме реиспитување на нивната надворешна политика, а со тоа и нивните сојузи.

Воедно ова ќе биде бипартизан, затоа што многу Републиканци ја поддржуваат оваа агресивна политика.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
More tipicen saren kurton si. So muabet da ti pravam. Kolku bevte golemi vizioneri.
Ne si gi gledas drugarcinjata sto ti slukaat i glumat interesni. Site so novi nikovi se nacrtaja.
Si se prasal nekogas zosto e toa taka?
Plus skoro edna godina pomina i ti nikako da skopcas zosto nekoi clenovi se proruski nastroeni. Toa ti e tesko da go procesiras a mi se puvas tuka kao razbiras nesto, ispod nivo sme ti bile :( .
добро де ми кажа 100 пати :icon_lol: истово го гмечиш цело време можно е и копи пасте да му прајш на постов :icon_lol:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
абе тебе и јамајка да ве прашавме и херсон сигурно немаше никогаш да го вратат, ама еде ги сега на крим дупки копаат ;) со јамајка думаш кога ни објаснувавте дека цел северен фронт феинт беше за да се земе херсон пошто е од страшна стратешка важност, или кога ни објаснувавте дека цела армија украинска во котел на исток ќе ја обиколат, или дека кога ќе паднат силните утврдувања на исток кои ги правеле 8 години готово ќе биде, не ви се добројуваат бисерите :icon_lol: така да тврдења од вас ќе земам со резерва :icon_lol:
Шефе добро де, еве ќе ти доделиме една медаља, ако тоа толку те исполнува. Еве јас ќе одвојам 5 евра и ќе ти купам една медаља од НАТО директно тука преку улица ми е, и ќе ти ја пратам.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Шефе добро де, еве ќе ти доделиме една медаља, ако тоа толку те исполнува. Еве јас ќе одвојам 5 евра и ќе ти купам една медаља од НАТО директно тука преку улица ми е, и ќе ти ја пратам.
Десет пати на темава имаш пишано дека си на запад и десет дека не си - колку души сте? :icon_lol:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
Десет пати на темава имаш пишано дека си на запад и десет дека не си - колку души сте? :icon_lol:
Може 10 пати сум бил на запад, а десет пати не сум бил.

Туку батали тоа, еве и Лестер и кано ќе дадат по 5 долари, ќе ти купиме една поголема медаља. Игорче 10 ќе даде ако треба. Па ќе можеме и НАТО капче да ти купиме, да го носиш кога ќе има нешто НАТО евент некој ово-оно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom