Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    674
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
Фала, фала ама би се задржал на студентките.
Кој студентки бе црна несреќо, дење ноќе си на темата, ја браниш честа на Русија. Како пролив сте досадни со @teneke .
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.423
Поени од реакции
29.950
Трупер, гледај сега вака... Здрав разум (не западна пропаганда) кажува дека руската страна не е таа што прави злосторства и масакри врз цивили. Ај да видиме. Марионетска власт донесена и контролирана од САД: Чек. При промената на власт 2014-та извршени еден куп злосторства врз руски цивили, меѓу кои и оние во Одеса со задавената со телефонски кабел бремена жена во административна зграда, запалена со живи луѓе а тие што скокаа дотепувани со бејзбол палки и смеење (мрско ми е да линкам слики и статии): Чек. Наци силеџии како енфорцери на фронт и надвор од фронт, ги тепаат/убиваат сите што сакаат да избегнат воена обврска, па и политички противници: Чек.
Толку за „модус операнди“ на украинската страна, односно поточно - нивните американски хендлери. Итн, итн, толку примери има да книга може да се напише.

Ма мрско ми е да се убедувам вака ад носиум за веќе испроцесирани преџвакани работи, посебно не со такви како тебе. Јасно ми е дека или не си кадарен да се прашаш Cui bono, или па намерно не сакаш да рамислуваш и да анализираш кој ќарува од постоење на настани како тие во Буча, како тие во Купјанск, Лиман, Доњетск, итн, итн.

Некој што може да размислува, ќе се зачуди како е можно во гратче помало од Струмица два дена да не најдат на сред улица десетици масакрирани жители. Па прво украинската војска го чешлала градот за проверка од руски војници и техника, немало ни теоретски шанси да го прочешлаат градот а да не ги најдат убиените. Мислам ајде ти се молам. Се снимаат со телевизии со камермани/новинари како е ослободен градот, изјави даваат, а пар улици подоле има искасапени трупови кои никој не ги наоѓа цели два дена. Приказни за консументи на пропаганда, неспособни за размислување.

Тогаш кога се дешаваше тоа во Буча, а според датумот секој може да види дали ТИ тогаш си бил овде на темава, ние што ги следиме работите јасно видовме која страна спречуваше меѓународна истрага во Буча, и што тогаш извести Амнести. Знаеме. А хартија трпи се, па сега што пишува и тоа е јасно.


adjective: apparent
clearly visible or understood; obvious.
Ахем...

1668293363225.png
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.160
не знам ќе да се некоја специјална единица :icon_lol: Отворам воен форум реков некое видео Су 57ка искендери нешто браќава алфа мажјаци кај што се спремаат да узвратат ударац, кога овие гледаш клекнал му го чади, после паднал Херсон епа ќе падне
туку шо прајме сега? Вие џомити со русиве тргнавте да се спасите од педериве, на крајов дојде од дрвеното на каменото :icon_lol: :icon_lol:
Аха, Руси се викаш. Чим ти викаш, јас ти верувам. Прво тенеќе, па ти си за мене вистината. Али ете тенеќе повеќе е по воените стратегии, ти си по пропратните и педерските работи.
Автоматски споено мислење:

Ќе го расипеше. И?
Само Белоруско знаме нема да го расипеше протестот.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.128
Поени од реакции
11.524
Јаооо. Се појавија експерти и за педерлуци.

Дан имате штаб за заштита на педерските права :pos:

Добро барем ова ја побива тезата дека нема педери во Русија. Ќе испадне дека мека за педерите Русија е на крај.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.423
Поени од реакции
29.950
Аха, Руси се викаш. Чим ти викаш, јас ти верувам. Прво тенеќе, па ти си за мене вистината. Али ете тенеќе повеќе е по воените стратегии, ти си по пропратните и педерските работи.
Чекај сега, немаат Украинците openly trans/gay ликови во составот на војската, и цели транс одреди? Нели пред некој ден постираа некој таков, дури имаше некоја бизарна фотка како е клекнат нешто.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.160
Јаооо. Се појавија експерти и за педерлуци.

Дан имате штаб за заштита на педерските права :pos:

Добро барем ова ја побива тезата дека нема педери во Русија. Ќе испадне дека мека за педерите Русија е на крај.
Остај друго, Шеки ќе смени страна.
Автоматски споено мислење:

Чекај сега, немаат Украинците openly trans/gay ликови во составот на војската, и цели транс одреди? Нели пред некој ден постираа некој таков, дури имаше некоја бизарна фотка како е клекнат нешто.
Незнам тоа, мене шефот ми кажа дека се Руси, јас друг не слушам.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Аха, Руси се викаш. Чим ти викаш, јас ти верувам.
Абе добро за тебе знаеме видео путин и шојгу кај шо се ебат да излезе ти ќе речеш украинци се :icon_lol: некој линк ќе ископаш од донбас девушка дека од путин прадедому во лавов живеел :icon_lol:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.160
Абе добро за тебе знаеме видео путин и шојгу кај шо се ебат да излезе ти ќе речеш украинци се :icon_lol:
Па ако се со два пиксела квалитет, може ќе речам. Ама ако јасно се гледаат може и да не речам. Туку кај е сликано видеово, која геолокација?
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Па ако се со два пиксела квалитет, може ќе речам. Ама ако јасно се гледаат може и да не речам. Туку кај е сликано видеово, која геолокација?
ене на второно видео трупер што го пушти има доволно пиксели можеш и руската тробојка на ракав да ја видиш :icon_lol:
али пак јас сум свесен дека годинава ви дојде страшно многу работи за соочување и веќе влегувате во длабок denial :icon_lol: како врви времево само бетер ќе биде :icon_lol:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.423
Поени од реакции
29.950
Туку кај е сликано видеово, која геолокација?
Со тие затворениците на Вагнер или затворениците на Зеленски, ништо не e невозможно какви затворски забегувања може да прават. Ама ако морам да нагаѓам, поверојатно е некој украински psy-op. Кога можат Зеки од Полска да го ставаат на плоштад во Киев (додуше со утната насока на светлото), можат и геј филмови да убацат во рушевини.

Што менува на крају краева, освен сеирот на usual suspects. Мислам САД имаат гејтранс министер за здравство кој видел поише колбас од сите овде заедно девојки што имаат насмеано, ние на Едо ќе го убедуваме кој се и што прават тие на пикселизираното видео. :)

Поздрав од Рејчел (и не му го покажувајте видеото, пошто сместа ќе оттрча на фронт):

 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Со тие затворениците на Вагнер или затворениците на Зеленски, ништо не e невозможно какви затворски забегувања може да прават. Ама ако морам да нагаѓам, поверојатно е некој украински psy-op. Кога можат Зеки од Полска да го ставаат на плоштад во Киев (додуше со утната насока на светлото), можат и геј филмови да убацат во рушевини.

Што менува на крају краева, освен сеирот на usual suspects.
така е бразерс снимаат педерски порна облечени како руски војници само за да го извалкаат името на Великата Красна Армија
онај еднион џони синс е :icon_lol: чак и граната им фрлија ги отепаа за да биде пореалистична маскировката :icon_lol:
кое правење на будали човече за дно не знаете со сенсејот твој :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Ete be @Едмонд Дантес ne bile Rusite tolku losi i nazadni kako so gi mislese. I tie da ti gi sledele zapadnite modni trendovi na koi vie ( posebno @Shakespear )tolku gi velicate i ljubite.
Bi rekol edno gajle pomalce :sneaky: .
абе како така директоре какви се овие нато вредности на среде руска армија? Ами ако разберат браќата иранци после од каде дроној?
Автоматски споено мислење:


Новогодишна прослава Зеленски пее, Соловјев игра, цела русија аплаудира
ах времиња ...
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.423
Поени од реакции
29.950
така е бразерс снимаат педерски порна облечени како руски војници само за да го извалкаат името на Великата Красна Армија
онај еднион џони синс е
Од кај да знам бе Едо, не отварам геј секција на порнхаб. :unsure:


...влегувате во длабок denial :icon_lol:
Сумњив си ти, море хеј!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.160
ене на второно видео трупер што го пушти има доволно пиксели можеш и руската тробојка на ракав да ја видиш :icon_lol:
али пак јас сум свесен дека годинава ви дојде страшно многу работи за соочување и веќе влегувате во длабок denial :icon_lol: како врви времево само бетер ќе биде :icon_lol:
Остај го ти Трупер, јас нит го знам нит го познавм нит му верувам. Јас тебе ти верувам. Утре ќе ме праша некој ќе мора да му објаснам, да му образложам...
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Ајде ајде знам дека ви плачи душичката
Автоматски споено мислење:


до кој степен го преварија западното разузнавање да се чуди човек
одлична позиција, те сметаат далеку посилен од што си можеш да уценуваш и да си притискаш
и ти што правиш, влегуваш во глупава авантура која за 8 месеци те прави виц на векот губеќи ги сите позиции што си ги градел децении
 

Kajgana Shop

На врв Bottom