Препорака за психолог

Член од
6 април 2015
Мислења
15
Поени од реакции
1
Здраво -

Ми треба психолог кој би ми помогнал да излезам (повторно) од мојата комфорт зона...ако знаете некој добар психолог ве молам да ми препорачате.

Ви благодарам
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Океј, не функционираат работите баш така. Треба некој ептен да има слични проблеми/искуство како тебе и да има посетено некој психолог па да ти препорача толку конкретно.
Можеби ми било подобро да бараш општо психолог и кога ќе се јавиш да закажеш сесија да прашаш дали тој психолог конкретно би можел да ти помогне со твоите проблеми (ако му кажеш во кратки црти, во реченица - две, ќе знае да ти каже)

Гледам дека имаш напишано повторно. Ако си посетувал психолог и ти помогнал, можеби подобро е повторно да го посетиш затоа што веќе некогаш ти помогнал и е запознаен со твоите проблеми, па со оваа повторна посета ќе може да видите како си напредувал и сл.
 
Член од
6 април 2015
Мислења
15
Поени од реакции
1
Под повторно сакав да кажам дека веќе еднаш бев надвор од жојата комфорна зона подолг период, ама некои работи се сменија во последните 2-3 години и ме принудија да бидам на едно место подолго отколку што очекував...и сега ги осеќам последиците од тоа...
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
За да излезеш од комфорт зона не ти треба психолог. Ти треба само воља а психологот, психијатарот нема да ти продаде воља. Ниту пак ке ти поттикне воља. Едноставно ке ти труби како треб како нетреба и тоа ке кошта и тоа доста. Се е во тебе и од тебе сам поттикни си ја вољата и идеите за активности со кој ке ја победиш и замениш комфорт зоната.
 

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
Дали пиеш, дуваш или конзумираш некаква дрога за да избегаш од реалноста, себе и своето секојдневие?
 

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
Брат, се е лаж, само пуста лаж.

Само треба да си увртиш у главата 3 работи:
1. Сите се гомна.
2. И ти си гомно.
3. Митохондријата ја произведува енергијата на клетката.

И со тек на време ќе бидеш океј.
 
Член од
6 април 2015
Мислења
15
Поени од реакции
1
Дали пиеш, дуваш или конзумираш некаква дрога за да избегаш од реалноста, себе и своето секојдневие?
Nishto od toa....pominav (i pominuvam) niz period na depresija...negativni ljuge...okolu mene, i se kako da mi dojde vrz grb, neshto shto go nemav pred odredeno vreme koga slobodno patuvav niz svetot...bez da razmisluvam za raboti koi sega mi proagjaat niz glava...
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
Брат, се е лаж, само пуста лаж.

Само треба да си увртиш у главата 3 работи:
1. Сите се гомна.
2. И ти си гомно.
3. Митохондријата ја произведува енергијата на клетката.

И со тек на време ќе бидеш океј.
те молам повеќе инфо под бр.3
 
Член од
21 јули 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ве молам препорака за добар психолог во Скопје
 

Kajgana Shop

На врв Bottom