Препорака за добар соковник и блендер

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Да се пофалам го зедов црвениот нутри булет :D и супер е.
Ме интересира само дали можеш под чешма да го миеш капакот каде што е сечилото?
Можеш.
Само во машина за садови да не го ставаш, ни ножот, а ни чашата.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
А зошто да ги ставаш во машина кога само со вода да ги пројдеш се чисти.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Дечки, на крај Нутрибулет добар е, вреди да се купи или не?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Да, вреди. Мислам кај има блендер што за 15 секунди ќе ти сомеле све (овошје и семки) ќе ти направи од тоа сок/смути и имаш само два дела за миење кои може да ги измиеш само со ставање под чешма?
 
Последно уредено:

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Да, вреди. Мислам кај има соковник што за 15 секунди ќе ти сомеле све (овошје и семки) ќе ти направи од тоа сок/смути и имаш само два дела за миење кои може да ги измиеш само со ставање под чешма?
Булетот не прави сок. Соковник прави сок. Овде се добива смути, затоа што го користи целото овошје/зеленчук. Сосема различни работи се тоа.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Не се сосема различни сокот е само течноста а смутито ги содржи и тврдите состојки:) Ама да, овде се работи за смути.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Од Топ Шоп нутрибулетите добри се? Да не се шкарт нешто?
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Што е разликата помеѓу Нутри Булет и побуџет блендери по салоните за бела техника? Зборам за тие од 2-3000 денари. Поважно ми е да биде издржлив и долго да служи, отколку да ситни место за 30 за 20 секунди и слични работи.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Што е разликата помеѓу Нутри Булет и побуџет блендери по салоните за бела техника? Зборам за тие од 2-3000 денари. Поважно ми е да биде издржлив и долго да служи, отколку да ситни место за 30 за 20 секунди и слични работи.
Друга технологија, бар така ми кажа вработен во Сет или Нептун, не знам кај беше што прашав. Исто и јас се двоумев и дури гледав видеа по јутјуб за споредби. Потечно и поситно го сецка некако. Има еден што му парираше ама во Македонија го нема, Америка и В. Британија гледав го имаше на нет.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
Нутри булетот успева ситно да ги сомеле и тврдите (јаткастите) плодови. При пиење нема да ги чуствуваш како ситни зрнца, туку ќе бидат дел од кашата. Останатото е исто со било кој друг блендер.
Ако тоа не ти пречи или воопшто не мелеш ореви, бадеми и слични, земи си некој филипсов блендер а со разликата во цената можеш да купуваш овошје цела сезона.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Дали и кај некој друг со нутрибулетов му излегуваат мали тврди парчиња ако на пример стави круша цела (сечена, меѓутоа неисчистена насредина од семките)? Тие парчињата мали што ги наоѓам се од тоа тврдото на средината околу семките, се познава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom