Пред компјутер vs. излегување во град

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
^шо не ја прашаш публиката:pos::pos::smir:

иначе ја поише преферирам искачање,тапа е по цел ден пред компјутер да седиш,вака и добар провод ќе имаш негде и се:)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ако подолго време излегувам константно, не можам дома да се приберам ниту да се навикнам на помислата навечер да останам дома... Ептен мора да сум омалаксана или уморна, или да имам работа. Во преостанатите случаи, навечер излегувам. Дење киснам пред сметачот.:pipi:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
И покрај тоа што сум зависник од машинава пред мене што се наоѓа,
повеќе преферирам излегувања :pipi:
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Па ми се случувало можеби и 10 саати на ден да седам пред компјутер,ама воопшто не сум зависник.
Можам некој период по цели денови да седам на интернет,а после цел месец по 5 мин дневно да се уклучувам колку да си проверам нешто.
Што е подобро зависи од ситуацијата.
Некогаш стварно добро може да се искористи компјутерот за учење на нови и интересни работи.
Или пак,има периоди кога преку глава ми е од се,сакам да сум сама и тогаш подобро е да седам на комјутер,секако не сум добро друштво.
Ама во никој случај не треба да се претерува ни со едното ни со другото.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Леj, си седам jас на компjутер си уживам, нешо мсн ваму таму музика, и само ми стига порака на мобилниов „аj да излеземе“. Абе во тоj момент не ми се излегуваше никаде ама видов не видов излегов :S Сепак, го поддржувам седењето на компjутер :)
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Излегување во град....не дозволувам интернето да ми го расипе приватнио живот
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
217
Поени од реакции
8
Се знае излегување во чаршија а за на ком има време.Не можам да си дозволам целото време да го поминам пред ком според мене тоа е залудно губење време и потиснување на досадата, а од седење пред ком нема спомени......затоа одете шетајте ,журкајте се , прајте глупости додека сте млади за да има на внуците шо да им раскажувате.....btw еднаш се живее затоа искористето го животот порационално а не пред ком
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Normalno deka ke izlezam, kompijuterot e pred mene all day, a izleguvanjeto od kaj 20 spremanje pa do kaj 2-3 i pak vreme pred pc.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Кога се сака, за се' може да се најде време, ако ми се излегува излегувам, ако не ќе си останам на компјутер. Не го жртвувам едното за другото, едноставно го правам она што чувствувам дека ми одговара во моментот.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Ништо не може да го замени излегувањето во град.::]:
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Дефинитивно излегување во град, иако додека сум дома повеќето време го трошам на компјутер, сепак, во град со другари е подобро.
 

Kardasevski

Осло
Член од
4 септември 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Компјутерииииииииииии
Наравно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Пред компјутер додека да јадеш и после шибаааааааај
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Повејќе сум пред компјутерот нормално...преку глава ми е од излегување и правење се едно исти работи...али не сум пред компјутер само кога сум надвор од градот...тоа ми е излегувањето..ќе си се прошетам некаде во друг град на неколку дена на гости кај некој другар/ка ... и ќе си дојдам.. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom