Пред компјутер vs. излегување во град

Член од
2 февруари 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
Pa vaka jas sum zavisnik i od dvete raboti no mislam deka ne bi trebalo tolku mnogu dedam prek kompjuter,tuku za toa vreme bi mozela da pro4itam nekoja dobra kniga ili pak da izlezam vo grad so drugarite.
Me interesira vaseto mislenje?:toe::vozbud:
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
znaci od koga ke stanam od spienje do vecer sum pred kompjuter (ako sum doma) a vecer sum u grad do niedno vreme i posle moze pak da sednam malce :wink:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
некогаш ако сум уморна ни излегвење ни ништо не гледам, гледам само да си се одморам, а одморот ми е пред компјутер оф корс. Некогаш и да не сум уморна појќе сакам да седам пред компјутер отколку да излезам, а некоаш пак обратно, зависит од расположение :devojce:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Па излегвењето ми е ептем мнотоно .... истото место секој викенд истите фаци секој викенд у пм струга е мало градче.и еден викенд ми е со компјутер а другиот со другари
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Epa pogolemiot del od vremeto go pominuvam pre PC,ama nema poenta da ostanam i navecer zasto obicno kisnam samo na MSN,a togas site se izlezeni...
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Да,зависи од расположение,но преферирам да си излезам со друштво,иако има моменти кога не ми е по ќеиф да гледам никој пред очи,освен компјутерот,па така да го поштедам општеството од моето песимистичко расположение,ќе си седам дома:)
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Зависи, пред се од понудите ... Што има на нет, што има во понудата за искачање ...

Бидејки скоро целото мое скапоцено време го поминувам на нет така да во повеќето случаи бирам излегување.

Кога како не можам да изберам кое ... :smir:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Зависи ако за излегување се планира седење у зима надвор на отворено па би преферирал на компјутер, а доколку би имало некој добар резон за негде нормално дека би излегол
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Се дешава некад да не ми се искача онака да сум тапа најголема и поише тогаш сакам да седам дома, да викнам некој на кафе или со пс-то да се дружам...
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Кога сум слободна денско време седам на компјутер, вечер излегувам
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ма компјутер бре..без размишлење
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
kako ke se zatopluva taka se poveke ke begam od kompjuterof a i izleguvanje vs kompjuter.. :) se zavisi od raspolozenie... dodeka ne ti stane dosadno od ednoto pa da probash od drugoto i obratno
 
Член од
18 февруари 2007
Мислења
69
Поени од реакции
2
Тешко е да се одлучиш ама јас би излегол за кога ке се вратам да има повеке нови неста на интернетов, коментари на форуми, нови луѓе и.т.н, па ќе ми е поинтересно кога се ќе ми дојде наеднаш. :D
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Излегување секако.Преферирам дружење во живо.Ем не си го оштетувам видот.:)
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
definitivno izleguvanje... dokolku ima kaj da se otide...
ako e vremeto bedno (vrnezlivo) kompjuter :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom