Прашање во врска со математика или странски јазик за матурата.

Статус
Затворена за нови мислења.

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Дали ако одам на ФЕИТ како интерни можам да ги земам информатика и физика???
Само некако тешко ми изгледат физика за спремање ама јбг, ќе ми требит за прва година после истото.
 
Д

Демијан

Гостин
Дали ако одам на ФЕИТ како интерни можам да ги земам информатика и физика???
Само некако тешко ми изгледат физика за спремање ама јбг, ќе ми требит за прва година после истото.
Да можеш со овие да идеш на ФЕИТ,и да спремиш физика не е тешко на тестот ќе имаш прашања у стилот-"Кажи го прв Њутнов закон,Раавенка за забрзување" и слични глупости.А информатика ќе имаш вежби на word,exel,power point и сл програми.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Да можеш со овие да идеш на ФЕИТ,и да спремиш физика не е тешко на тестот ќе имаш прашања у стилот-"Кажи го прв Њутнов закон,Раавенка за забрзување" и слични глупости.А информатика ќе имаш вежби на word,exel,power point и сл програми.
Фала за одговорот ама веќе се снајдов. Се јавив на факултет и ми објаснаа с убо. Не сум многу сигурен за физика, мислам дека тешко ќе поминам, барем така беше лани. Ама убо е шо ќе го повторам материјалов.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Ја ќе одам на Менаџмент на информациски системи, да земам математика и информатика ок ќе е?
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Лани како се полагаше матурата? Можеш да избераш кој ден сакаш (од пример, некоја недела) или беше стриктно тој ден, и нема промена на денот? Да се надоврзам на прашањето ако не бива да се промени денот, може ли со лекарско од болницата и преку иницијатива на родителите некако да се дејствува да се промени денот на полагање на одреден предмет?

Оти Above and Beyond се во Колосеум на 12 Јуни, не сакам да ми стават матура да полагам на 12ти или 13ти. 12ти ќе сум целосно полн со еуфорија и нема да мислам на матурата, а 13ти незнам дали ќе сум доволно свесен за тоа што се случува околу мене :pos: .
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Нема бирање. Пред неколку дена класната ми рече дека екстерните се на 11 (сигурно) и на 14 (мислам) јуни, а интерните незнам точно кога беа.
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
Лани како се полагаше матурата? Можеш да избераш кој ден сакаш (од пример, некоја недела) или беше стриктно тој ден, и нема промена на денот? Да се надоврзам на прашањето ако не бива да се промени денот, може ли со лекарско од болницата и преку иницијатива на родителите некако да се дејствува да се промени денот на полагање на одреден предмет?

Оти Above and Beyond се во Колосеум на 12 Јуни, не сакам да ми стават матура да полагам на 12ти или 13ти. 12ти ќе сум целосно полн со еуфорија и нема да мислам на матурата, а 13ти незнам дали ќе сум доволно свесен за тоа што се случува околу мене :pos: .
pa ima i vtor ispiten rok ama togas malku potesko da najdes prazni mesta po fakultetive :toe:
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Оваа година немат. Само лани имаше 2 рока.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
35
Поени од реакции
4
Сакам да одам на филозофскиот факултет-мировни и одбрамбени студии..Има ли некој кој ке може да ми каже нешто повеќе за овој факултет...свесна сум дека секој факултет е тежок,ама сакам да знам нешто повеќе за овој...ке ве замолам за информација:pipi:
 

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Абе ова темата е за кој кај ќе оди или за прашања во врска со матурата ? :helou::helou:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
За да ја положиш матурата по македонски јазик потребни се 40 поени, тка кажа министерот на А1:smir:
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Има ли некој што полага математика-напредно ниво?Поззз
 
Член од
21 јули 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
Лани како се полагаше матурата? Можеш да избераш кој ден сакаш (од пример, некоја недела) или беше стриктно тој ден, и нема промена на денот? Да се надоврзам на прашањето ако не бива да се промени денот, може ли со лекарско од болницата и преку иницијатива на родителите некако да се дејствува да се промени денот на полагање на одреден предмет?

Оти Above and Beyond се во Колосеум на 12 Јуни, не сакам да ми стават матура да полагам на 12ти или 13ти. 12ти ќе сум целосно полн со еуфорија и нема да мислам на матурата, а 13ти незнам дали ќе сум доволно свесен за тоа што се случува околу мене :pos: .
убав помин утревечер!:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom