Прашања во врска со математика за матурата

  • Креатор на темата cige
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

realistic girl

realgirl
Член од
14 февруари 2009
Мислења
23
Поени од реакции
0
Nie otidovme vo skolo da se bunime deneska i nisto!!!! direktorot ni rece samo mozeme peticija ili pismo da napiseme site zaedno nisto drugo!!! Oni ne bile zadolzeni za maturata, bidejki maturata ja sproveduvala drzavata a ne ucilisteto!!!!!! I taka ni ostanuva da odime mozebi i utre i da vidime so ke napravime!!! I mislime samo da piseme pismo do ministerstvoto ili do Bro i da se pozalime da ja namalat skalata!!!
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
На еден ученик во соседната училница му пишале забелешка за поткажување:tapp:
И во мојата училница еден ученик го фатија како поткажува дури беше станат од столот и тој што шеташе низ ходникот рече дека ќе имало забелешка,ама ништо не запиша.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
hh

E ovie poslednive 3-4 komentari me zbunija ...
6min i go izbrkale
potkazal mu pisale zabeleska...
:toe:
kako e toa mozno ?

Kaj nas tie sto bea bas nastojuvaa da ni pomognat kolku sto mozat, ali so pousul normalno-(sea imalo negde i tersene luge ali vo globala bese super)...ali da zakasnis 6min vo wc i da izbrka(skraedaj da te protetra do sabajle....))
Edini incident bese sho edno devoj4e zakasni 30min i ne go primija..

Bash na izlaganje snimav klip vo edna u4ilnica kako site prepisuvaat stanati na edna klupa...samo ako go stavam da ne ne nateraat pak da polagame :pos2:bolje ne ...

A slusnav vo nekoj grad bile testojte po mat. probieni..samo neznam kolku e to4no...
a za angislki su siguren zosto edna drugarka den pred polaganjeto mi ja kaza temata po ang ( iako ne polagav ang)
strasto...Pa ti pak tupi se resaaj zada4i :tapp:

Znaci ako ne izmenat nisho vgodina zivo dete ke nema da polaga mat xD
 
Член од
21 јули 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
E ovie poslednive 3-4 komentari me zbunija ...
6min i go izbrkale
potkazal mu pisale zabeleska...
:toe:
kako e toa mozno ?

Kaj nas tie sto bea bas nastojuvaa da ni pomognat kolku sto mozat, ali so pousul normalno-(sea imalo negde i tersene luge ali vo globala bese super)...ali da zakasnis 6min vo wc i da izbrka(skraedaj da te protetra do sabajle....))
Edini incident bese sho edno devoj4e zakasni 30min i ne go primija..

Bash na izlaganje snimav klip vo edna u4ilnica kako site prepisuvaat stanati na edna klupa...samo ako go stavam da ne ne nateraat pak da polagame :pos2:bolje ne ...

A slusnav vo nekoj grad bile testojte po mat. probieni..samo neznam kolku e to4no...
a za angislki su siguren zosto edna drugarka den pred polaganjeto mi ja kaza temata po ang ( iako ne polagav ang)
strasto...Pa ti pak tupi se resaaj zada4i :tapp:

Znaci ako ne izmenat nisho vgodina zivo dete ke nema da polaga mat xD
Кај нас едно дете уопште го немаше на список..хахаха и за грев мора да полага во август..но и онака не се запишува на факс нема гајле
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
у штип тесто беше срање...
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Што се губите, тестот математика беше многу лесен јас успеав да ги решив сите задачи. Такви проблеми решававме уште во основно за натрпревари. Зборувам за математика-основно ниво :smir:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
БРАВОООО
Да си земеше напредно ако ти беше толку лесен.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Знам дека е многу потежок и дека на ПМФ само бараат.
Ај шо напрајвме, напрајвме сега да чекаме резултати па ќе видиме.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Знам дека е многу потежок и дека на ПМФ само бараат.
Ај шо напрајвме, напрајвме сега да чекаме резултати па ќе видиме.

немај гајле лани сите што полагаа напредно имаа 5 или 4

ама се зависи од тој што ќе ти го прегледува тестот
инаку лани беше кажано дека повеќе ќе се цени напредното ама не беше така секаде исто се ценеше
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom