Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
24 јули 2018
Мислења
4
Поени од реакции
10
Zdravo na site... se raboti za Samsung S6 so problem so konektorceto za polnenje (mn sporo polni so bilo kakov polnac i toa pod odreden agol)... me interesiraat niz skopje mobilari i dali bi mi go napravile na lice mesto bez da go ostavam pa da doagam drug den... nekoj iskustva? fala ... pozdrav
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Zdravo na site... se raboti za Samsung S6 so problem so konektorceto za polnenje (mn sporo polni so bilo kakov polnac i toa pod odreden agol)... me interesiraat niz skopje mobilari i dali bi mi go napravile na lice mesto bez da go ostavam pa da doagam drug den... nekoj iskustva? fala ... pozdrav
Може, имаш цена на пп
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.815
Поени од реакции
10.735
Океј ли е цела вечер телефонот(li-po battery) да биде на полнач?
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.552
Поени од реакции
931
Океј ли е цела вечер телефонот(li-po battery) да биде на полнач?
Ако е Li-Ion тогаш е океј.
А ако е Li-Po, е тогаш тие видови на батерии се по сензибилни и треба да се пазиш да не настане некаков проблем, па затоа јас препорачувам да не пукниш преку ноќ, не дека неможеш туку за безбедност да не се деси нешто.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Одлучи андроид или ајВан?
Нов или половен
Андроид нов

Прво кажи ми твој предлог, после кажи ми кој мислиш дека е најдобар од овие што ќе ги набројам.

Xiaomy Redmi 5 Plus
HTC U11 Life
Xiaomy Mi A1
LG Q6
Samsung Galaxy J7 2017
 
Последно уредено:

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Андроид нов

Прво кажи ми твој предлог, после кажи ми кој мислиш дека е најдобар од овие што ќе ги набројам.

Xiaomy Redmi 5 Plus
HTC U11 Life
Xiaomy Mi A1
LG Q6
Samsung Galaxy J7 2017
Несакам ксајоми така да хтц можеби или ј7[DOUBLEPOST=1533141327][/DOUBLEPOST]
Андроид нов

Прво кажи ми твој предлог, после кажи ми кој мислиш дека е најдобар од овие што ќе ги набројам.

Xiaomy Redmi 5 Plus
HTC U11 Life
Xiaomy Mi A1
LG Q6
Samsung Galaxy J7 2017
Имам Ј7 2017 црн со 18 мес. Гаранција фул пак 160 евра
 
Последно уредено:
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Андроид нов

Прво кажи ми твој предлог, после кажи ми кој мислиш дека е најдобар од овие што ќе ги набројам.

Xiaomy Redmi 5 Plus
HTC U11 Life
Xiaomy Mi A1
LG Q6
Samsung Galaxy J7 2017
А5 2017
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
Iphone x, samsung 9, samsung 9+ ili huaweii кој од овие би бил најдобар overall ?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Iphone x, samsung 9, samsung 9+ ili huaweii кој од овие би бил најдобар overall ?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
Ајфон 8 Плус може и Х ,но и самсунг не се толку лоши, а Хуавеј не се споредува по обие класи што ги наброја


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.552
Поени од реакции
931
Iphone x, samsung 9, samsung 9+ ili huaweii кој од овие би бил најдобар overall ?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
Ако имаш пари за фрлање ондак Samsung Galaxy S9+.
Сега и Note 9 на 9 - ти август ќе биде објавен па ако си по 6+ инчни телефони со пенкало, огромна батерија, и малце поскапа цена (сепак не толку скапо како ајфонот) тогаш не се мисли и иди со Note 9.
Нешто поевтино би можело некој Xiaomi уред, само да не е со исечок на екранот.
Huawei уредите и последно време се тапа со дизајн каде што на сите јаки flagship телефони им ставија исечоци на екранот и го тргнаа џекот за слушалки. Ако па до толку сакаш Huawei чекај за Mate 20 Pro нормално ако нема исечок на екранот.
За iPhone X, не ни размислувај у опште.
Слободно отвори GSMArena и спореди ги S9+/Note 9 со секој од овие кинески телефони и тоа iCrap срање, и ќе видиш дека тука Samsung СЕ НАЈДОБРИ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom