Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Ако баш ајфон сакаш, тогаш за 300 евра и ситно нешто плус, најди 6с, многу подобра опција од 6 ката.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
300та евра имам, па сакам да пробам така некој добар Ајфон 6 или 6+, пошо никогаш не сум имал.[DOUBLEPOST=1510143145][/DOUBLEPOST]http://prntscr.com/h7qxug Го дава 15.000 овој..
Добар iPhone е 7/8, тие се сега скоро ѓубре, кочат и сецкаат како андроид од 100 евра.

Еве ти најдобар избор. Или овој уште подобро....
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Добар iPhone е 7/8, тие се сега скоро ѓубре, кочат и сецкаат како андроид од 100 евра.

Еве ти најдобар избор. Или овој уште подобро....
Фала ти за советот.[DOUBLEPOST=1510143895][/DOUBLEPOST]
Ако баш ајфон сакаш, тогаш за 300 евра и ситно нешто плус, најди 6с, многу подобра опција од 6 ката.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
https://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2665554 Вака нешто?[DOUBLEPOST=1510144220][/DOUBLEPOST]Можете да ми кажете на што се најчувствителни Ајфоните, т.е. кои се најчестите проблеми кај нив?
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Ми продаваат ганц нов galaxy s8 со потекло од Германија, цената е сумљива 500 еу, не ми кажуваат дали е краден или што е, но ете нов е го видов... не се разбирам ама ич, зар ако во Германија го пријават по сериски број, неможе да го блокираат, заклучат телефонот? Ако предпоставам дека е украден, или земен на договор од некој оператор... би имал проблем кога ќе му ставам во МК вип сим картица во случај да е краден ? Благодарам унапред.
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Ми продаваат ганц нов galaxy s8 со потекло од Германија, цената е сумљива 500 еу, не ми кажуваат дали е краден или што е, но ете нов е го видов... не се разбирам ама ич, зар ако во Германија го пријават по сериски број, неможе да го блокираат, заклучат телефонот? Ако предпоставам дека е украден, или земен на договор од некој оператор... би имал проблем кога ќе му ставам во МК вип сим картица во случај да е краден ? Благодарам унапред.
толку пари и вреди тел, и да е краден само да е декодоран неможе да те најдат.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
толку пари и вреди тел, и да е краден само да е декодоран неможе да те најдат.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Тука во Германција цената како што видов најефтино 650... па и више... инаку како да знам дали е декодиран.. дека не е заклучен на еден оператор ? тоа знам дека не е...може од било кој оператор сим да користам...
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Тука во Германција цената како што видов најефтино 650... па и више... инаку како да знам дали е декодиран.. дека не е заклучен на еден оператор ? тоа знам дека не е...може од било кој оператор сим да користам...
ставаш мкд картица, и ако работе купуваш.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
190
Поени од реакции
49
Колку чини стакло заедно со лцд дисплеј и тач сосе промена за Sony Xperia Z3?
 
Член од
18 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
215
Некој да користи самсунг ј7 2017 ?? Веќе 2 недели го имам а ми вика дека меморијата ми е полна ???
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Некој да користи самсунг ј7 2017 ?? Веќе 2 недели го имам а ми вика дека меморијата ми е полна ???
Јас го имам скоро 10 дена немам таков проблем. Од каде го купи? Не е лошо да го вратиш ако имаш гаранција се разбира.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Провери бекап да не има направено телефонот автоматски.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Здраво, ми падна мобилниот ( s7 edge ) и пукна екранот многу малку на ивицата кај што стои копчето за заклучување/отклучување.. Работеше најнормално и тач и се друго одредено време, и еве сеа гледам на сликата се појави линија кај што е пукнатината и почна многу да трепери... Тачот и понатака си работи најнормално ама екранот трепка многу... Ме интересира дали може да се среди екранот да не трепка, без да мењам екран? Затоа што пукнатината е многу мала и воопшто не ми смета, а слушнав дека можело да се направи екранот да не трепка, дека е изместено нешто внатре, но ме интересира мислење од вас, или од некој што имал сличен проблем како мојот, каде да го однесам да го средат..
Фала многу
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво, ми падна мобилниот ( s7 edge ) и пукна екранот многу малку на ивицата кај што стои копчето за заклучување/отклучување.. Работеше најнормално и тач и се друго одредено време, и еве сеа гледам на сликата се појави линија кај што е пукнатината и почна многу да трепери... Тачот и понатака си работи најнормално ама екранот трепка многу... Ме интересира дали може да се среди екранот да не трепка, без да мењам екран? Затоа што пукнатината е многу мала и воопшто не ми смета, а слушнав дека можело да се направи екранот да не трепка, дека е изместено нешто внатре, но ме интересира мислење од вас, или од некој што имал сличен проблем како мојот, каде да го однесам да го средат..
Фала многу
Не бре какво изместено
Скршен е внатрешно екранот затоа прави така
Нов екран е прескап и јас имам таков со црна флека и некогаш знае да затрепери и да појави нешто розево флекиче
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Не бре какво изместено
Скршен е внатрешно екранот затоа прави така
Нов екран е прескап и јас имам таков со црна флека и некогаш знае да затрепери и да појави нешто розево флекиче
Е мојов цело време трепери и неможе на раат да се работи со телефонот...Значи ништо, неможе да се поправи да не трепка без да се мења екранот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom