Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
телефонот сам испрака порак на бројот 129005 со текст "STATUS::)t=5;pv=01" оператор: тмобиле телефон: HTC ONE mini прочитав на некој форум дека ова е некој сервис на тмобил. прашањето е дали има решение за ова?
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
телефонот сам испрака порак на бројот 129005 со текст "STATUS::)t=5;pv=01" оператор: тмобиле телефон: HTC ONE mini прочитав на некој форум дека ова е некој сервис на тмобил. прашањето е дали има решение за ова?
Ако не се лажам тоа беше нешто околу мејли говорна пошта, декативирај ја услугата на 122 или од твојот т-мобиле :)
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
телефонот сам испрака порак на бројот 129005 со текст "STATUS::)t=5;pv=01" оператор: тмобиле телефон: HTC ONE mini прочитав на некој форум дека ова е некој сервис на тмобил. прашањето е дали има решение за ова?
Прати порака STOP на истиот број. Ако и после тоа праќа, ќе одиш во Т-мобиле и ќе ти ја деактивираат говорната пошта
 
H

HoT IcE

Гостин
Како да ги прекинам пораките што ми стигаат после секое зборење на телефон, ме нервираат..
 
Член од
5 август 2010
Мислења
222
Поени од реакции
50
Имам проблем со таблет, нов е, слот за сд картичка си има, ја чита картичката и ми дозволува да ги префрлам апликациите, но кога ќе пробам да ги отворам апликациите или доколку го рестартирам таблетот не ги препознава т.е дава како да се избришани. Не го прави само со одредена апликација туку со сите... што може да е проблемот? Форматирана е картичката, ја форматирав и на таблетот повторно мислев да не прави проблем нешто што имало претходно но повторно е исто...
 
Член од
1 август 2015
Мислења
20
Поени од реакции
3
Dali moze policijata da pronajde telefon bez sim karta i so isklucena lokacija ?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.087
Поени од реакции
8.136
Note 3 9005 ne e rutiran, ne sekogas koga ke go stavam na punjac mi se uklucuva plav ekran i ne e vo funkcija sve dodeka go resetiram toa mi se desava od koga e staven Lollipop care?
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Не би сакал да рекламирам, па само ќе опитам :)
На реклама5 најдов Samsung S5 (половен) за 250 евра , го продаваат мобеликс.
Совет? Дека е половен, а и не се малку пари 250 евриќи, ма да додуша Ледиком 280 го продаваат половен али нема везе :)
Мислам на совет, дали би можеле да ми пикнат кинески за тие пари "половен" или проверени "играчи" се Мобеликс?[DOUBLEPOST=1438436435][/DOUBLEPOST]
Dali moze policijata da pronajde telefon bez sim karta i so isklucena lokacija ?
Не ги наоѓаат. Т.е не се замараат да ги најдат. Ако имаш дебели врски во полиција може и ќе се позамараат да ти го најдат телефонот :/
 
Последно уредено:

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Не сакал да рекламира, и пак го изрекламира :D

Иначе не е кинески оргинали се, и се познаваат оргиналите со кинеските од километар

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Note 3 9005 ne e rutiran, ne sekogas koga ke go stavam na punjac mi se uklucuva plav ekran i ne e vo funkcija sve dodeka go resetiram toa mi se desava od koga e staven Lollipop care?
Префлешувај го со odin па види дали ке има пак проблем

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Не би сакал да рекламирам, па само ќе опитам :)
На реклама5 најдов Samsung S5 (половен) за 250 евра , го продаваат мобеликс.
Совет? Дека е половен, а и не се малку пари 250 евриќи, ма да додуша Ледиком 280 го продаваат половен али нема везе :)
Мислам на совет, дали би можеле да ми пикнат кинески за тие пари "половен" или проверени "играчи" се Мобеликс?[DOUBLEPOST=1438436435][/DOUBLEPOST]

Не ги наоѓаат. Т.е не се замараат да ги најдат. Ако имаш дебели врски во полиција може и ќе се позамараат да ти го најдат телефонот :/
Сигурно е исправен и сигурно не е кинески таман работа ... секако даваат гаранција и на половните телефони без гајле[DOUBLEPOST=1438459898][/DOUBLEPOST]
Note 3 9005 ne e rutiran, ne sekogas koga ke go stavam na punjac mi se uklucuva plav ekran i ne e vo funkcija sve dodeka go resetiram toa mi se desava od koga e staven Lollipop care?
Ако си направил апдејт ОТА, тогаш влези во рекавери и направи фактори ресет и после одма вајп кеш ... со волуме даун + хоум + пауер мислам беше да влезеш
ќе ти се избрише се, така да направи си бекап на тоа што ти е потребно
 
Член од
1 август 2015
Мислења
20
Поени од реакции
3
Не би сакал да рекламирам, па само ќе опитам :)
На реклама5 најдов Samsung S5 (половен) за 250 евра , го продаваат мобеликс.
Совет? Дека е половен, а и не се малку пари 250 евриќи, ма да додуша Ледиком 280 го продаваат половен али нема везе :)
Мислам на совет, дали би можеле да ми пикнат кинески за тие пари "половен" или проверени "играчи" се Мобеликс?[DOUBLEPOST=1438436435][/DOUBLEPOST]

Не ги наоѓаат. Т.е не се замараат да ги најдат. Ако имаш дебели врски во полиција може и ќе се позамараат да ти го најдат телефонот :/
Nekoi mi vikaa moze da se najde preku imei zatoa sakav da prasham.. za vo Gostivar se raboti
 

Kajgana Shop

На врв Bottom