Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Ај едно прашање до Некро и Торте а и другите слободно нека одговорат ако знаат!

Значи требаше да купам телефон Nokia N73 од Nightwalker...ама му излезе оваа заебанција на телефонот:

Цитирам-"Кога го отварам тоа позади капачето што е за камера, телефонот се рестартира, а после ко ќе пробам пак вели Critical error, restart your phone software"

Е ова чудо како би можело најбезболно да се реши а притоа да не се повтори пак?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ај едно прашање до Некро и Торте а и другите слободно нека одговорат ако знаат!

Значи требаше да купам телефон Nokia N73 од Nightwalker...ама му излезе оваа заебанција на телефонот:

Цитирам-"Кога го отварам тоа позади капачето што е за камера, телефонот се рестартира, а после ко ќе пробам пак вели Critical error, restart your phone software"

Е ова чудо како би можело најбезболно да се реши а притоа да не се повтори пак?
Пробај вака ... па пиши што бидна или па после ако несака пробај со апдејт на софтвер преку апдејтер на нокиа.ком

За форматирање на симбианец ... хард формат брише се што сте ставале во телефонската меморија (слики, песни ...) следете го ова

На исклучен телефон држете ги притиснати овие три копчиња: YES (за кревање на повик) + 3 (тројката) + * (ѕвезда) и така притиснати држете ги и вклучете го телефонот од копчето за вклучување ... ако не ви помогне повторете ја пак постапката

обично кај поновиве нокии после формат бара да се кликне регион саат ...
 

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.224
Поени од реакции
1.966
Да ве прашам кој е подобар телефон да го купам Нокиа 5130 или Сони Ериксон Г502и???
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Да ве прашам кој е подобар телефон да го купам Нокиа 5130 или Сони Ериксон Г502и???
Двата се добри, Нокиа си е нокиа али оваа не е 3G, сониериксонот е 3G. Нокиата ти е music edition и подрзува мемориска картичка до 16 гига и таа картица ти е бајаги поефтина од таа која ја користи сони ериксонот кој подржува картичка до 8 гига. Камерите се горе долу исти перформанси но пак ке кажам на нокиата повеќе и верувам. Значи аку ти е за телефонче кое ке ти служи за јавување и слушање музиче земи си нокиа, а ако сакаш да ги користиш и благодетите на 3g технологијата земи си сони ериксон.
 

ViM

Член од
25 мај 2006
Мислења
39
Поени од реакции
2
Се работи за Sony Ericsson W580i. Проблемот е во тоа што камерата слика и снима во зелено.Наместени се и проверени сите сетинзи на камерата, рестартиран е, update-уван е софтверот на телефонот, извадена е мемориската картичка, ресетирани се сите сетинзи...има ли некој појма што може да му биде?:toe:
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Да ве прашам кој е подобар телефон да го купам Нокиа 5130 или Сони Ериксон Г502и???
g502 podobar tie i se znae deka se se podobri pa ne pisuvam povece Сони Ериксон Г502
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
g502 podobar tie i se znae deka se se podobri pa ne pisuvam povece Сони Ериксон Г502
Абее не е само сони ериксон проиводител на мобилни :pos2: не се најдобри ... :baeh:

батка погоре нокиата 5130 е подобра и во квалитет а посебно во дизајн
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Некој сајт да ми препорачате за да симнам филмови за iPhone. А и по можност програмче некое за да ги конвертирам од Xvid/DVD во формат за телефонот.
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Абее не е само сони ериксон проиводител на мобилни :pos2: не се најдобри ... :baeh:

батка погоре нокиата 5130 е подобра и во квалитет а посебно во дизајн
heheheheheh znaem torte deka ne e edinstven ama od ovie dva po izrabotka g502 e boli
 

nerdZrule

didior
Член од
25 јуни 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
здраво, имам нокиа н96 и веќе некое време имам еден проблем. всушност проблемот е во тоа што ми се заеба адобе ридерот. имав еден епуб фајл кој пробав да го отварам незнаев дали адобето ке го отвори или не. кога пробав да го отворам го отвараше со вин зип. и добро се откажав и кога пробав да отворам друг пдф фајл почна да ми кажува unable to open file. а кога ке пробам да го пустам директно адобето само на левото и десното копче пишува options и exit соодветно на момент и ништо повеке не се случува.пробав неколку стандардни методи како исклучување и фактори сетингс ама исто е.би ве замолил ако може некој да ми помогне да ми предложи како би го решил овој проблем.
фала
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Пробај вака ... па пиши што бидна или па после ако несака пробај со апдејт на софтвер преку апдејтер на нокиа.ком

За форматирање на симбианец ... хард формат брише се што сте ставале во телефонската меморија (слики, песни ...) следете го ова

На исклучен телефон држете ги притиснати овие три копчиња: YES (за кревање на повик) + 3 (тројката) + * (ѕвезда) и така притиснати држете ги и вклучете го телефонот од копчето за вклучување ... ако не ви помогне повторете ја пак постапката

обично кај поновиве нокии после формат бара да се кликне регион саат ...
здраво, имам нокиа н96 и веќе некое време имам еден проблем. всушност проблемот е во тоа што ми се заеба адобе ридерот. имав еден епуб фајл кој пробав да го отварам незнаев дали адобето ке го отвори или не. кога пробав да го отворам го отвараше со вин зип. и добро се откажав и кога пробав да отворам друг пдф фајл почна да ми кажува unable to open file. а кога ке пробам да го пустам директно адобето само на левото и десното копче пишува options и exit соодветно на момент и ништо повеке не се случува.пробав неколку стандардни методи како исклучување и фактори сетингс ама исто е.би ве замолил ако може некој да ми помогне да ми предложи како би го решил овој проблем.
фала
Еве се цитирав
 

nerdZrule

didior
Член од
25 јуни 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
ај ќе го пробам тоа вечерва или утре имам да префрлам прво сликите на пц... а тоа со трите копчиња е всушност хард формат така?

едит:ќе заборавев, фала за помошта
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
ај ќе го пробам тоа вечерва или утре имам да префрлам прво сликите на пц... а тоа со трите копчиња е всушност хард формат така?

едит:ќе заборавев, фала за помошта
Хард да брише се од телефонската меморија
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
За СЕ Г900 апликации нешо софтвер? 2гига има мемориска шо се можам да му стаам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom