Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
тоше, НЕЕЕЕЕ! после неколку лоши искуства, ни на крај памет!

порано работев, од 10 батерии 7-8 перфектно работеа...
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
Ај некој туториал како да ставам walkman на SE P1
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
може ли вака , да ве прашам?
иам пост пејд број, али у ноември ми истекува....е сега, дали од ноември може да се префрлам на ПРИ ПЕЈД, али да ми остане истиов број?????????
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
може ли вака , да ве прашам?
иам пост пејд број, али у ноември ми истекува....е сега, дали од ноември може да се префрлам на ПРИ ПЕЈД, али да ми остане истиов број?????????
НЕМОЖЕ :smir:
 

+_Inception_+

Quantum
Член од
30 јануари 2005
Мислења
230
Поени од реакции
2
Hej jas sum momentalno vo USA, i imam 2 americki telefona: Motorola q700 i LG CU720, ama ne mozam da gi otvoram tuka so makedonska karticka od Cosmofon, bara nekoj kod.
E sea prasanjevo e, dali znae nekoj od vas kade mozam da najdam kod?
Ili eventualno ako ne mozam da najadm kod, dali koga ke se vratam vo MKD, ke mozam da gi dekodiram?
Please ako znae nekoj neka mi pomogne :)
Poz
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
за декодирање преку имеи, сеуште не е влезен во супорт овој телефон а можеби и нема ни да влезе од ку серија само овие телефони се компатибилни со декодирање преку имеи:


за елџито исто така неможам однапред да ти кажам додека не го донесам, тука гледам дека може да се декодираат преку кабел и двата модела ако имаат опција за 900мегахерци, пошто во америка се користи 1800мегахрци ;) а тоа е малце сложено и кај повеќето телефоно неможе ни да се смени фреквенцијата доколку нема некој европски модел кој има компатибилни филтри...

во секој случај, ако телефоните имаат 900мегахерци, можат да се декодираат, денеска има 3-4 различни методи на анлок, преку купување оператор кодови, преку декодирање на имеи, преку кабел и преку уни-симови, тоа се додатоци што се лепат на сим картичкат и телефонот ја регистрира картичката како своја т.е. на тој оператор што е заклучена, ја рипа заштитата и си функционира беспрекорно...
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Sony Ericsson w580i

Да не знае некој кај може да се купи оригинална маска и копчиња за Sony Ericsson w580i и колку пари се? Благодарам однапред.
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
Na N73 instalirav FSCaller aplicacija, no bara registracija. Koga ke otvoris za registracija go pisuva IMEI, a prazno za Email i Code. Dali mozi malku pomos, ako nekoj go ima kodot, ili da mi predlozi nekoja druga FS aplicacija koja ne e trial version.
FALA.:smir:
 
Член од
27 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
1
Здраво на сите,ова е мојот прв одговор на Кајгана и убаво шо најдов страна за мобилни. Имам Моторола К1 ама ја немам програмата шо е потребна за да се поврзам на компјутерот. Ако знае некој како се вика програмата кажете да ја барам на Google а ако знајте и кај можам да ја најдам уште подобро зошо се убив од барање и никако да ја најдам :toe:.

ПОЗДРАВ :helou:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво на сите,ова е мојот прв одговор на Кајгана и убаво шо најдов страна за мобилни. Имам Моторола К1 ама ја немам програмата шо е потребна за да се поврзам на компјутерот. Ако знае некој како се вика програмата кажете да ја барам на Google а ако знајте и кај можам да ја најдам уште подобро зошо се убив од барање и никако да ја најдам :toe:.

ПОЗДРАВ :helou:
Повели симни ја од ТУКА
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Здраво на сите,ова е мојот прв одговор на Кајгана и убаво шо најдов страна за мобилни. Имам Моторола К1 ама ја немам програмата шо е потребна за да се поврзам на компјутерот. Ако знае некој како се вика програмата кажете да ја барам на Google а ако знајте и кај можам да ја најдам уште подобро зошо се убив од барање и никако да ја најдам :toe:.

ПОЗДРАВ :helou:
Motorola Phone Tools 4.0 se vika programta samo treba da si najdes drajveri za motorolata imaa stranica kade sto mozes se da najdes samo ne znam dali smeam da ja napisam ke ti ja pratam private pozzz
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Да не знае некој кај може да се купи оригинална маска и копчиња за Sony Ericsson w580i и колку пари се? Благодарам однапред.
кај мене е 30 евра со монтажа оригинална маска, но со маската не одат дугмиња.

дугмиња само горни можам да ти најдам за 200 денари оригинални, долните сега за сега никој не ги увезува а знам дека тие највеќе страдаат :s
 

Kajgana Shop

На врв Bottom