Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 јули 2011
Мислења
107
Поени од реакции
62
Мобилниов не ги отвара сликиве од камерава, вика "File type not supported.", дали нешто му иам делитнато којзнае, решение?
Прво што треба да пробаш, рестарт. Ако пак несака, избриши кеш и дата на камера апликацијата и на галери апликацијата. Ако несака пак инсталирај друга галери апп,било која од плеј стор и пробај, ..
Ако несака пак пробај од рикавери да избришеш кеш и далвик. Е ако и потоа небива ,не знам, ке треба вајп на дата. Но со последното губиш се од податоци од тел.

Sent from my G7 using Tapatalk
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.106
Поени од реакции
11.137
Купив од ледиком 5s
Колку време треба да го полнам првиот пат ? колку часа ?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Купив од ледиком 5s
Колку време треба да го полнам првиот пат ? колку часа ?
Колку сакаш, новиве батерии не се ко старите пример да треба да ги полниш по 12 саати.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.106
Поени од реакции
11.137
Колку сакаш, новиве батерии не се ко старите пример да треба да ги полниш по 12 саати.
Па другариве ми викаат дека првиот пат требало 9-10 часа, па затоа си реков да прашам.
А на нет разгуглав и најчест одговор е одкако ќе биде 100% да постои така уште 1-2 часа.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Купив од ледиком 5s
Колку време треба да го полнам првиот пат ? колку часа ?
Јас имам таков ајван 5s и ти кажувам колку сакаш полни и толку најубо за почеток најмалку 2 саата ;)


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.106
Поени од реакции
11.137
пак јас.го пуштив ајфонов се, чепкав што чепкав... го заклучувам и сеа е црн екранов и кога ќе одклучам си работи се слуша звук ама екранов е црн
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
пак јас.го пуштив ајфонов се, чепкав што чепкав... го заклучувам и сеа е црн екранов и кога ќе одклучам си работи се слуша звук ама екранов е црн
Ај задржи горе пауер и доле хоум копчето подолго да се изресетира
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.106
Поени од реакции
11.137
Ај задржи горе пауер и доле хоум копчето подолго да се изресетира
Ништо, нивни проблем е.... го направив ова пред да пишам на форумов.. се ресетира работи се и пак кога ќе го заклучам пак исто... значи се е во ред и го заклучувам и е црн екранов нормално, го одклучувам се слуша звук се тоа ама екранов е црн.
одам утре да ми дадат нов тоа е тоа сигурно софтверска грешка е флето заебава нешто
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ништо, нивни проблем е.... го направив ова пред да пишам на форумов.. се ресетира работи се и пак кога ќе го заклучам пак исто... значи се е во ред и го заклучувам и е црн екранов нормално, го одклучувам се слуша звук се тоа ама екранов е црн.
одам утре да ми дадат нов тоа е тоа сигурно софтверска грешка е флето заебава нешто
Мислиш хардверска ... Каде го купи? Нов или половен?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.106
Поени од реакции
11.137
Ледиком, бев денес ми дадоа нов одвај.Прво ми вика на сервис ќе го пратиме, си мислеа ги дуплам нешто и користен дека ми е... :SS кога видоја дека сум запант за нов не направиа проблем и ми дадоа.немаше смисла.. плаќаш нов телефон кој не е исправен и да не го заменат..
 
Член од
4 јули 2015
Мислења
8
Поени од реакции
2
Месец дена стар iphone 6 gold neverlock замена направив со петка половен и му зедов уште 340 евра ... сеа ми се одлепи малку touch скренот се заебав... знае некој може да го залепам или треба да се смени цел
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Месец дена стар iphone 6 gold neverlock замена направив со петка половен и му зедов уште 340 евра ... сеа ми се одлепи малку touch скренот се заебав... знае некој може да го залепам или треба да се смени цел
Убаво си му земал, а екранот бил менуван и со чкарт и затоа се одлепил ... Залепи го со некој лепак, не со супер лепак и слично
Или ако не однеси го во некоја мобилара
 
Член од
14 август 2010
Мислења
104
Поени од реакции
22
здраво. имам htc 310 desire и другар несакајќи ми истури вино на телефонот... го избришав го исушив ама сега имам проблем со камерата... кога ќе кликнев на камера, ќе се појавеше can't to connect with camera и ќе се вратеше во менито... му направив master reset и веќе не ја ни појавува иконата камера... а се друго си работи без никаков проблем ...некој знае што може да му биде ??? фала
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
здраво. имам htc 310 desire и другар несакајќи ми истури вино на телефонот... го избришав го исушив ама сега имам проблем со камерата... кога ќе кликнев на камера, ќе се појавеше can't to connect with camera и ќе се вратеше во менито... му направив master reset и веќе не ја ни појавува иконата камера... а се друго си работи без никаков проблем ...некој знае што може да му биде ??? фала
Штом си направил фабрички ресет и ти го нема иконката за камера ,а пробај вака оди во сетингс и најди го за апликации каде што го острануваш (го избришеш remove апликации) и најди го иконката за камера и оди во нив и селектирај да биде вклучен и ќе се појави иконката на позадина барем така му направив на брат ми со М7 па белки и кај вас би требало истото пошо е андроид .


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
14 август 2010
Мислења
104
Поени од реакции
22
Штом си направил фабрички ресет и ти го нема иконката за камера ,а пробај вака оди во сетингс и најди го за апликации каде што го острануваш (го избришеш remove апликации) и најди го иконката за камера и оди во нив и селектирај да биде вклучен и ќе се појави иконката на позадина барем така му направив на брат ми со М7 па белки и кај вас би требало истото пошо е андроид .


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Другар иконата ја нема ни во settings ... тоа е проблемот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom