Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
21 мај 2009
Мислења
141
Поени од реакции
29
Ми треба помош со Alcatel ot 995 .Додека се обидував да направам update на софтверот ми снема интернет и телефонот најверојатно ми остана без софтвер и несака да се уклучи. Отидов на сервис и бацив врата и гаранцијата више не ми важи. Што да правам? Некој совет?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ми треба помош со Alcatel ot 995 .Додека се обидував да направам update на софтверот ми снема интернет и телефонот најверојатно ми остана без софтвер и несака да се уклучи. Отидов на сервис и бацив врата и гаранцијата више не ми важи. Што да правам? Некој совет?
Треба да се проба, нема да чини ефтино ressurection ама многу мали се шансите да помине
исто на еден член од форумов на менување софтвер пали на лого и толку, пробано се можно никако неможе да биде функционален телефонот
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
совет!!!
htc desire500 ili samsung S2 plus?
првиот е нов модел а е поефтин од С2. :confused:
што е попаметно?
Нормално Desire 500, понов поубав, посекси :D и се "по" ... од с2 пЉус
не му ја мисли, с2 е аут оф дејт иако е пЉус овој со појак процесор бла бла
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Нормално Desire 500, понов поубав, посекси :D и се "по" ... од с2 пЉус
не му ја мисли, с2 е аут оф дејт иако е пЉус овој со појак процесор бла бла
фала друже, баш заради овие некои работи се ставив во дума. дури и видеото на С2 е појако од 500-ката. али како и да е, 500 е моја. само да го продадам ча ча-то ;)
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
42
Поени од реакции
10
Decki dali mozebi znaete dobra mobilara da mi preporacate vo sk? Sakam da smenam bada OS na mojot sumsung wave za android, dali e toa vozmozno? so velite?
--- надополнето: 4 јануари 2014 во 11:16 ---
Decki dali mozebi znaete dobra mobilara da mi preporacate vo sk? Sakam da smenam bada OS na mojot sumsung wave za android, dali e toa vozmozno? so velite?
--- надополнето: 4 јануари 2014 во 11:17 ---
Decki dali mozebi znaete dobra mobilara da mi preporacate vo sk? Sakam da smenam bada OS na mojot sumsung wave za android, dali e toa vozmozno? so velite?
--- надополнето: 4 јануари 2014 во 11:18 ---
Decki dali mozebi znaete dobra mobilara da mi preporacate vo sk? Sakam da smenam bada OS na mojot sumsung wave za android, dali e toa vozmozno? so velite?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.075
Поени од реакции
13.020
Дали, каде и за колку во Македонија може да се најде LG Optimus L7 II P710. И што мислите за телефончето, се исплати да се зима? Некој искуство?
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Дали, каде и за колку во Македонија може да се најде LG Optimus L7 II P710. И што мислите за телефончето, се исплати да се зима? Некој искуство?

Имам нов неотпакуван, ако те интересира. Детали по ПП.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Дали некој може да каже што би можел да биде проблемот со мојот Алкател 995. Ми се испразни целата батерија и одкако го ставив во полнач цело време трепнува 3пати диодата се појавува логото на Алкател и се рестартира телефонот и така цело време.
Пробав измерив напон на батеријата покажуваат 3.3 В напон(3.7 пишува на неа) а на пипките за полнење(со полнач ) 2. 2-4 волти.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Сакам да порачам мобилен преку интернет поточно преку и беј ако може некој да ми каже дали мобилните што ги продаваат се оргинал или се копија ? некој што имал некакво искуство со порачка на мобилен на интернет нека пише
 
Член од
23 февруари 2010
Мислења
626
Поени од реакции
1.317
На другар му даваат без пари sony xperia miro и LG optimus L5.Кој му е подобра опција од овие два?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
S

Sasha

Гостин
Ми треба помош со Alcatel ot 995 .Додека се обидував да направам update на софтверот ми снема интернет и телефонот најверојатно ми остана без софтвер и несака да се уклучи. Отидов на сервис и бацив врата и гаранцијата више не ми важи. Што да правам? Некој совет?
Mene istovo mi se sluci go odnesov na servis mi ja smenija plocata ne plativ nisto pod garancija mi bese pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom