Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Можно е и да е хардвер нешто. Носи го на сервис.
а пошто ми е истечена гаранцијата ке мора да си го платам сервисот нормално нели?
П.С дали мора да го оставам телефонот за да утврдат што е работата или пак само шо ке го видат може да констатираат причина?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
а пошто ми е истечена гаранцијата ке мора да си го платам сервисот нормално нели?
П.С дали мора да го оставам телефонот за да утврдат што е работата или пак само шо ке го видат може да констатираат причина?
Гаранцијата ако ти е истечена нема да ти ја признаат. А и ако си менувал софтвер и да имаш гаранција мислам дека пак нема да ти ја признаат зошто си го менувал софтверот. Таков беше случајот со едно пријателче. Не му ја признаа гаранцијата зошто самиот си менувал софтвер. Иначе незнам како им е принципот на работа. Ништо не те кошта да појдеш и да ги прашаш.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Гаранцијата ако ти е истечена нема да ти ја признаат. А и ако си менувал софтвер и да имаш гаранција мислам дека пак нема да ти ја признаат зошто си го менувал софтверот. Таков беше случајот со едно пријателче. Не му ја признаа гаранцијата зошто самиот си менувал софтвер. Иначе незнам како им е принципот на работа. Ништо не те кошта да појдеш и да ги прашаш.
и тоа шо викаш. инаку софтверот само апдејт доби од 1.6 на 2.1 па на 2.2 тоа е се.
сепак фала за одговорот
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Да на знаете колку чини флет кабел за сониериксон w20i Zylo и колку кошта замена на истиот. Ако е нешто ситна пара да го праам или иде у канта.
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
мобиљари кеш пари е флет за е250?
Комплет сосе монтажа
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Имав неплатена една сметка од Т-мобајл и ме исклулија. Сабајле ја платив и уште ме немаат уклучено, да не треба да одам со дукументи нешто да се пријавувам наново..или?
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Имав неплатена една сметка од Т-мобајл и ме исклулија. Сабајле ја платив и уште ме немаат уклучено, да не треба да одам со дукументи нешто да се пријавувам наново..или?
Јави се и зборувај директно со оператор кажи им дека си ја платил ќе те вклучат одма. Малку доцнат со книжење и мене ми се случува ова.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Гаранцијата ако ти е истечена нема да ти ја признаат. А и ако си менувал софтвер и да имаш гаранција мислам дека пак нема да ти ја признаат зошто си го менувал софтверот. Таков беше случајот со едно пријателче. Не му ја признаа гаранцијата зошто самиот си менувал софтвер. Иначе незнам како им е принципот на работа. Ништо не те кошта да појдеш и да ги прашаш.
Пријателчето не ти се информирало добро, зошто ако направил root и ставил custom rom постои и unroot и телефонот се враќа на фабрички ром и никој ништо нема да примети а гаранцијата ке му ја признаеле. Многу едноставно. :)
--- надополнето: 20 јануари 2012 во 08:45 ---
дечки имам проблем со мобилниов. се работи за HTC Wildfire. поточно проблемот е следново. кога ке пуштам да скенира ваерлесот за разлика од други мобилни треба да се добближам до рутерот приближно многу за да фатам конекција. ако има само еден ѕид преќка ваерлесот е на 1 коцка!
Ништо страшно, се случува и на други телефони ова. И не мора да е до телефонот, зависи и колку е квалитетен рутерот, дебелина на ѕидови итн., битно фаќаш Wi-Fi сигнал, така?? Порано исто беше или различно од сега?? Пробај кај некого друг, мислам на друг рутер, па ке видиш. :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Пријателчето не ти се информирало добро, зошто ако направил root и ставил custom rom постои и unroot и телефонот се враќа на фабрички ром и никој ништо нема да примети а гаранцијата ке му ја признаеле. Многу едноставно. :)
--- надополнето: 20 јануари 2012 во 08:45 ---

Ништо страшно, се случува и на други телефони ова. И не мора да е до телефонот, зависи и колку е квалитетен рутерот, дебелина на ѕидови итн., битно фаќаш Wi-Fi сигнал, така?? Порано исто беше или различно од сега?? Пробај кај некого друг, мислам на друг рутер, па ке видиш. :)
Бро порано фаќав одма сеа му треба време. ке најде мрежи и на запамтена мрежа со пасс 100 апти ми пишува obtraining IP adress from ... и по 100 пати ке се конектира а ако јас рачно му кажам конектирај се на таа мрежа иде малце побрзо. на почетокот дефинитивно не беше вака!
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Бро порано фаќав одма сеа му треба време. ке најде мрежи и на запамтена мрежа со пасс 100 апти ми пишува obtraining IP adress from ... и по 100 пати ке се конектира а ако јас рачно му кажам конектирај се на таа мрежа иде малце побрзо. на почетокот дефинитивно не беше вака!
Аха, мислам дека знам што е проблемот. За тоа "порано" што збориш било на Eclair 2.1 софтвер а сега кога не сака си на Froyo 2.2, така?? Ако е така, дома на рутерот ке му смениш канал (ке го поставиш на канал 6 или11 и рестартирај го), чудно ама ке работи, ке видиш (обично на самиот рутер има копче за менување на канали, ако не ѕирни на Google како се менува канал на твојот модел на рутер). Има заебанција со Froyo 2.2 софтверот на телефонот со некои модели на рутери. Пробај 100% ке работи, па кажи. :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Аха, мислам дека знам што е проблемот. За тоа "порано" што збориш било на Eclair 2.1 софтвер а сега кога не сака си на Froyo 2.2, така?? Ако е така, дома на рутерот ке му смениш канал (ке го поставиш на канал 6 или11 и рестартирај го), чудно ама ке работи, ке видиш (обично на самиот рутер има копче за менување на канали, ако не ѕирни на Google како се менува канал на твојот модел на рутер). Има заебанција со Froyo 2.2 софтверот на телефонот со некои модели на рутери. Пробај 100% ке работи, па кажи. :)
дома шо го имав рутерот го исклучив од употреба и користам на комшијата рутер или од кај девојката а каналите се автоматски. П.С и онака ми е спор ептен телефонов се мислам дали да му напраам фабрички ресет т.е да го вратам баш у првобитна состојба па после да го апдејтирам
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
дома шо го имав рутерот го исклучив од употреба и користам на комшијата рутер или од кај девојката а каналите се автоматски. П.С и онака ми е спор ептен телефонов се мислам дали да му напраам фабрички ресет т.е да го вратам баш у првобитна состојба па после да го апдејтирам
Aко му направиш хард ристарт мислам дека нема ништо да решиш. Mааната е во софтверот 2.2 Froyo, не е до телефонот. Ај уште нешто, ѕирни на кој безбедносен протокол ти е рутерот, на WEP или WPA/2?? Намести го на WPA/2. Најлесно да средиш се е да го рутираш телефонот и ставиш некој custom rom 2.3.x Gingerbread.

Eве читај тука, истите проблеми како кај тебе, само на Desire HD, ама нема врска решението е исто. Читај до крај и ке завршиш работа :
http://androidforums.com/desire-hd-support-troubleshooting/138671-help-cant-connect-my-wifi-network-after-froyo-update.html
 
B

Blacks

Гостин
Најефтина цена за smartphone на кој може да се стави skype и yahoo messenger? Но онака само телефон без договори со оператори.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Најефтина цена за smartphone на кој може да се стави skype и yahoo messenger? Но онака само телефон без договори со оператори.
Половен хтц татту јас да ти понудам 3500 ден со андроид вифи итн
 

Kajgana Shop

На врв Bottom