Поплаки

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
img012.jpg
Не бе,не сум салам јас бе,од кај ја ископав оваа Крка,уште ми е јасно...:facepalm:
Ме издупија од СЛ,шо не ги дадоа утрешните ракомети во понуда и за да соберам некој коеф морав да ги допишам некои мечеви шо не ми беа планирани за денес,Гримсби,Шведска и овие...
Речиси никогаш не играм кошарки,посебно ретко Аба лигаши,ама гледам табела овие Сутјеска сите порази до еден,најотепана екипа во цела лига,Крка солидна,со шанси за да се замеша за горните позиции,си викам ова е зицер...
Ејјј каква анти-кошарка,па ние да се собериме од форумот ако не ги тепаме и Крка и Сутјеска јас глава сечам..
По,по,она е мизерија од кошарка бе..
Цели 10 и кусур минути Сутјеска немаше кош од игра дадено,цели 10 минути:pos:и пак тепаа +8...
Која мизерија од екипа се оние Крка,леле мори мајко еј....:facepalm:
Уште еднаш после женски ракомет ја бришам и цела кошарка од типување(освен на ливче максимум до 50 денари)...
Па ова нешто е ненормално...:eek:
 
T

Torchyrus

Гостин
33/17 удари и неможат ни еден гол да дадат ко божем тројца голмани бранат, а другиве отепаните во прво полувреме имаа 8/1 и водеа 0-1, а веќе кога водеа 0-2 да збрцаа уште еден барем 3+ да влезеше на друго лифче :mad: Да се поболиш ! :facepalm:
http://www.rezultati.com/utakmica/v5M8YvgM/#detalji
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Драмонд само кога го имам минус ке ги врже двете слободни со Клиперс и ке излезе плус со 18 поени против Клиперс на 17.5 граница, вчера неможеше против ебените Лејкерс да даде 18, заврши со 17, коњ.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Какви малоумни тенисери постојат па тоа е чудо, чекам еден тенис за 360 евра, трет сет губи 5-1, ама овој другиот повреден, и од 5-1 му се враќа на 5-5, овој бараше медикал тајм аут, дури се мислеше и дали да предаде, и пази го овој малумниов не успеа да го искористи тоа, еј загуби 7-5, а овој апла повреден едвај се движеше, му ја поклони победата, на крај кога загуби зема го мавна рекетот низ цел терен до мрежа се тркалаше, на 5-5- имаше 40-30 гем топка, на 6-5 кога губеше имаше 15-30 и зема три ритерни ги мавна во аут
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Од ден на ден се изненадуам дури колку сум ГЛУП ! Имав резервиран тикет на картица во СпортЛајф , значи требаше само да го уплатам ништо повеќе човече. Мемфис 1 , Феникс 1 , Бостон хен 2 , Сан Антонио хен 2 , Филаделфија хен 1 , Ирска 1X и Партизан Т2- . Но идиотот , одејки накај кладилница му светна филм дека Филаделфија може да не биде хен 1 , си викам да не ја прегазат. И зиам у кладилница додаток и ливче да праам нов тикет. И пази .. одма ги ставам Мемфис 1 , Феникс 1 , Бостон хен 2 и Сан Антонио хен 2. Ајде што ја исфрлам Филаделфија хен 1 океј , ама ме мава уште еден филм дека ако ги пишам Партизан или Ирска ќе паднам уште во 10.30 и ќе неам тикет НБА за вечерта.. и глупакот така седи у кладилница 20мин , не можам да си најдам уште една утакмица. И од никгде никаде веќе ми се смачи да седам у кладилница , ја акнувам Чикаго + :facepalm::facepalm: И на крај излегоа и Филаделфија хен 1 , и Ирска и Партизан

TIKET.JPG
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
можеби е време тенисот од примарна да стане секундарна опција за кладење, па човече не е можно ова што се случува, не е можно да постојат такви психопати, синоќа чекам еден тенис, прв сет води 4-2 и има две брејк топки за 5-2, сетот завршува 4-6, вториот сет на 4-4 има 15-40, пак го губи сетот 4-6, сега пази го овој легендава Герасимов, на претходиот турнир можеше да одигра страшно, да сервира ненормално и двапати само заради него да не бидам добитен, и види го сега, против овј старецов губи прв сет 5-4 со брејк, се враќа поведува со 5-6, на 5-6 имаше 0-40 три врзани сет топки, а потоа и уште две, не искористи вкупно 5 сет топки, во тај брејк, губи 4-2, се враќа поведува 4-5, губи 7-5, и тоа на 6-5 сервира добро, краток ритерн и ја мава 3 метри во аут, не знам што да кажам, некој ќе рече немање среќа е во прашање, па ова како да ти гледаат што имаш одиграно и намерно да играат на начин на кој притисокот ќе ти го качат 200, па не ме јеби бре, имаш 6-5 40-00 три сет топки, тотална психолошка предност, и да не успееш се тоа го искористиш, ама сепак врв ми беше вчера кога тенисерот на кој имав одиграно загуби од повреден тенисер кој едвај одеше и најверојатно наредниот меч ќе го предаде
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Продолжува агонијата против мене...
Вчера цела Африка ја погодив, само Гана ме падна 4-6 гола :facepalm:
Па да му ебам мајката оние пцојсаните ако неможите да ги наполните незнам кој :tapp:
6 карти добредојдени ќе ми беа сега...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom