Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Како да отворам .js фајлови? Поточно да покренам инсталација од .јs фајл?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Како да отворам .js фајлови? Поточно да покренам инсталација од .јs фајл?
JS ти е JavaScript File и не е никаква инсталација, нешто си се збунил или си симнал нешто грешно или те исполажале... :)
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
408
Поени од реакции
15
Имам Dell latitude 610 и ми рикна хардот си купив нов 160гб но мора да го флешувам биосот зада го пријави симнав биос од страната на дел ама се флешува преку виндос и пробав со виндос лајв цд ама кога го стартувам флшот ми вика уклучиго прво пуначот па продолжи а пуначот ми е уклучен дајте некое чаре како да го флешувам или како дискот да ми го пријави
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
JS ти е JavaScript File и не е никаква инсталација, нешто си се збунил или си симнал нешто грешно или те исполажале... :)
ogresdkwizard ми треба да инсталирам, и сите туторијали што ги најдов и на македонски и на англиски пишува да кликнам двапати на фајлот VC9_Setup.js и ќе започне инсталацијата
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
ogresdkwizard ми треба да инсталирам, и сите туторијали што ги најдов и на македонски и на англиски пишува да кликнам двапати на фајлот VC9_Setup.js и ќе започне инсталацијата
Тие се JScrpt веројатно. Тоа е скриптен јазик вграден во Windows (како што е пример Перл вграден во повеќето линукс дистрибуции), различен од JavaScrpt кој е за во веб прелистувач.
Или преименувај ја датотеката во VC9_Setup.jse или отвори командна линија, појди до папката со оваа датотека и изврши: WScript.exe VC9_Setup.js
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Фала многу!! толку маки и на крај го средив, уште еднаш фала, успеа првото.. .јсе
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Здраво .. не знаев точно каде да се обратам па решив овде .. Ми го форматираа компјутерот , арно ама на компјутерот сеа немам ништо од програми .. па кога некој би ми дал линк или нешо слично за да симнам некое цд со оние основни програми би му бил мн благодарен !! :salut:

--- надополнето ---

Ke moze da mi pomogne nekoj vo vrska so predhodniot post .. posto 5 saati dremam i baram ama nikako da najdam . !? Fala
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Здраво .. не знаев точно каде да се обратам па решив овде .. Ми го форматираа компјутерот , арно ама на компјутерот сеа немам ништо од програми .. па кога некој би ми дал линк или нешо слично за да симнам некое цд со оние основни програми би му бил мн благодарен !! :salut:

--- надополнето ---

Ke moze da mi pomogne nekoj vo vrska so predhodniot post .. posto 5 saati dremam i baram ama nikako da najdam . !? Fala
Еве: https://ninite.com/
Само немој да ставаш два програми од ист тип, посебно не два антивируси.
Мој предлог: Firefox, XYZ Messenger (ќе си гиставиш тие месенџери што ти требаат), Klite, Winamp, Audacity, Paint .NET, Adobe Reader, AVG, Malwarebytes, Сите 5 Runtime (Flash, Flash IE, Java, .NET, Silverlight), uTorrent и eMule ако ти требаат, WinRAR и/или 7-zip.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Fala mnoguu !! E vaka veke mi lici na nesho PC vo :)
 
Член од
6 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
1
Imam problem so yahoo .. prativ edna poraka od facebook za da go smenam passwordot .. go otvoriv yahoo to i nemashe nikakva poraka vo inbox... dali moze nekoj da mi kazhe zoshto ?? fala odnapred
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Preku sto si ti na facebook ... tvojot mail mislam deka e na hotmail (kiko_19_..._@hotmail.com) ili se lazam ?? ako ti e na hotmail otvori si go hotmail a ne yahoo :)
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
дајте линк за драјвери од АСУС V597. mene ne mi uspeva da najdam

koga pustam film cel sistem se restartira,sto da napravam, eve probuvam so preinstalcija na graficka?
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Користам Eset Smart Security 4 и ме интересира како да го подесам да не ме замара за System Update ? Чепкав низ подесувањата ама тоа не можев да најдам :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
Користам Eset Smart Security 4 и ме интересира како да го подесам да не ме замара за System Update ? Чепкав низ подесувањата ама тоа не можев да најдам :)
Трк до Setup па клик Toggle Avdanced Mode > Yes

Па во листа најдоле ќе одбереш - Enter entire advanced setup tree ... таму ти е Update t.e. под Tools доле во колоната ќе го најдеш System Updates клик на него , одбери си No updates и ОК

Среќно :salut:

Или пак друго мени има тоа , дека е со Фајрвол и Антиспам ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom